Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

El Prat de Llobregat J3 – finał Lorensa

Mikołaj Lorens kontynuuje znakomite występy w turniejach ITF juniorów. Osiągnął trzeci finał z rzędu. 

W Sanchez-Casal Junior Cup (korty ziemne, kategoria grade 3) Polak (111. lokata w rankingu ITF do lat 18) pogromcę znalazł dopiero w finale. Wcześniej triumfował w Palermo (grade 3) oraz znalazł się w finale w Kairze (grade 2). 

W El Prat de Llobregat koło Barcelony Lorens był rozstawiony z nr 1. Pokonał kolejno Belga Noaha Martensa (333 ITF) 6:2, 6:1, Hiszpana Xaviego Matasa Ortegę (756 ITF) 6:1, 5:7, 6:3, Filipińczyka Michaela Francisa Ealę (297 ITF) 6:2, 6:0 i Hiszpana Mario Gonzaleza Fernandeza (148 ITF) 3:6, 6:2, 6:2.

W finale przegrał z Hiszpanem Inakim Montesem de la Torre (308 ITF) 3:6, 3:6.  

W Hiszpanii grali również Jasza Szajrych (425 ITF) i Dawid Wiśniewski (694 ITF). Szajrych w turnieju głównym przegrał z Hiszpanem Mario Mansillą Diezem (164 ITF) 6:3, 4:6, 5:7.

Wiśniewski w eliminacjach nie dokończył spotkania z Hiszpanem Miguelem Perezem (1254 ITF) 6:2, 5:7 i krecz.

Drabinki

Odczuwał zmęczenie startem w zawodach w Barcelonie (tydzień wcześniej, grade 4). 

Tam w kwalifikacjach był lepszy od Hiszpanów Gerarda Oltry Guirala 6:4, 6:3 i Miguela Pereza Peny 6:4, 6:2 oraz Holendra Maxa Van Nunena 6:2, 6:2.

W turnieju głównym uporał się z Jeanem-Christianem Morandaisem (Gwadelupa) 6:2, 6:1 i Tunezyjczykiem Elvesem Marouanim 7:6 (4), 6:2. Przegrał z Hiszpanem Mario Gonzalezem Fernandezem 3:6, 2:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors