Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Azarenka - Sonmez 6:3, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Tomljanovic - Lin Zhu 6:7 (6), 6:1, 6:4; Cocciaretto - Stephens 6:4, 6:2; GAIBA WTA 125: Bandecchi - E. Andreeva 7:5, 6:4; Pera - Falei 6:4, 7:5; Raina - Bara 6:2, 2:6, 6:0; HALLE ATP 500: M. Berrettini - Michelsen 7:6 (5), 6:2; Struff - Darderi 6:7 (2), 7:5, 7:6 (10); Fils - Koepfer 6:3, 6:4; Eubanks - Bublik 7:6 (5), 3:6, 6;3; LONDYN ATP 500: Korda - Dimitrov 6:4, 3:6, 7:5; Hijikata - Arnaldi 7:6 (0), 7:6 (7).

EMS: fitness nowej generacji

Większość z nas myśląc o zmianie swojej sylwetki planuje rozpocząć trening na siłowni lub zapisać się na zajęcia fitness. Czasami zastanawiamy się nad tym, czy faktycznie jesteśmy w stanie wygospodarować czas na dodatkowe zajęcia. 

Jeżeli się nawet uda tego dokonać na początku, z czasem okazuje się, że codzienne obowiązki krzyżują nasze plany i porzucamy zamierzone cele. Przyznaj się teraz przed sobą ile raz tak miałeś? No właśnie.

Oczywiście można zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które pozwoli Ci regularnie ćwiczyć, nie zajmując przy tym zbyt dużo czasu w ciągu całego tygodnia. Mowa tutaj o treningu elektrostymulacji mięśni prądem czyli EMS. To połączenie treningu fitness i treningu siłowego w jednym. Cały cykl treningowy trwa zaledwie 20 minut i jest kompleksowym programem do ćwiczeń działającym na rozwój kondycji, wytrzymałości, siły a także poprawiający zakres ruchowy całego ciała.

Zasady treningu EMS

Podczas treningu EMS mogą ćwiczyć maksymalnie 2 osoby. Dzieje się tak dlatego, żeby trener personalny przeprowadzający zajęcia mógł skupić pełną uwagę i zachować bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Kolejnymi ważnymi zasadami, których należy przestrzegać trenując z elektrostymulacją mięśni prądem są:

  • zajęcia EMS mogą odbywać się tylko pod okiem doświadczonego, certyfikowanego trenera, który jest świadomy tego, jak działa sprzęt do EMS, potrafi przeprowadzić wywiad z podopiecznym oraz dostosować odpowiednie ćwiczenia do jego możliwości fizycznych i zdrowotnych.

  • odstępy pomiędzy kolejnymi zajęciami muszą wynosić przynajmniej 4 dni, żeby Twój organizm miał czas na odpowiednią regenerację.

  • Podczas całych zajęć musisz ściśle stosować się do zaleceń trenerskich, aby zapewnić sobie jak najszybsze i najlepsze rezultaty.

  • Oczywiście musisz regularnie uczestniczyć w treningach EMS.

Twój trener personalny stale monitoruje Twoje postępy treningowe i odpowiednio je modyfikuje wraz ze wzrostem Twojego potencjału. Działasz świadomie i stale podnosisz motorykę swojego ciała.

Jak skuteczny jest trening EMS?

Skuteczność treningu EMS jest bardzo wysoka, ponieważ zajęcia są intensywne i działają szerzej niż trening na siłowni czy zajęcia fitness. Tak naprawdę, jesteś w stanie pracować nad wieloma aspektami swojej sylwetki. Dzięki niemu, możesz zgubić nadmiar zbędnych kilogramów i dodatkowo zarysować mięśnie. To wszystko odbywa się bez wyraźnego ryzyka kontuzji i przeciążeń stawów. Twoja praca z EMS stale napędza Cię do dalszego działania, ponieważ nie czekasz miesiącami na pojawienie się efektów treningu. To bardzo ważne! Większość ludzi ma tendencję do zbyt wczesnego zniechęcania się.

Ciało o jakim marzysz w jeszcze krótszym czasie

Jeżeli chcesz, żeby trening EMS przyniósł Ci korzyści o jakich marzysz, czyli wymodelowane, sprężyste ciało, to musisz zmobilizować się do regularnych treningów przez 6 tygodni. Sam pomyśl. To naprawdę to bardzo niewiele w porównaniu z wielomiesięcznymi treningami na siłowni. Czemu zatem EMS działa w dużo krótszym czasie? Dlatego, że przesyłane impulsy elektryczne pobudzają do 150 razy więcej skurczów mięśni, niż podczas tradycyjnego treningu. Dodatkowo EMS jest w stanie poradzić sobie z mięśniami brzucha, które przecież tak ciężko jest wyćwiczyć. Dodatkowo elektrostymulacja mięśni prądem podczas 20 minut treningu jest w stanie zmobilizować Twoje ciało do spalenia ponad 1000 kalorii.

Pamiętaj, że trening EMS jest indywidualnie dobranym programem treningowym, dlatego właśnie cały kilkudziesięciominutowy cykl jest skupiony całkowicie na Tobie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko odbywa się pod okiem trenera personalnego, który stale modyfikuje dla Ciebie ćwiczenia. Trening EMS jest w stanie zastąpić kilkugodzinne wizyty na siłowni, trzy raz w tygodniu. To jest fakt.

Podsumowanie

Jak już zdążyłeś się dowiedzieć z tego artykułu, trening EMS jest fitnessem nowej generacji, który traktuje uczestnika zajęć bardzo indywidualnie. Poprzez swoją specyfikę pracy i opiekę trenerską jesteś w stanie już na samym początku ustalić zakres pracy nad ciałem i dopasować ćwiczenia, które pozwolą Ci rozpocząć skuteczne modelowanie sylwetki.

Cały trening nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji, która jest bardzo często spotykana przy pracy np. z dużymi obciążeniami. Działasz z ciężarem własnego ciała, jednak pobudzasz do pracy mięśnie znajdujące się głęboko w Twoim ciele. Pracujesz przez 20 minut dlatego, wiesz już nie nie musisz spędzać żmudnych godzin na treningi, bo zwyczajnie jak większość ludzi nie masz na to czasu. Jedyne, co jest wymagane od Ciebie to systematyka. Trening EMS może wiele dla Ciebie zrobić ale nie zrobi wszystkiego za Ciebie i o tym musisz pamiętać. Na wszystkie dodatkowe pytania odnośnie ewentualnych przeciwwskazań, rodzaju ćwiczeń odpowie trener prowadzący trening EMS. To naprawdę dla Ciebie bardzo duża szansa na to, żeby wreszcie zmienić swoje podejście do aktywności fizycznej. Spróbuj, bo warto.

Artykuł powstał we współpracy z BodyTec20

Kategoria: Artykuł partnera