Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

European Summer Cups 14-latków

Polskie drużyny młodzików walczyły w turniejach kwalifikacyjnych European Summer Cups.

Dziewczęta zwyciężyły w zawodach w niemieckiej Bremie. W finałach zagrają w dniach 6-8 lipca we włoskim San Remo. W czeskiej Vesce piąte miejsce w zmaganiach eliminacyjnych zajęli chłopcy.

MŁODZICZKI

Polska – Estonia 3:0: Rozalia Gruszczyńska – Aurelia Riga 6:2, 6:4; Ada Piestrzyńska – Elisabeth Iila 6:2, 6:3; Gruszczyńska/Zuzanna Kubacha – Mariela Pluutus/Riga 6:2, 6:4.

Polska – Niemcy 2:1: Gruszczyńska – Tea Lukic 1:6, 4:6; Piestrzyńska – Joelle Lilly Sophie Steur 3:6, 6:1, 6:4; Gruszczyńska/Kubacha – Lukic/Steur 6:1, 3:6, 10:8.

Polska – Bułgaria 2:1: Kubacha – Mihaela Tsoneva 4:6, 7:6 (3), 6:3; Piestrzyńska – Denislava Glushkova 7:6 (4), 6:4; Kubacha/Piestrzyńska – Katerina Dimitrova/Tsoneva 6:3, 4:6, 8:10.

MŁODZICY

Polska – Niemcy 1:2: Olaf Pieczkowski – Oliver Olsson 3:6, 6:1, 2:6; Filip Pieczonka – Daniel Milardovic 6:3, 6:0; Pieczkowski/Pieczonka – Milardovic/Olsson 5:7, 4:6.

Polska – Węgry 3:0: Pieczkowski – Balazs Pesti 6:0, 6:2; Pieczonka – Merde Deli 6:0, 6:4; Pieczonka/Borys Zgoła – Deli/Viktor Karpati 6:1, 6:1.

Polska – Białoruś 2:0: B. Zgoła – Erik Arutiunian 6:4, 7:5; Pieczonka – Mikołaj Bankou 6:1, 6:0.

Strona rozgrywek

Kategoria: TE