Polski Tenis

WYNIKI

TALLIN WTA 250: Kanepi - Muchova 6:2, 3:6, 7:6 (6); Krejcikova - Haddad Maia 6:3, 6:4; Bencic - Vekic 6:4, 6:1; Kontaveit - Bonaventure 6:3, 3:6, 6:3; SOFIA ATP 250: Huesler - Majchrzak 6:7 (4), 7:6 (6), 6:3; Musetti - Struff 7:6 (3), 6:1; Sinner - Vukic 6:2, 6:3; Rune - Ivashka 6:2, 5:7, 6:4; SEUL ATP 250: Nishioka - Ruud 6:2, 3:6, 6:2; Shapovalov - Albot 6:2, 6:2; Kovacevic - McDonald 4:6, 6:3, 6:2; Brooksby - Norrie walkower; TEL AWIW ATP 250: Lestienne - Cressy 6:7 (4), 6:3, 7:6 (3); Safiullin - Rinderknech 6:4, 6:1; Djokovic - V. Pospisil 7:6 (5), 6:3; Cilic - L. Broady walkower.
Polska Liga Tenisa

European Summer Cups 14

Zespoły młodzików i młodziczek walczyły w turniejach eliminacyjnych European Summer Cups.

Wojciech Marek, Dawid Taczała i Makary Adamek grali w Hiszpanii, a Iga Świątek, Maja Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik we Francji.

CHŁOPCY – MURCJA

Polacy pokonali Turków i Słowaków. Rywalizować będą więc w finałach rozgrywek – również w Murcji (3-5 lipca). W kwalifikacjach w Hiszpanii zajęli drugie miejsce. Ulegli jedynie gospodarzom.

Polska – Turcja 2:1: Dawid Taczała – Emir Sendogan 6:3, 6:4; Wojciech Marek – Bora Sengul 6:2, 6:4; Makary Adamek/Taczała – Baran Cengiz/Sengul 6:7 (4), 6:4, 9:11.

Pozostałe ćwierćfinały: Słowacja – Serbia 2:1; Czechy – Mołdawia 3:0; Hiszpania – Węgry 3:0.

Polska – Słowacja 3:0: Taczała – Janos Fekete 6:4, 6:4; Marek – Kristof Minarik 6:2, 6:0; Marek/Taczała – Adam Behun/Fekete 6:4, 6:2.

Drugi półfinał: Hiszpania – Czechy 2:1.

Polska – Hiszpania 0:3: Taczała – Pedro Vives Marcos 2:6, 4:6; Marek – Nicolas Alvarez Varona 6:7 (4), 4:6; Adamek/Taczała – Carlos Gimeno Valero/Vives Marcos 2:6, 3:6.

DZIEWCZĘTA – SAINT VALERY EN CAUX

Biało-czerwone – po wygranych ze Szwedkami i Białorusinkami – uzyskały awans do finałów we włoskim Loano (3-5 lipca). W meczu o 1. miejsce w turnieju eliminacyjnym były lepsze od Brytyjek.

Polska – Szwecja 3:0: Iga Świątek – Victoria Carlsten 6:1, 6:0; Maja Chwalińska – Caijsa Wilda Hennemann 6:2, 6:1; Chwalińska/Świątek – Carlsten/Hennemann 7:6 (4), 7:5.

Pozostałe ćwierćfinały: Białoruś – Francja 2:1; Wielka Brytania – Bośnia i Hercegowina 2:1; Estonia – Bułgaria 3:0.

Polska – Białoruś 3:0: Świątek – Anna Kubareva 6:2, 5:7, 7:5; Chwalińska – Ksenia Yersh 6:3, 6:0; Chwalińska/Stefania Rogozińska-Dzik – Kubareva/Vlada Zvereva 6:1, 6:1.

Drugi półfinał: Wielka Brytania – Estonia 3:0.

Polska – Wielka Brytania 3:0: Świątek – Holly Fischer 6:0, 6:4; Chwalińska – Esther Adeshina 6:3, 6:2; Chwalińska/Świątek – Adeshina/Fischer 7:6 (3), 4:6, 11:9.

Kategoria: TE