Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Majchrzak - Otte 4:6, 6:2, 6:4; Huesler - Carreno Busta 6:3, 3:6, 6:2; Rune - Sonego 6:7 (1), 6:4, 6:3; Struff - Humbert 6:3, 6:1; Sinner - Borges 6:3, 6:4; SEUL ATP 250: Ruud - Jarry 6:2, 3:6, 6:3; Nishioka - Daniel 6:2, 6:4; Norrie - Uchida 6:2, 6:2; Brooksby - Kwon 6:3, 6:4; Kovacevic - Tseng 7:6 (5), 6:7 (4), 6:2; McDonald - S. Mochizuki 6:3, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Djokovic - Andujar 6:0, 6:3; V. Pospisil - Leshem 6:3, 6:2; Lestienne - Ruusuvuori 6:4, 6:2; L. Broady - Van de Zandschulp 6:4, 4:6, 6:3; Rinderknech - Schwartzman 6:3, 2:6, 7:6 (7); TALLIN WTA 250: Kontaveit - Martincova 6:2, 6:1; Kanepi - A. Li 7:5, 7:5; Bonaventure - Teichmann 7:6 (8), 6:3; Vekic - S. Zhang 6:2, 6:4; PARMA WTA 250: Sherif - L. Davis 7:6 (2), 6:3; Kovinic - Paolini 6:4, 6:4; Sakkari - Zanevska 2:6, 6:4, 6:4; A. Bogdan - Begu 6:2, 7:6 (6); Kania-Choduń/Voracova - Paolini/Trevisan 6:2, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Frydek-Mistek ITF – triumf Leśniak

Grupa biało-czerwonych startowała w mieście Frydek-Mistek futuresie ITF Prestige Tennis Cup 2018.

W turnieju głównym w Czechach (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) grały: Marta Leśniak, Joanna Zawadzka, Julia Oczachowska, Weronika Foryś i Weronika Falkowska.

Leśniak została rozstawiona z dwójką. Pokonała Czeszkę Sonię Krtenovą 6:1, 6:1, Rosjankę Annę Ukolovą 6:1, 5:7, 6:0 oraz Czeszki Annę Siskovą 6:4, 6:1 i Johanę Markovą (nr 5) 7:6 (3), 6:3. W finale wygrała z Czeszką Gabrielą Pantuckovą (nr 3) 6:7 (6), 6:2, 6:3.

Zawadzka była lepsza od Czeszki Evy Cechakovej 3:6, 7:6, 6:2 (2), ale uległa Kanadyjce Petrze Januskovej (nr 7) 1:6, 0:6.

Oczachowska wygrała ze Słowaczką Sofią Milatovą 7:5, 6:1. Była jednak słabsza od Ukrainki Julii Lysej (nr 6) 5:7, 2:6.

Falkowska nie sprostała G. Pantuckovej (nr 3) 1:6, 6:2, 5:7. Foryś przegrała z Czeszką Karoliną Kubanovą 1:2 i krecz Weroniki.

Kwalifikacje

W eliminacjach Falkowska wygrała z Mołdawianką Janą Tishchenko 6:4, 6:1, Serbką Janą Bojovic 6:4, 7:5 i Czeszką Ludmiłą Kareisovą 6:3, 6:4.

Marcelina Podlińska pokonała Czeszki Michaelę Kucharovą 6:3, 6:4 i Nikolę Novotną 6:3, 6:2, ale uległa Francuzce Carole Monnet 2:6, 2:6.

Wiktoria Saska była lepsza od Zuzanny Szuszkiewicz 6:3, 6:0, ale przegrała z Japonką Ange Oby Kajuru 5:7, 2:6.

Magdalena Zajda wygrała z Czeszką Natalią Augustinovą 6:1, 6:2, ale nie sprostała Czeszce Katerinie Mandelikovej 6:7 (3), 1:6.

Zofia Podbioł przegrała z Czeszką Anną Siskovą 0:6, 6:3, 0:3 i krecz. Emma Zakordoniec była słabsza od Czeszki Nelly Vlachopulosovej 3:6, 6:4, 6:3. Magdalena Hędrzak nie sprostała Czeszce Sabinie Richterovej 0:6, 3:6. Karolina Jaśkiewicz była mniej skuteczna od Bojovic 3:6, 1:6.

Debel

W grze podwójnej Falkowska i Leśniak wygrały z Czeszkami Petrą Kucerovą i Denisą Pospisilovą 6:0, 3:6, 10:5. W ćwierćfinale przegrały z Holenderką Reginą Husak i Czeszką Lindą Sevcikovą 6:1, 2:6, 3:10.

Drabinki

Kategoria: ITF