Logo Polski Tenis

WYNIKI

SEUL: A. Radwańska - Mattek-Sands 6:4, 7:5; Begu - Barthel 7:5, 6:4; Flipkens - Park 6:0, 6:2; Rodina - Radanovic 6:1, 6:1; Gasparyan - Flink 7:5, 6:4; Hsieh - Teichmann 2:6, 6:1, 7:6 (0); Minella - Rybarikova 6:3, 3:2 i krecz Magdaleny; Tomljanovic - Van Uytvanck 3:6, 7:5, 7:5; TOKIO: Barty - Vandeweghe 4:6, 6:4, 7:5; Riske - Bouchard 6:4, 6:4; Strycova - Diyas 6:4, 6:4; Konta - Dabrowski 6:2, 6:0; KANTON: Krunic - Golubic 6:4, 6:3; Brady - Cornet 6:0, 6:3; McHale - A. Bogdan 4:6, 6:3, 3:1 i krecz Any; Khazaniuk - X. Wang 6:4, 4:6, 6:3.

Aktualności

Frydek-Mistek ITF – triumf Leśniak

Grupa biało-czerwonych startowała w mieście Frydek-Mistek futuresie ITF Prestige Tennis Cup 2018.

W turnieju głównym w Czechach (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) grały: Marta Leśniak, Joanna Zawadzka, Julia Oczachowska, Weronika Foryś i Weronika Falkowska.

Leśniak została rozstawiona z dwójką. Pokonała Czeszkę Sonię Krtenovą 6:1, 6:1, Rosjankę Annę Ukolovą 6:1, 5:7, 6:0 oraz Czeszki Annę Siskovą 6:4, 6:1 i Johanę Markovą (nr 5) 7:6 (3), 6:3. W finale wygrała z Czeszką Gabrielą Pantuckovą (nr 3) 6:7 (6), 6:2, 6:3.

Zawadzka była lepsza od Czeszki Evy Cechakovej 3:6, 7:6, 6:2 (2), ale uległa Kanadyjce Petrze Januskovej (nr 7) 1:6, 0:6.

Oczachowska wygrała ze Słowaczką Sofią Milatovą 7:5, 6:1. Była jednak słabsza od Ukrainki Julii Lysej (nr 6) 5:7, 2:6.

Falkowska nie sprostała G. Pantuckovej (nr 3) 1:6, 6:2, 5:7. Foryś przegrała z Czeszką Karoliną Kubanovą 1:2 i krecz Weroniki.

Kwalifikacje

W eliminacjach Falkowska wygrała z Mołdawianką Janą Tishchenko 6:4, 6:1, Serbką Janą Bojovic 6:4, 7:5 i Czeszką Ludmiłą Kareisovą 6:3, 6:4.

Marcelina Podlińska pokonała Czeszki Michaelę Kucharovą 6:3, 6:4 i Nikolę Novotną 6:3, 6:2, ale uległa Francuzce Carole Monnet 2:6, 2:6.

Wiktoria Saska była lepsza od Zuzanny Szuszkiewicz 6:3, 6:0, ale przegrała z Japonką Ange Oby Kajuru 5:7, 2:6.

Magdalena Zajda wygrała z Czeszką Natalią Augustinovą 6:1, 6:2, ale nie sprostała Czeszce Katerinie Mandelikovej 6:7 (3), 1:6.

Zofia Podbioł przegrała z Czeszką Anną Siskovą 0:6, 6:3, 0:3 i krecz. Emma Zakordoniec była słabsza od Czeszki Nelly Vlachopulosovej 3:6, 6:4, 6:3. Magdalena Hędrzak nie sprostała Czeszce Sabinie Richterovej 0:6, 3:6. Karolina Jaśkiewicz była mniej skuteczna od Bojovic 3:6, 1:6.

Debel

W grze podwójnej Falkowska i Leśniak wygrały z Czeszkami Petrą Kucerovą i Denisą Pospisilovą 6:0, 3:6, 10:5. W ćwierćfinale przegrały z Holenderką Reginą Husak i Czeszką Lindą Sevcikovą 6:1, 2:6, 3:10.

Drabinki

Kategoria: ITF