Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Futuresy ITF – Hurkacz w finale

Biało-czerwoni – poza stolicą – walczyli też w wielu futuresach ITF w Europie i Afryce.

Kamil Majchrzak na Ukrainie tym razem odpadł już w ćwierćfinale Duża grupa wybrała się do Czech, gdzie skuteczny był Hubert Hurkacz.

Jablonec nad Nysą

W turnieju głównym w Czechach (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród) Hubert Hurkacz (nr 8) wygrał z Czechami Dominikiem Sucem 7:6 (4), 1:0 i krecz rywala, Matejem Vocelem 6:4, 6:1 i Janem Satralem (nr 1) 6:7 (3), 6:2, 6:4. W półfinale pokonał Czecha Jana Mertla (nr 3) 6:4, 6:3.

W meczu o tytuł nieznacznie uległ Czechowi Markowi Michalicce (nr 2) 6:3, 4:6, 6:7 (5). Zdobył 10 punktów do rankingu ATP.

Paweł Zawisza uległ Vocelowi 1:6, 0:6, a Michał Dembek przegrał z Czechem Michalem Frankiem 3:6, 7:6 (3), 5:7.

W kwalifikacjach Zawisza pokonał Niemca Jana Kirchhoffa 7:5, 7:6 (3) i Czecha Lukasa Dlouhego 3:6, 7:5, 6:3. Dembek wygrał z Czechem Frantiskiem Polanką 6:0, 6:1 i Szymonem Walkowem 6:2, 3:6, 6:3.

Walków wcześniej był lepszy od Czecha Ondreja Stylera 4:6, 6:4, 6:1. Karol Krawczyński pokonał Ormianina Mikołaja Avetisyana 6:3, 6:1 i Czecha Adama Kalivodę 6:2, 6:3, ale przegrał z Czechem Davidem Simunkiem 4:6, 3:6.

Piotr Gryńkowski wygrał z Czechem Stepanem Holisem 6:2, 6:2, ale uległ Czechowi Lukasowi Vejvarze 4:6, 3:6. Nicholas Solarewicz był lepszy od Czecha Frantiska Simona 6:0, 6:3, ale nie sprostał Czechowi Pavlovi Staubertowi 0:6, 1:6.

Michał Rolski pokonał Czecha Radka Danisa 6:1, 6:3, ale przegrał ze Słowakiem Patrikiem Nemą 5:7, 6:7 (3). Cyprian Owczarz wyeliminował Arnolda Kokulewskiego 6:3, 6:2, ale uległ Niemcowi Denisowi Kapriciovi 3:6, 0:6.

Krzysztof Mlazga wygrał walkowerem z Amerykaninem Matthew Kandathem, ale nie sprostał Czechowi Antoninowi Stepankowi 2:6, 4:6.

Norbert Tadyszak przegrał z Kalivodą 3:6, 3:6, a Maciej Kazanowski był słabszy od Kirchhoffa 4:6, 2:6.

W deblu Hurkacz i Walków wygrali z Czechami Antoninem Bolardtem i Antoninem Stepankiem 6:4, 4:6, 10:8, Czechem Michalem Konecnym i Słowakiem Peterem Vajdą 6:2, 6:1 oraz Czechami Davidem Poljakiem i Vocelem 6:1, 6:4. W finale byli słabsi od Niemca Jana Choinskiego i Toma Schonenberga 2:6, 6:7 (7).

Solarewicz i Tadyszak przegrali z Frankiem i jego rodakiem Janem Kuncikiem 0:6, 1:6.

Czerkasy

Trzeci tydzień na Ukrainie (korty ziemne, 10 tys. $) spędził Kamil Majchrzak. Tym razem został rozstawiony z dwójką (za Rosjaninem Ivanem Nedelko).

Wgrał z Kazachem Dmitrijem Resnyanskim 6:4, 6:0 i Ukraińcem Oleksandrem Bielinskim 6:2, 6:2. W ćwierćfinale uległ Ukraińcowi Vladimirowi Uzhylovskiemu 7:6 (6), 4:6, 3:6.

W eliminacjach Jakub Ulczyński (trener Kamila) pokonał Ukraińca Oleksandra Varichenko 6:3, 6:2, ale przegrał z jego rodakiem Jurijem Dzhavakianem 3:6, 4:6.

W deblu Majchrzak i Ulczyński wygrali z Ukraińcem Stanislavem Poplavskim i Resnyanskim 6:2, 6:4. W ćwierćfinale przegrali z Ukraińcami Oleksiejem Kolisnykiem i Anatolijem Petrenko 3:6, 6:7 (3).

Ramat Gan

W Izraelu grali Maciej Smoła i Daniel Kossek. W Ramat Gan (korty twarde, 10 tys. $) Smoła był słabszy od Francuza Joana Solera 4:6, 3:6.

W eliminacjach Kossek pokonał Izraelczyków Shahara Gabaya 6:0, 6:1 i Roya Zwillingera 6:3, 6:1. Nie sprostał jednak Izraelczykowi Danielowi Dudockinowi 1:6, 4:6.

Lecco

Andriej Kapaś kontynuuje nieudaną wyprawę do Włoch (korty ziemne, 10 tys. $). W Lecco przegrał z Kolumbijczykiem Danielem Elahim Galanem 2:6, 6:7 (5).

W deblu Polak i Turek Tuna Altuna wygrali z Galanem i Włochem Augustem Virgilim 6:2, 6:3 oraz Australijczykiem Maverickiem Banesem i Brazylijczykiem Orlando Luzem 4:6, 6:1, 10:5.

W półfinale pokonali Włocha Claudio Fortunę i Litwina Laurynasa Grigelisa 6:1, 5:7, 10:8. W finale uporali się z Włochami Andreą Vavassorim i Matteo Volante 6:7 (7), 6:2, 10:7.

Santa Margarida de Montbui

Dziką kartę do turnieju w Katalonii (korty ziemne, 10 tys. $) otrzymał 15-letni Filip Ambroży. Nie sprostał Hiszpanowi Davidowi Vedze Hernandezowi 0:6, 0:6.

W deblu Filip i Hiszpan Marc Fornell-Mestres przegrali z Hiszpanem Juanem Lizariturry i Niemcem Jeanem-Markiem Wernerem 3:6, 6:7 (6).

Kiseljak

W eliminacjach futuresa w Bośni i Hercegowinie (korty ziemne, 10 tys. $) Łukasz Kozielski wygrał z Bośniakiem Adnanem Ahmediciem 6:0, 6:0, ale przegrał z Chorwatem Domagojem Biljesko 1:6, 5:7.

Mieszko Kwaśniewski pokonał Niemca Lukę Shane’a Eble 6:3, 6:4. Uległ jednak Rosjaninowi Denisowi Klokowi 3:6, 3:6.

W deblu Kamil Gajewski i Kozielski wygrali z Bośniakiem Darko Bojanoviciem i Niemcem Danielem Czepielewskim 7:6 (6), 6:4. W ćwierćfinale przegrali z Australijczykiem Thomasem Fancuttem i Serbem Darko Jandriciem 6:7 (3), 6:7 (5).

Antalya

Michał Kominek w eliminacjach zawodów w Turcji (korty twarde, 10 tys. $) był słabszy od Mohda Assriego Merzukiego (Malezja) 4:6, 3:6.

Hammamet

18-letnia Ewa Duda ponownie spróbowała swoich sił w Tunezji (korty ziemne, 10 tys. $). W kwalifikacjach przegrała z Portugalką Sarą Lancą 0:6, 1:6.

W deblu Ewa i Rosjanka Diana Shevchenko uległy Włoszce Annie Marii Procacci i Rumunce Michele Alexandrze Zmau 1:6, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności