Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; Galan - Barrios Vera 7:6 (4), 4:6, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

Futuresy ITF – triumf Magdy Fręch

Biało-czerwoni rywalizowali w wielu futuresach ITF w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej.

O punkty i awans w rankingu walczyli m.in. Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak, Paweł Ciaś, Grzegorz Panfil, Andriej Kapaś, Hubert Hurkacz.

Calabasas

Hubert Hurkacz nadal startuje w Kalifornii. W Calabasas (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród) grał z powodzeniem w eliminacjach. Pokonał Amerykanów Ace Matiasa 6:3, 6:1, Farzima Dannego Amiri 6:3, 6:2 i Raleigha Smitha 6:2, 6:1.

W zawodach głównych uległ turniejowej jedynce – Szwajcarowi Henriemy Laaksonenowi 4:6, 4:6. W deblu Hurkacz i Niemiec Jan Choinski przegrali z Brazylijczykami Orlando Luzem i Marcelo Zormannem 6:7 (4), 7:5, 7:10.

Opatija

W Chorwacji (korty ziemne, 10 tys. $) występy kontynuują Paweł Ciaś i Grzegorz Panfil. Dołączyli do nich Kamil Majchrzak i Marcin Gawron (SE).

Majchrzak (rozstawiony z nr 2) pokonał Niemca Pascala Meisa 5:7, 7:6 (2), 7:6 (3) i Szwajcara Antoina-Michela Alexeeva 6:0, 6:1. W ćwierćfinale uległ Chorwatowi Kristijanowi Mesarosovi 1:6, 6:7 (2).

Gawron wygrał z Włochem Nicolą Ghedinem 6:3, 6:1, ale nie sprostał Włochowi Pietrem Licciardiemu 6:1, 6:7 (5), 6:7 (5), który był również lepszy od Panfila 6:4, 6:1.

Ciaś przegrał z Chorwatem Nino Serdarusiciem 5:7, 6:1, 5:7.

W kwalifikacjach Piotr Matuszewski wygrał z Chorwatem Matko Vargą 6:2, 6:4, ale uległ Czarnogórcowi Rrezartowi Cungu 7:5, 5:7, 3:6. Norbert Tadyszak przegrał ze Słoweńcem Marko Novakiem 2:6, 7:6 (6), 3:6. Natomiast Dominik Validzic nie przystąpił do meczu z Rumunem Valentinem Vargą.

W deblu Majchrzak i Włoch Marco Bortolotti łatwo wygrali z Włochem Riccardem Bellottim i Austriakiem Pascalem Brunnerem 6:1, 6:1 oraz Rumunami Marcelem Inoanem Mironem i Mihneą Lorinem Turcu 6:3, 6:1.

W półfinale przegrali z Chorwatami Tomislavem Draganją i Nino Serdarusiciem 2:6, 2:6.

Churibka

Bartosz Wojnar nadal przebywa w Maroku (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach w Churibce wygrał z Włochem Ludovikiem Scerratim 7:5, 5:7, 6:1. W turnieju głównym przegrał z Belgiem Omarem Salmanem 6:7 (5), 1:6.

W deblu Wojnar i Serb Milos Radenkovic pokonali Argentyńczyków Nicolasa Alberta Arreche i Agustina Moyano 6:4, 3:6, 10:5. Ćwierćfinałowy mecz z Niemcami Julianem Onkenem i Leonem Schuttem oddali walkowerem.

Antalya

Piotr Gryńkowski w kwalifikacjach w Turcji (korty twarde, 10 tys. $) wygrał z Australijczykiem Scottem Brownem 6:0, 6:2, ale przegrał z Węgrem Peterem Ballą 4:6, 6:3, 4:6.

W eliminacjach turnieju kobiet Paulina Jastrzębska uległa Niemce Katharinie Jacob 1:6, 4:6.

Szarm el-Szejk

Grupa Polaków rywalizowała w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Karol Drzewiecki przegrał z Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem 2:6, 3:6. Kwalifikant Adrian Andrzejczuk pokonał Australijczyka Stefana Skadarkę 4:6, 6:2, 6:3. Uległ jednak Belgowi Jonasowi Merckxowi 6:4, 1:6, 6:7 (6).

W eliminacjach Andriej Kapaś pokonał Niemca Floriana Broskę 6:3, 4:6, 6:3, ale przegrał z Rosjaninem Kristianem Lozanem 7:5, 6:7 (4), 0:3 i krecz.

Andrzejczuk wygrał z Australijczykiem Hassanem Bakkarem 6:2, 6:0 i Czechem Filipem Dudą 6:2, 6:4. Michał Kominek przegrał z Cesarem Testonim (Reunion) 6:7 (3), 1:6.

W deblu Drzewiecki i Kapaś przegrali z Ukraińcami Vadimem Alekseenko i Dmitrijem Badanovem 7:5, 5:7, 12:14.

W zmaganiach kobiet w turnieju głównym prezentuje się Oliwia Szymczuch i Agata Bieńkowska. Szymczuch uległa Czeszce Karolinie Muchovej 5:7, 0:6 (uległa jej dwa tygodnie temu). Bieńkowska przegrała z Francuzką Clemence Fayol 2:6, 3:6.

W kwalifikacjach Klaudia Wira przegrała z Rosjanką Melissą Ishuan Ifidzhen 4:6, 2:6. Marcelina Podlińska uległa Ukraince Anastazji Fedoryshyn 4:6, 6:3, 2:6. Wiktoria Kulik nie sprostała Ukraince Darii Orichkevitch 2:6, 7:6 (7), 2:6. Karolina Śnita wygrała z Ukrainką Dianą Bakutą 6:0, 6:4, ale przegrała z jej rodaczką Veroniką Stotyką 3:6, 3:6.

W deblu Podlińska i Słowaczka Dagmara Baskova przegrały ze Szwajcarką Karin Kennel i Greczynką Despiną Papamichail 2:6, 0:6, a Kulik i Rosjanka Melissa Ishuan Ifidzhen nie sprostały Rosjankom Anastazji Komardinie i Yanie Sizikovej 4:6, 1:6. Bieńkowska i Rosjanka Maria Zlotova uległy Włoszce Claudii Franze i Rosjance Elinie Vikhryanovą 3:6, 4:6.

Nishitama

Magdalena Fręch poleciała do Japonii na Asia Univ International Women’s Open Tennis 2016 (korty twarde, 10 tys. $). Pokonała Japonkę Natsuho Nakazawę 6:4, 6:4, Amerykanką Jaedę Daniel 3:6, 6:3, 6:4, Japonkę Yuuki Tanakę 6:4, 6:3 i Tajwankę Ching-Wen Hsu 6:4, 6:4.

W finale wygrała z Japonką Mai Minokoshi 7:5, 6:4.

Hawr

Justyna Jegiołka walczyła w 27. edycji Open du Havre (korty ziemne w hali, 10 tys. $). Wygrała z Hiszpanką Marią Martinez Martinez 6:3, 6:3, ale nie sprostała Belgijce Elyne Boeykens 1:6, 2:6.

Hammamet

Patrycja Polańska poleciała do Tunezji (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach przegrała ze Szwajcarką Susan Bandecchi 6:3, 3:6, 0:6.

W deblu Polka i Słowaczka Sandra Jamrichova wygrały z Paragwajką Sarą Gimenez i Rumunką Dianą Marią Mihail 6:3, 6:1. W ćwierćfinale uległy Argentynkom Melinie Ferrero i Carli Lucero 6:4, 2:6, 17:19.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności