Polski Tenis

WYNIKI

WIEDEŃ ATP 500: S. Tsitsipas - Dimitrov 7:6 (6), 6:4; Auger-Aliassime - Berankis 6:3, 6:2; Ruud - L. Harris 7:5, 7:6 (2); Norrie - Fucsovics 7:6 (4), 6:1; SANKT PETERSBURG ATP 250: Millman - Oliel 6:1, 6:1; Van de Zandschulp - Nishioka 6:2, 6:2; Paul - P. Martinez 6:3, 6:2; Ivashka - Djere 6:3, 6:2; Andujar - Delbonis 6:2, 7:6 (1); McDonald - Gerasimov 7:5, 6:4; COURMAYEUR WTA 250: S. Zheng - Martic 6:3, 6:4; Samsonova - Wagner 6:3, 6:0; S. Zhang - Pieri 6:1, 6:3; Vekic - Q. Zheng 7:6 (1), 6:2; Xinyu Wang - Bucsa 6:1, 5:0 i krecz Hiszpanki; KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Kostyuk - Pera 6:3, 6:4; Bara - Begu 7:6 (2), 0:6, 6:4; Peterson - Fett 6:1, 6:3; Van Uytvanck - Kovinic 6:4, 6:4.

Futuresy ITF – finał Zaniewskiej

Duża grupa polskich tenisistów startowali w futuesach ITF na kilku kontynentach.

W turniejach głównych grali m.in. Sandra Zaniewska, Patrycja Polańska, Andriej Kapaś, Maciej Rajski czy Paweł Ciaś.

Maaseik

Sandra Zaniewska i Katarzyna Kubicz walczyły w Maaseik Surtegno Open 2016 (korty ziemne, 10 tys. w puli nagród). Zaniewska wygrała z Argentynką Carlą Lucero 6:1, 6:0, Holenderką Kelly Versteeg 6:3, 6:4 i Niemką Laurą Heinrichs 6:1, 6:3.

W półfinale pokonała Szwajcarkę Tess Sugnaux 6:2, 6:3. O tytuł nie sprostała Belgijce Deborah Kerfs 2:6, 5:7.

Kubicz przegrała z Omanką Fatmą Al Nabhani (nr 1 zmagań) 1:6, 3:6. W eliminacjach Kasia pokonała Belgijkę Charlotte Swaans 3:6, 6:3, 7:5 oraz Holenderki Janine Hemmes 7:6 (5), 6:4 i Erikę Vogelsang walkower.

W deblu Kubicz i Niemka Emelie Luisa Schwarte przegrały z Eleonorą Molinaro i Niemką Evą Marie Voracek 1:6, 1:6.

Palic

W Serbii rywalizuje Patrycja Polańska. W Palic Open 2016 (korty ziemne, 10 tys. $) w kwalifikacjach była lepsza od Chorwatki Olji Ilibasic 6:0, 6:2, Czeszki Terezy Koplovej 3:6, 6:4, 7:6 (1) i Włoszki Sary Marcionni 6:2, 6:2.

W turnieju głównym pokonała Węgierkę Biankę Bekefi 3:6, 7:6 (2), 6:3, ale przegrała Słowaczką Barbarą Kotelesovą 3:6, 3:6.

Savitaipale

Paulina Czarnik grała w Savitaipale Ladies Open (korty ziemne, 10 tys. $). Była słabsza od Finki Pii Suomalainen 6:4, 1:6, 3:6.

W deblu Czarnik i Niemka Constanze Stepan (duet nr 4) od razu w ćwierćfinale przegrały z Rosjankami Darią Kruzhkovą i Angeliną Zhuravlevą 6:7 (10), 4:6.

Trnawa

W Empire Futures Trnava (korty ziemne, 10 tys. $) Andriej Kapaś (nr 3) wygrał z Kanadyjczykiem Martinem Beranem 7:6 (4), 7:5 i Francuzem Samuelem Bensoussanem 3:6, 6:2, 6:2. W ćwierćfinałowym meczu z Ukraińcem Danylo Kalenichenko skreczował przy stanie 3:6.

Maciej Rajski (nr 6) pokonał Węgra Levente Godry 6:3, 6:4 i Rosjanina Artema Dubrivnego 6:4, 6:0. W ćwierćfinale uległ Słowakowi Patrikowi Fabianowi (nr 4) 4:6, 4:6.

W eliminacjach Bartłomiej Maroszek wygrał ze Słowakami Ivanem Hriciem 1:6, 7:5, 6:4 i Patrikiem Lapinem 6:4, 7:5, ale przegrał z ich rodakiem Milanem Habrmanem 4:6, 7:5, 4:6.

Paweł Zawisza przegrał z Czechem Tomasem Musilem 5:7, 2:6, Piotr Zbroja ze Słowakiem Filipem Sobanem 2:6, 4:6, a Jakub Jastrzębski z Australijczykiem Williamem Ma 1:6, 3:6.

W deblu Kapaś i Chilijczyk Cristobal Saavedra-Corvalan (nr 1) wygrali ze Słowakami Samuelem Hodorem i Patrikiem Nemą 6:4, 6:4. W ćwierćfinale oddali walkowerem potyczkę ze Słowakami Jakubem Behunem i Michalem Seleckym.

Parnu

W Merko Estonian Open (korty ziemne, 10 tys. $) Michał Dembek uległ Włochowi Alberto Brizziemu 2:6, 2:6. Jan Zieliński przegrał z Rosjaninem Dmitrijem Mnushkinem 6:4, 6:7 (4), 5:7.

Yann Wójcik wygrał z Rosjaninem Jewgienijem Tyurnevem 6:7 (5), 6:4, 6:2 i Estończykiem Mattiasem Siimarem 7:5, 7:6 (5). W ćwierćfinale przegrał z Finem Patrikiem Niklasem-Salminenem 3:6, 1:6.

W kwalifikacjach Wójcik pokonał Fina Alexa Hedmana 6:4, 3:6, 6:2 i Łotysza Artura Kulibabę 6:2, 6:1.

W deblu Dembek i Zieliński wygrali z Brytyjczykiem Jonathanem Grayem i Łotyszem Artursem Lazdinsem 6:2, 7:5 oraz Chilijczykiem Mauricio Alvarezem-Guzmanem i Nicolasem Alberto Arreche 7:5, 6:3.

W półfinale uporali się z Hiszpanem Markiem Garcią-Romanem i Australijczykiem Harrisonem Lombe 6:2, 6:3. W finale pokonali Rosjan Vladimira Polyakova i Jewgienija Tyurneva 7:5, 7:5.

Telawi

W eliminacjach Telavi Open (korty ziemne, 10 tys. $) rywalizowali Bartosz Wojnar i Maciej Nowak. W meczu o awans do turnieju głównego Wojnar pokonał Nowaka 6:3, 1:6, 6:4. Wcześniej Wojnar był lepszy od Ormianina Michaiła Khachatryana 6:3, 6:0, a Nowak wygrał z Hindusem Adityą Deswalem 4:6, 6:4, 6:2.

W drabince głównej Wojnar przegrał z Rosjaninem Dmitrijem Voroninem 2:6, 1:6.

W deblu Nowak i Włoch Fabrizio Ornago ulegli Niemcowi Pirminowi Haenle i Brazylijczykowi Caio Silvie 4:6, 1:6.

Sombor

Paweł Ciaś grał z Serbii (korty ziemne, 10 tys. $). Został rozstawiony z dwójką.

Pokonał Bułgara Danaila Tarpova 6:3, 6:4, Węgra Andre Biro 2:6, 7:5, 6:4 i Szwajcara Johana Niklesa 6:4, 6:4. W półfinale przegrał z Czarnogórcem Ljubomirem Celebiciem 6:3, 1:6, 2:6.

Szarm el-Szejk

Występy w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) kontynuuje Mateusz Terczyński. Przegrał z Hiszpanem Jose Vidalem Azorinem 3:6, 7:5, 4:6.

W deblu Terczyński i Hindus Anvit Bendre wygrali z Koreańczykiem Cheongiem Hwi Kimem i Rosjaninem Denisem Pisarchukiem 6:4, 6:4. Ulegli Włochom Lorenzo Frigerio i Andrei Vavassoriemu 1:6, 1:6.

Thu Dau Mot City

Aż do Wietnamu (korty twarde, 10 tys. $) polecieli Maciej Smoła i Daniel Kossek. W eliminacjach Smoła był skuteczniejszy od Wietnamczyka Cong Tiena Le 6:4, 6:3. Kossek uległ Chińczykowi Zhao-Tai Li 2:6, 1:6.

W turnieju głównym Maciek uległ Hindusowi Rishabowi Agarwalowi 2:6, 3:6.

W deblu Smoła i Hindus Jatin Dahiya przegrali z Francuzami Antoinem Escoffier i Jonathanem Kanarem 6:7 (5), 3:6.

Wels

Norbert Tadyszak w kwalifikacjach turnieju w Austrii (korty ziemne, 10 tys. $) nie sprostał Austriakowi Gabrielowi Schmidtowi 0:6, 2:6.

Kategoria: ITF

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności