Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Verdasco - Basilashvili 7:6 (1), 7:5; Struff - Lajovic 4:6, 6:3, 6:2; Sonego - Zapata Miralles 6:3, 6:4; Huesler - Blancaneaux 6:4, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Safiullin - Etcheverry 6:1, 6:4; Andujar - Monteiro 7:6 (3), 6:1; Lestienne - Mannarino 7:6 (2), 6:4; SEUL ATP 250: Shapovalov - Munar 7:5, 6:4; Daniel - E. Gomez 6:4, 6:4; Albot - S. Johnson 7:6 (3), 7:6 (3); PARMA WTA 250: Kovinic - Stephens 7:5, 2:6, 7:5; Zanevska - Galfi 6:1, 6:3; Sherif - Waltert 6:3, 7:6 (1); Kania-Choduń/Voracova - Bondar/Zimmermann 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Haddad Maia - Noskova 6:1, 7:5; Muchova - Golubic 4:6, 6:0, 6:2; S. Zhang - V. Kuzmova 7:6 (4), 7:6 (8); Bencic - Boulter 6:4, 6:7 (2), 6:3.
Polska Liga Tenisa

Futuresy ITF – raport z kortów

Niewielka grupa biało-czerwonych szukała punktów w futuresach ITF na trzech kontynentach.

Rywalizowali w Gruzji, Słowenii, Egipcie, Chorwacji, Belgii i Turcji. Najlepiej wypadła Zuzanna Maciejewska.

Pantiani

W turnieju głównym w Gruzji (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród) grają Karol Drzewiecki i Jan Zieliński. Drzewiecki (nr 8 zmagań) uległ Kanadyjczykowi Kevinowi Kylar 3:6, 1:6.

Zieliński przegrał z Czarnogórcem Igorem Saveljiciem 2:6, 6:3, 2:6. W kwalifikacjach Maciej Nowak przegrał z Ormianinem Mikaeyelem Avetisyanem 6:3, 4:6, 2:6.

W deblu Drzewiecki i Zieliński (nr 2) pokonali Avetisyana i Rosjanina Sergieja Barysheva 6:2 i krecz rywali oraz Rosjan Victora Baludę i Ivana Kalinina 6:7 (4), 7:6 (12), 10:6.

W półfinale wygrali z Gruzinami Nodarem Itonishvilim i Davidem Kvernadze 6:1, 6:1. W finale nie sprostali Włochom Marco Bortolottiemu i Francesco Moncagatto 3:6, 2:6.

Lublana

Adrian Andrzejczuk i Adam Majchrowicz nadal startują w Słowenii (korty ziemne, 10 tys. $). Tym razem nie musieli przebijać się przez eliminacje.

Andrzejczuk przegrał z Maticem Specem 7:6 (6), 1:6, 6:7 (7). Majchrowicz uległ Niemcowi Peterowi Hellerowi (rozstawiony z nr 1) 3:6, 2:6.

W deblu Majchrowicz i Niemiec Denis Kapric wygrali z Austriakami Sebastianem Ofnerem i Dominikiem Weidingerem 6:2, 6:2. W ćwierćfinale przegrali z Australijczykami Stevenem De Waardem i Markiem Polmansem 3:6, 0:6.

Szarm el Szeik

Wojciech Lutkowski, Daniel Kossek i Louis Dończyk kontynuują występy w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $ w puli nagród). Lutkowski i Kossek (WC) mają miejsce w drabince głównej Soho Square Egypt F22 Men’s Future.

Lutkowski wygrał z Chilijczykiem Javierem Naserem 6:4, 6:3, ale uległ Egipcjaninowi Karimowi Hossamowi 4:6, 6:4, 6:7 (5). Kossek przegrał z Australijczykiem Danem Dowsonem 0:6, 2:6.

Dończyk w eliminacjach nie sprostał Włochowi Giuseppe Faraone 6:7 (5), 2:6. W deblu Dończyk i Brazylijczyk Gustavo Guerses wygrali z Francuzami Kevinem Eishenem i Ugo Santomenną 7:6 (4), 6:3. W ćwierćfinale przegrali z Hiszpanem Javierem Pulgarem-Garcią i Włochem Francesco Vilardo 4:6, 5:7.

Zuzanna Maciejewska wygrała z Rosjanką Swietłaną Iansitovą 6:1, 6:2, Hinduską Prarthaną Thombare 7:5, 6:3 i Czeszką Martiną Pradovą 6:2, 6:1. W półfinale przegrała z Włoszką Alice Matteucci 4:6, 4:6.

W deblu Polka i Constanze Stepan (Niemka trenująca w Warszawie) pokonały Rosjankę Dianę Shevchenko i Nelise Verster (RPA) 6:4, 6:4.

W ćwierćfinale przegrały z Hiszpanką Olgą Parres Azcoitią i Thombare 6:3, 4:6, 5:10.

Bol

Phillip Gresk walczył skutecznie w kwalifikacjach na chorwackiej wyspie Brac. W Bol (korty ziemne, 10 tys. $) wygrał z Niemcem Patrickiem Sellem 6:4, 6:2 i Chorwatem Antonio Pejiciem 6:2, 6:1.

W turnieju głównym przegrał z Austriakiem Michaelem Linzerem (rozstawiony z nr 3) 4:6, 2:6.

W deblu Gresk i Szwajcar Marko Osmakcic pokonali Chorwata Zvonimira Babicia i Szwedka Stefana Lindmarka 2:6, 7:5, 10:6. W ćwierćfinale przegrali ze Szwedami Isakiem Arvidssonem i Christianem Samuelssonem 3:6, 4:6.

Binche

Mateusz Terczyński w eliminacjach Orange Trophy de Binche avec BNP Paribas Fortis (korty ziemne, 10 tys. $) uległ Belgowi Francois Azzola 5:7, 4:6.

Adana

Agata Bieńkowska w kwalifikacjach w Turcji (korty ziemne, 10 tys. $) pokonała Serbkę Milę Popivodę 6:2, 3:6, 6:4.

W turnieju głównym przegrała ze Szwedką Anette Munozovą 3:6, 4:6.

Kategoria: ITF