Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: P. Sousa - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Taberner - Ajdukovic 7:5, 6:7 (9), 6:4; CAMPINAS: Carballes Baena - Galan 6:4, 6:2; F. Cerundolo - Meligeni Rodrigues Alves 6:1, 6:4.

Futuresy ITF – raport z kortów

Grupa biało-czerwonych tenisistów występowali w futuresach ITF w Europie i Afryce.

Na dużą zdobycz punktową liczyli Paweł Ciaś, Hubert Hurkacz, Michał Dembek, Adrian Andrzejczuk czy Oliwia Szymczuch.

Szarm el Szeik

Polacy nadal grają w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $ w puli nagród). Paweł Ciaś (nr 7 zmagań) wygrał z Włochem Cristianem Carlim 6:2, 6:2 i Brytyjczykiem Joelem Cannellem 7:6 (3), 6:4. W ćwierćfinale uległ Belgowi Julienowi Dubailowi 4:6, 4:6.

Michał Dembek był lepszy od Czecha Alessandro Ricciego 6:1, 3:6, 6:1. W 1/8 finału przegrał z Francuzem Glebem Sakharovem 5:7, 0:6.

Dembek w eliminacjach pokonał Włocha Edoardo Sardellę 6:1, 6:2. Maciej Nowak wygrał walkowerem z Niemcem Maximilianem Kaiserem, ale był słabszy od Argentyńczyka Manuela Barrosa 2:6, 4:6.

W deblu Ciaś i Nowak wygrali z Brytyjczykiem Alexandrem Jhunem i Argentyńczykiem Santiago Fa Rodriguezem Taverną 5:7, 6:4, 10:8. W ćwierćfinale byli słabsi od Włochów Enrica Dalla Valle i Juliana Ocleppo 3:6, 4:6.

Dembek i Ricci przegrali z Włochami Antoniem Massarą i Andreą Vavassorim 6:7 (6), 2:6.

W turnieju głównym kobiet Oliwia Szymczuch wygrała z Australijką Jeleną Stojanovic 6:1, 7:5, ale uległa Rosjance Annie Morginie 3:6, 4:6.

Klaudia Wira przegrała ze Słowaczką Terezą Mihalikovą 1:6, 3:6, Marta Gałka z Rosjanką Valerią Pogrebnyak 2:6, 6:1, 1:6, a Paulina Jastrzębska z Włoszką Claudią Franze 6:1, 1:6, 2:6.

W kwalifikacjach bez gry awansowała Jastrzębska. Wira pokonała Włoszkę Francescę Dell’ederę 6:3, 6:2, a Karolina Śnita uległa Niemce Vivian Wolff 1:6, 1:6.

W deblu Gałka i Śnita przegrały z Belgijką Vicky Geurinckx i Mihalikovą 1:6, 3:6.

Szymczuch i Wolff wygrały z Finkami Ellą Leivo i Tanją Tuomi 6:3, 6:4 oraz Brytyjką Jazzamay Drew i Kazaszką Kamilą Kerimbayevą 7:6 (3), 7:5. W półfinale uległy Geurinckx i Mihalikovej 2:6, 4:6.

Ismaning

Hubert Hurkacz rywalizował w Niemczech w Ismaning Open (carpet w hali, 10 tys. $). Przegrał z Holendrem Nielsem Lootsmą 4:6, 6:3, 3:6.

Tartu

Adrian Andrzejczuk wybrał się do Estonii na IV Paf Open Tartu (carpet w hali, 10 tys. $). Uległ turniejowej dwójką – Słowakowi Filipowi Horanskiemu 4:6, 3:6.

W deblu Polak i Fin Eero Vasa wygrali z Estończykami Oskarem Lustim i Karolem Kiurem Saarem 7:6 (5), 6:2. W ćwierćfinale przegrali z Portugalczykiem Romainem Barbosą i Rosjaninem Jewgienijem Karlovskim 7:6 (8), 3:6, 8:10.

Oslo

Paweł Zawisza w eliminacjach Collector Norwegian Open (korty twarde w hali, 10 tys. $) przegrał z Norwegiem Fredrikiem Askiem 6:7 (5), 6:4, 5:7.

Heraklion

W kwalifikacjach na Krecie (korty twarde, 10 tys. $) gra kilku Polaków. Yann Wójcik pokonał Włocha Davide Negrottiego 6:1, 6:0, ale przegrał z Francuzem Theo Fournerie 7:6 (7), 3:6, 3:6.

Mateusz Smolicki wygrał z Niemcem Lucasem Hellfritshem 6:7 (7), 6:3, 6:3. Nie sprostał jednak Brazylijczykowi Allanowi Gomesowi Oliveirze 6:7 (2), 1:6.

Dominik Nazaruk uległ Serbowi Milanowi Driniciovi 2:6, 4:6, a Arnold Kokulewski przegrał z Meksykaninem Jose Mauriciem Del Rio 4:6, 4:6.

W eliminacjach kobiet Alicja Zduniak nie sprostała Niemce Janinie Braun 0:6, 3:6. Zofia Kulig uległa Greczynce Evaggelii Kokkinaki 1:6, 0:6.

Sztokholm

W kwalifikacjach Stockholm Ladies (korty twarde w hali, 10 tys. $) Olga Brózda wygrała ze Szwedkami Klarą Alenas 6:3, 6:1 i Alexandrą Viktorovitch 3:6, 6:0, 6:3. Marta Dyba przegrała z Finką Lilą Humaloją 1:6, 2:6.

W turnieju głównym Brózda pokonała Szwedkę Fanny Ostlund 3:6, 7:6 (0), 6:2 i Rumunkę Irinę Marię Barę 3:6, 6:2, 6:1. W ćwierćfinale przegrała z Holenderką Kelly Versteeg 6:7 (4), 1:6.

W deblu Olga i Marta nie sprostały Bośniaczce Anicie Husaric i Niemce Norze Niedmers 6:3, 3:6, 5:10.

El Kantaoui

Drugi tydzień w Tunezji spędza Patrycja Polańska. W eliminacjach Sportevasion ITF Futur Summer Tour (korty twarde, 10 tys. $) pokonała Czeszkę Monikę Stanikovą 6:4, 2:6, 6:0.

W imprezie głównej rozbiła Austriaczkę Ivanę Horvat 6:0, 6:0, ale przegrała z Czeszką Czeszką Anną Slovakovą 1:6, 3:6.

W deblu Polańska i Slovakova wygrały z Holenderką Dianą Chehoudi i Horvat 7:5, 6:2. W ćwierćfinale nie sprostały Francuzkom Eleonore Barrere i Kassandrze Davesne 6:7 (3), 6:1, 5:10.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności