Polski Tenis

WYNIKI

MADRYT ATP 1000: A. Zverev - Nadal 6:4, 6:4; Thiem - Isner 3:6, 6:3, 6:4; Ruud - Bublik 7:5, 6:1; Mektic/M. Pavic - Koolhof/Kubot 6:3, 6:7 (4), 10:7; MADRYT WTA 1000: Barty - Badosa 6:4, 6:3; Sabalenka - Pavlyuchenkova 6:2, 6:3; SAINT-MALO WTA 125: Golubic - Sasnovich 6:1, 6:0; Gracheva - Peterson 6:4, 6:0; Paolini - Schmiedlova 6:3, 7:5; Tan - Bolsova 7:6 (3), 6:0.

Futuresy ITF – raport z kortów

przez maka

Biało-czerwoni zdecydowali się występy w futuresach ITF w Egipcie, Tunezji, Turcji i Włoszech.

Większość ze startujących szukała pierwszych punktów do rankingu. Najlepiej wypadły w deblu Karolina Śnita i Agata Bieńkowska.

El Kantaoui

W Tunezji (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $) nadal przebywają Agata Bieńkowska, Agata Borgman, Marcelina Podlińska i Karolina Śnita.

W pierwszej rundzie Podlińska rozbiła Tunezyjkę Emmę Fahmię 6:0, 6:0. Śnita przegrała ze Szwajcarką Karin Kennel 3:6, 2:6, a Bieńkowska uległa Białorusince Darii Chernestovej 4:6, 4:6. Borgman nie sprostała Francuzce Valentine Bacher 3:6, 3:6.

W 1/8 finału Podlińska uległa Kennel 2:6, 3:6.

W deblu Bieńkowska i Śnita wygrały z Borgman i Podlińską 6:2, 4:6, 11:9 oraz Brytyjką Mirabelle Njoze i Macedonką Magdaleną Stoilkovska 1:6, 6:3, 10:6.

W półfinale przegrały z Francuzkami Mathilde Armitano i Valentine Bacher 2:6, 3:6.

Ortisei

Do Włoch (korty twarde w hali, w puli nagród 10 tys. $) wybrała się Oliwia Szymczuch. Jako jedna z ostatnich zakwalifikowała się do drabinki głównej.

Przegrała z najwyżej rozstawioną zawodniczką – Słowaczką Rebeccą Sramkovą 2:6, 3:6.

Szarm el-Szejk

Adam Mlazga i Maciej Nowak szybko pożegnali się z kwalifikacjami w egipskim kurocie (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $). Mlazga przegrał z Ukraińcem Władysławem Orlovem 0:6, 2:6, a Nowak uległ Rosjaninowi Nikołajowi Selivanovovi 6:1, 4:6, 4:6.

W turnieju głównym Daniel Kossek (otrzymał kolejną dziką kartę) przegrał z Ukraińcem Olegiem Khotkovem 5:7, 3:6.

W deblu Mlazga i Nowak przegrali z Norwegiem Fredikiem Askiem i Egipcjaninem Issamem Haithamem Taweelem 2:6, 1:6.

Kossek i Egipcjanin Omar Elkadi pokonali Hindusa Kartika Kubera Chavare Bhaiyu i Ukraińca Witalija Melnyuchuka 6:0, 6:0. W ćwierćfinale przegrali z Ukraińcem Filippem Kekerchenim i Niemcem Christophem Negritu 0:2 i krecz.

Antalya

Piotr Zbroja z powodzeniem grał w eliminacjach futuresa w Turcji (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $). Pokonał Rosjanina Gleba Smolyakova 6:3, 6:3, Bułgara Vasila Shandarova 6:3, 4:6, 6:3 i Marka Fynna (Zimbabwe) 6:4, 6:2.

W głównej części zawodów przegrał z Włochem Francesco Vilardo 2:6, 5:7.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności