Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polacy rywalizowali w wielu futuresach ITF w Egipcie, Niemczech, Kazachstanie, USA i Turcji.

Po raz pierwszy w tym sezonie na kortach pojawili się Andriej Kapaś, Hubert Hurkacz, Michał Dembek czy Mateusz Terczyński.

Aktobe

Do Kazachstanu poleciał Michał Dembek. Walczy w eliminacjach Aktobe Open (korty twarde w hali, 25 tys. $ w puli nagród).

Wygrał w eliminacjach z Uzbekiem Sardorem Pulatovem 6:4, 6:4, ale przegrał z Rosjaninem Timurem Kiuamovem 3:6, 6:2, 2:6.

W deblu Dembek i Czech Dusan Lojda pokonali Niemca Pirmina Haenle i Chorwata Duje Kekeza 7:5, 1:6, 10:6. W ćwierćfinale nie sprostali Białorusinom Jarosławowi Shyli i Andrejowi Vasilence 3:6, 5:7.

Kaarst

Andriej Kapaś i Hubert Hurkacz grali w głównej części imprezy Kirschbaum International (nawierzchnia dywanowa w hali, 10 tys. $).

Kapaś (nr 6 zmagań) przegrał z Holendrem Albanem Meuffelsem 3:6, 3:6. Hurkacz trafił na turniejową jedynkę – Czecha Marka Michalickę. Nie sprostał mu 7:5, 4:6, 2:6.

W deblu Kapaś i Niemiec Mats Moraing (nr 4) przegrali walkowerem z Hurkaczem i Rosjaninem Alexandrem Bublikiem.

Hubert i Alexander wygrali ponadto z Niemcami Matsem Rosenkranzem i Karlem Wegnerem 6:3, 6:4 oraz Johannesem Haerteisem i Kevinem Krawietzem 6:3, 4:6, 12:10. W finale nie sprostali Ukraińcom Danylo Kalenichenko i Niemcowi Denisowi Kapriciowi 7:6 (2), 4:6, 7:10.

Sunrise

Maciej Rajski i Piotr Zbroja kontynuują występy na Florydzie (korty ziemne, 10 tys. $). W Sunrise Rajski wygrał z 30-letnim Koreańczykiem Danielem Yoo 6:2, 6:4 i Ekwadorczykiem Ivanem Endarą 2:6, 6:4, 6:4. W ćwierćfinale uległ Węgrowi Peterowi Nagy 1:6, 6:3, 3:6.

Zbroja w kwalifikacjach pokonał Amerykanina Jamie Vance 6:0, 6:2, ale przegrał z Juniorem Alexandrem Ore (USA) 6:7 (4), 4:6.

Antalya

Piotr Gryńkowski nadal startuje w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). W eliminacjach wygrał z Rumunem Vincentem Andrejem Niculescu 6:7 (0), 7:5, 6:4, ale przegrał z Niemcem Danielem Uhligiem 3:6, 7:6 (1), 5:7.

Szarm el-Szejk

Mateusz Terczyński po pierwsze punkty do rankingu ATP poleciał do Egiptu (korty twarde, 10 tys. $). W kwalifikacjach pokonał Egipcjanina Muhammata Ragy 6:0, 6:0.

W turnieju głównym wygrał z Ukraińcem Romanem Boychukiem 6:3, 6:4, ale nie sprostał Hiszpanowi Enrique Lopezowi-Perezowi 0:6, 2:6.

W deblu Polak i Belg Thibault Saive przegrali z Litwinem Lukasem Mugeviciusem i Egipcjaninem Mohamedem Safwatem 1:6, 4:6.

Kair

Wiktoria Kulik i Patrycja Polańska grały w Kairze w AlSolaimaneyah F2 Women’s (korty ziemne, 10 tys. $).

Kulik przegrała z Ukrainką Heleną Ploskiną 4:6, 6:7 (4), a Polańska z Egipcjanką Lamis Alhussein Abdel Aziz 7:5, 5:7, 3:6.

W deblu Polki wygrały z Estonką Valerią Gorlats i Słowenką Niną Kolar 6:1, 6:0. W ćwierćfinale uległy Egipcjance Oli Abou Zekry i Greczynce Despinie Papamichail 3:6, 6:4, 6:10.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności