Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Taberner - Kovalik 7:6 (3), 6:1; P. Sousa - Coppejans 6:2, 3:6, 6:1; Zapata Miralles - Laaksonen 6:2, 3:6, 6:4; Ajdukovic - A. Arnaboldi 6:3, 6:0; CAMPINAS: Carballes Baena - Safwat 6:4, 1:6, 6:0; Meligeni Rodrigues Alves - Tabilo 7:5, 6:1; Galan - Popko 6:3, 6:3.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polacy zdecydowali się start w futuresach ITF w Egipcie, Niemczech, Kazachstanie, USA i Turcji.

O punkty rywalizują m.in. Wiktoria Kulik, Patrycja Polańska, Grzegorz Panfil, Maciej Rajski, Mateusz Terczyński czy Mateusz Kowalczyk.

Nussloch

W Internationale Herrentennismeisterschaften der Metropolregion Rhein-Neckar um den MLP Cup 2016 (nawierzchnia dywanowa w hali, 25 tys. $ w puli nagród) Grzegorz Panfil przegrał z kwalifikantem z Niemiec – Tomem Schonenbergiem 3:6, 4:6.

W eliminacjach Adam Majchrowicz pokonał Niemca Adriana Oetzbacha 6:0, 6:2 i Ukraińca Danylo Kalenichenkę 6:3, 6:3, ale nie sprostał Schonenbergowi 6:7 (2), 2:6.

Hurkacz przegrał niespodziewanie z 17-letnim Niemcem Luisem Erlenbuschem 6:7 (4), 7:6 (4), 4:6.

W deblu Mateusz Kowalczyk i Panfil wygrali z Majchrowiczem i Holendrem Sanderem Arendsem (duet nr 1) 6:4, 6:4 oraz Niemcami Robinem Kernem i Schonenbergiem 3:6, 6:1, 10:7. W półfinale byli mniej skuteczni od Belga Nielsa Deseina i Białorusina Władimira Ignatika 4:6, 6:1, 6:10.

Aktobe

W Kazachstanie drugi turniej bez powodzenia grał Michał Dembek. W eliminacjach Aktobe Open (korty twarde w hali, 25 tys. $) wygrał z Kazachem Grigorijem Lomakinem 7:5, 3:6, 6:2, ale uległ Rosjaninowi Valeremu Rudnevovi 6:7 (6), 4:6.

W deblu Dembek i Czech Dusan Lojda przegrali z Rosjanami Markosem Kalovelonisem i Antonem Zaitcevem 5:7, 6:3, 5:10.

Weston

Maciej Rajski i Piotr Zbroja kontynuują występy na Florydzie (korty ziemne, 10 tys. $). W Weston Rajski przegrał z Koreańczykiem Young Seok Kimem 5:7, 6:4, 3:6.

Zbroja w kwalifikacjach był słabszy od Brazylijczyka Yuriego Andrade 2:6, 3:6.

Antalya

Piotr Gryńkowski nadal startuje w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). W eliminacjach wygrał z Chińczykiem Changwei Pengiem 6:0, 6:4. Przegrał jednak z Francuzem Joanem Solerem 2:6, 2:6.

Szarm el-Szejk

Mateusz Terczyński w kwalifikacjach w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) był skuteczniejszy od Hiszpana Rafaela Moreno-Higuerasa 6:3, 6:2 i Holendra Roya Saruta De Valka 6:3, 6:4.

W turnieju głównym pokonał Hindusa Ranjeeta Virali-Murugesana 6:3, 6:4. Nie sprostał jednak Tajwańczykowi Liang-Chi Huangowi 2:6, 1:6.

W deblu Mateusz i Belg Thibault Saive przegrali z Hindusami Vinayakiem Sharmą Kazą i Virali-Murugesanem 1:6, 2:6.

Kair

Wiktoria Kulik i Patrycja Polańska nadal rywalizują w Kairze w AlSolaimaneyah F3 Women’s (korty ziemne, 10 tys. $).

Polańska wygrała z Egipcjanką Raną Essam 6:3, 6:2, ale uległa Słowaczce Chantal Skamlovej 2:6, 4:6.

Kulik pokonała Hinduskę Eetee Mahetę 7:6 (0), 6:3 i Ukrainkę Helen Ploskinę 6:3, 0:6, 6:2. O półfinał zagra ze Skamlovą.

W deblu Polki od razu w ćwierćfinale przegrały z Czeszką Petrą Krejsovą i Skamlovą 1:6, 0:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności