Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; Stephens - Stearns 1:6, 6:1, 6:3; Pliskova - P. Kudermetova 7:5, 1:6, 7:5; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; STUTTGART WTA 500: V. Kudermetova -  Krejcikova 5:7, 6:4, 6:4; Badosa - Shnaider 6:3, 6:4; Vickery - Sasnovich 7:6 (2), 7:5; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Hardt - Landaluce 2:6, 6:4, 6:3; Mayot - Cachin 7:6 (5), 2:6, 6:3; A. Muller - Ramos-Vinolas 7:6 (4), 6:0; Ofner - Kotov 5:7, 6:3, 6:2; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); Rinderknech - Gaston 6:7 (6), 6:4, 7:5; Coria - Bonzi 6:4, 6:2; MONACHIUM ATP 250: Moro Canas - Thiem 6:4, 6:4; Molleker - Passaro 6:4, 6:2; Draper - Kopriva 6:1, 5:7, 6:4; Michelsen - Rehberg 7:6 (2), 6:3; OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polacy zdecydowali się start w futuresach ITF w Egipcie, Niemczech, Kazachstanie, USA i Turcji.

O punkty rywalizują m.in. Wiktoria Kulik, Patrycja Polańska, Grzegorz Panfil, Maciej Rajski, Mateusz Terczyński czy Mateusz Kowalczyk.

Nussloch

W Internationale Herrentennismeisterschaften der Metropolregion Rhein-Neckar um den MLP Cup 2016 (nawierzchnia dywanowa w hali, 25 tys. $ w puli nagród) Grzegorz Panfil przegrał z kwalifikantem z Niemiec – Tomem Schonenbergiem 3:6, 4:6.

W eliminacjach Adam Majchrowicz pokonał Niemca Adriana Oetzbacha 6:0, 6:2 i Ukraińca Danylo Kalenichenkę 6:3, 6:3, ale nie sprostał Schonenbergowi 6:7 (2), 2:6.

Hurkacz przegrał niespodziewanie z 17-letnim Niemcem Luisem Erlenbuschem 6:7 (4), 7:6 (4), 4:6.

W deblu Mateusz Kowalczyk i Panfil wygrali z Majchrowiczem i Holendrem Sanderem Arendsem (duet nr 1) 6:4, 6:4 oraz Niemcami Robinem Kernem i Schonenbergiem 3:6, 6:1, 10:7. W półfinale byli mniej skuteczni od Belga Nielsa Deseina i Białorusina Władimira Ignatika 4:6, 6:1, 6:10.

Aktobe

W Kazachstanie drugi turniej bez powodzenia grał Michał Dembek. W eliminacjach Aktobe Open (korty twarde w hali, 25 tys. $) wygrał z Kazachem Grigorijem Lomakinem 7:5, 3:6, 6:2, ale uległ Rosjaninowi Valeremu Rudnevovi 6:7 (6), 4:6.

W deblu Dembek i Czech Dusan Lojda przegrali z Rosjanami Markosem Kalovelonisem i Antonem Zaitcevem 5:7, 6:3, 5:10.

Weston

Maciej Rajski i Piotr Zbroja kontynuują występy na Florydzie (korty ziemne, 10 tys. $). W Weston Rajski przegrał z Koreańczykiem Young Seok Kimem 5:7, 6:4, 3:6.

Zbroja w kwalifikacjach był słabszy od Brazylijczyka Yuriego Andrade 2:6, 3:6.

Antalya

Piotr Gryńkowski nadal startuje w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). W eliminacjach wygrał z Chińczykiem Changwei Pengiem 6:0, 6:4. Przegrał jednak z Francuzem Joanem Solerem 2:6, 2:6.

Szarm el-Szejk

Mateusz Terczyński w kwalifikacjach w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) był skuteczniejszy od Hiszpana Rafaela Moreno-Higuerasa 6:3, 6:2 i Holendra Roya Saruta De Valka 6:3, 6:4.

W turnieju głównym pokonał Hindusa Ranjeeta Virali-Murugesana 6:3, 6:4. Nie sprostał jednak Tajwańczykowi Liang-Chi Huangowi 2:6, 1:6.

W deblu Mateusz i Belg Thibault Saive przegrali z Hindusami Vinayakiem Sharmą Kazą i Virali-Murugesanem 1:6, 2:6.

Kair

Wiktoria Kulik i Patrycja Polańska nadal rywalizują w Kairze w AlSolaimaneyah F3 Women’s (korty ziemne, 10 tys. $).

Polańska wygrała z Egipcjanką Raną Essam 6:3, 6:2, ale uległa Słowaczce Chantal Skamlovej 2:6, 4:6.

Kulik pokonała Hinduskę Eetee Mahetę 7:6 (0), 6:3 i Ukrainkę Helen Ploskinę 6:3, 0:6, 6:2. O półfinał zagra ze Skamlovą.

W deblu Polki od razu w ćwierćfinale przegrały z Czeszką Petrą Krejsovą i Skamlovą 1:6, 0:6.

Kategoria: ITF