Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Verdasco - Basilashvili 7:6 (1), 7:5; Struff - Lajovic 4:6, 6:3, 6:2; Sonego - Zapata Miralles 6:3, 6:4; Huesler - Blancaneaux 6:4, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Safiullin - Etcheverry 6:1, 6:4; Andujar - Monteiro 7:6 (3), 6:1; Lestienne - Mannarino 7:6 (2), 6:4; SEUL ATP 250: Shapovalov - Munar 7:5, 6:4; Daniel - E. Gomez 6:4, 6:4; Albot - S. Johnson 7:6 (3), 7:6 (3); PARMA WTA 250: Kovinic - Stephens 7:5, 2:6, 7:5; Zanevska - Galfi 6:1, 6:3; Sherif - Waltert 6:3, 7:6 (1); Kania-Choduń/Voracova - Bondar/Zimmermann 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Haddad Maia - Noskova 6:1, 7:5; Muchova - Golubic 4:6, 6:0, 6:2; S. Zhang - V. Kuzmova 7:6 (4), 7:6 (8); Bencic - Boulter 6:4, 6:7 (2), 6:3.
Polska Liga Tenisa

Futuresy ITF – tytuł Majchrzaka

Polscy tenisiści po raz kolejny występowali w futuresach ITF w Grecji, Włoszech i Egipcie.

Do ćwierćfinałów awansowało czterech graczy: Kamil Majchrzak, Maciej Rajski, Karol Drzewiecki i Maciej Smoła.

Reus

Kamil Majchrzak – w ostatnim starcie przed maturą – rywalizował w hiszpańskim Reus (korty ziemne, 10 tys. $) w puli nagród.

Został rozstawiony z czwórką. Był lepszy od kwalifikanta z Niemiec – Bogdana Djurdjevicia 6:4, 6:0. Wygrał też z Hiszpanami Marcosem Giraldim Requeną 6:3, 6:2, Carlosem Gomezem-Herrerą 6:4, 7:5 i Albertem Alcazarem Ivorrą 4:6, 6:4, 6:3.

W finale zwyciężył w pojedynku z Hiszpanem Markiem Ginerem 6:3, 6:2. Zdobył 18 punktów do rankingu ATP.

Natomiast Maciej Rajski pokonał lucky losera – Francuza Benjamina Bonzi 7:5, 6:1 i doświadczonego Czecha Dusana Lojdę 6:1, 3:6, 6:2. W ćwierćfinale przegrał z Alcazarem Ivorrą 2:6, 2:6.

W eliminacjach Rajski wygrał z Hiszpanem Jordi Moreyem 6:0, 6:0 (walkower), Francuzem Valentinem Masse 7:6 (3), 6:1 i Słowakiem Martinem Blasko 1:6, 6:2, 6:2. W meczu o awans pokonał Hindusa Sasi Kumara Mukunda 6:4, 3:6, 6:1.

Piotr Zbroja przegrał z Hiszpanem Adrią Alvarezem 5:7, 6:0, 5:7.

W deblu Majchrzak i Rosjanin Ivan Gakhov wygrali z Hiszpanami Alexem Castellanosem Munuerą i Adrią Fochsem Diazem 6:0, 6:1.

W ćwierćfinale przegrali z Hiszpanem Juanem-Samuelem Arauzo-Martinezem i Argentyńczykiem Mateo Nicolasem Martinezem (duet nr 1) 6:2, 6:7 (3), 4:10.

Szarm el Szeik

W Soho Square Egypt F14 Men’s Future (korty twarde, 10 tys. $) miejsce w turnieju głównym ma Karol Drzewiecki.

W kwalifikacjach Maciej Smoła pokonał Szymona Walkowa 7:5, 6:3 i Niemca Leo Kima Schoernera 6:4, 6:1.

W drabince głównej Drzewiecki wygrał z Czechem Janem Zednikiem 3:6, 7:6 (3), 6:3 i Egipcjaninem Karimem Hossamem 7:6 (1), 6:3. W ćwierćfinale przegrał z Francuzem Jordanem Ubiergo 3:6, 1:6.

Smoła był lepszy od Niemca Bjoerna Petersena 7:6 (5), 7:6 (4) i Syryjczyka Isaama Haithama Taweela 6:4, 6:3. W ćwierćfinale nie sprostał Austriakowi Dennisowi Novakowi 3:6, 2:6.

W grze podwójnej Adrian Andrzejczuk i Adam Majchrowicz (otrzymali dziką kartę) wygrali z Hindusem Utsargiem Groverem i Francuzem Florentinem Meynie 6:1, 6:1, ale przegrali z Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem i Taweelem 6:7 (1), 2:6.

Drzewiecki i Smoła przegrali z Austriakiem Martinem Fischerem i Szwajcarem Jannisem Linigerem 4:6, 3:6.

Heraklion

Starty na Krecie kontynuuje Paweł Ciaś. W 6. Hellenic Zeus Circuit Hersonissos (korty twarde, 10 tys. $) miał miejsce w drabince głównej obok m.in. Frederika Nielsena i Edwarda Corrie.

Trafił na reprezentującego obecnie Rosję Markosa Kalovelonisa (wcześniej walczył jako Grek). Przegrał 4:6, 5:7.

Santa Margherita di Pula

Anna Korzeniak w eliminacjach zmagań we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $) wygrała z Hiszpanką Magdą Aubets Macia 6:4, 6:1.

W turnieju głównym pokonała Francuzkę Jade Suvrijn 6:4, 6:2, ale nie sprostała Włoszce Alice Matteucci 3:6, 4:6.

Kategoria: ITF