Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; Kopriva - De Jong 6:0, 3:6, 6:1; Barrios Vera - Varillas 6:1, 6:2; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Futuresy ITF – triumf Panfila

Biało-czerwoni tenisiści rywalizwali w tym tygodniu w futuresach ITF na trzech kontynentach.

W Gruzji drugi turniej z rzędu wygrał Grzegorz Panfil. W Czechach w grze podwójnej triumfowali Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz.

Pantiani

Grzegorz Panfil i Paweł Ciaś kontynuują występy w Gruzji. W Pantiani (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród) zawodnicy zmagają się nie tylko z rywalami, ale też z opadami deszczu.

Panfil (nr 1 turnieju) wygrał z Rosjanami Dmitrijem Surchenko 6:2, 7:6 (7) i Michaiłem Korovinem 6:2, 6:3, Gruzinem Giorgim Javakhishvilim 6:4 6:1 oraz Włochem Marco Bortolottim 6:3, 6:1. W finale pokonał Brazylijczyka Pedro Sakamoto (nr 3) 7:6 (5), 7:5.

Ciaś uległ Sakamoto 4:6, 3:6. Maciej Nowak (otrzymał dziką kartę) przegrał z Włochem Matteo Marfią (nr 6) 2:6, 4:6.

W deblu Maciej Nowak i Szwajcar Yann Wojcik nie sprostali Benjaminowi Balleret (Monaco) i Marco Bortolottiemu (Włochy) 2:6, 4:6.

Ciaś i Panfil (duet nr 3) wygrali z Meksykaninem Jeffem Guerrero i Azerem Aykhanem Manaflim 6:4, 6:2, Katarczykami Mubarakiem Shannanem Zayidem i Mousą Shananem Zayedem 6:4 7:6 (4) oraz Brazylijczykami Pedro Bernardim i Pedro Sakamoto 6:2, 6:2. W finale przegrali z Balleret i Bortolottim 6:7 (4), 5:7.

Bukareszt

Kamil Majchrzak wrócił do gry po maturalnej przerwie. Wybrał się do stolicy Rumunii (korty ziemne, 10 tys. $). Był turniejową trójką.

Wygrał z Włochem Filippo Leonardim 6:4, 6:4, ale przegrał z Rumunem Dragosem Dimą 1:6, 3:6.

Bergamo

Andriej Kapaś we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $) w meczu z Francuzem Alexandrem Sidorenko skreczował przy stanie 2:6.

Jablonec nad Nysą

W czeskim futuresie (korty ziemne, 10 tys. $) Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz (duet nr 2) pokonali w grze podwójnej Czechów Pavla Stauberta i Mateja Vocla 4:6, 6:3, 10:2 oraz Pavla Nejedly i Vaclava Safranka 6:3, 6:4.

W półfinale wygrali z Czechami Markiem Michalicką i Dominikiem Sucem 7:6 (7), 6:2. W finale zwyciężyli w meczu z Niemcami Danielem Altmaierem i Paulem Woernerem 6:3, 7:5.

Kamil Gajewski i Szymon Walków przegrali z Czechem Petrem Michnevem i Austriakiem Tristanem-Samuelem Weissbornem 1:6, 1:6.

W kwalifikacjach Polacy walczyli bez powodzenia. Michał Wojnar wygrał ze Słowakiem Michalem Seleckym 6:3, 0:6, 6:4 i Cyprianem Owczarzem 6:2, 7:6 (4), ale uległ Austriakowi Nicolasowi Reissigowi 1:6, 1:6.

Szymon Walków był lepszy od Niemca Niclasa Pietscha 6:2, 6:2. Nie sprostał jednak Czechowi Zdenkowi Derkasowi 0:6, 1:6.

Kamil Gajewski przegrał z Czechem Tomasem Musilem 3:6, 5:7, a Konrad Mularczyk z Niemcem Pelle Boermą 3:6, 4:6.

Antalya

Piotr Gryńkowski nadal przebywa w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). Przegrał z Belgiem Christopherem Heymanem 6:3, 1:6, 3:6.

W eliminacjach wygrał z Turkiem Oguzhanem Ceylanem 6:2, 6:4 i Phillipem Greskiem 7:5, 6:1. Gresk wcześniej pokonał Francuza Ugo Santomennę.

Szarm el Szeik

Leszek Mirecki uległ w kwalifikacjach w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) Brytyjczykowi Charlie Ridout 3:6, 7:6 (2), 2:6.

Pombal

Mateusz Terczyński w eliminacjach Open Marquês de Pombal (korty twarde, 10 tys. $) pokonał Hiszpana Manuela Luisa Lamelasa 6:4, 6:4, ale nie Portugalczykowi Jose Camposowi 3:6, 4:6.

Czerkasy

Michał Kominek w kwalifikacjach na Ukrainie (korty ziemne, 10 tys. $) był słabszy od reprezentanta gospodarzy Olega Prihodko 0:6, 3:6.

W turnieju głównym Piotr Łomacki przegrał z Francuzem Tak Khumm Wangiem 3:6, 3:6.

W deblu Łomacki i Białorusin Ivan Liutarevich pokonali Ukraińców Oleksieja Kolisnyka i Stanislava Poplavskiego 6:0, 4:6, 10:2, ale ulegli Irlandczykowi Danielowi Glancy i Francuzowi Yanaisowi Laurentowi 4:6, 4:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności