Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; Sachko - Tabilo 6:4, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2; Sakamoto - Janvier 6:2, 3:6, 6:1; Menezes - Pucinelli De Almeida 6:2, 6:2.

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni tenisiści rywalizowali w wielu futuresach ITF w Europie i Afryce.

W finale gry podwójnej w Nigerii zagrali Karol Drzewiecki i Maciej Smoła. Po deblowy tytuł w Chorwacji sięgnął Grzegorz Panfil.

Lagos

Karol Drzewiecki i Maciej Smoła drugi tydzień grali w Nigerii (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród).

Drzewiecki wygrał z Rosjaninem Aleksiejem Filenkovem 7:5, 6:3, ale przegrał z Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem 6:7 (10), 5:7.

Smoła (nr 8) pokonał Nigeryjczyków Mosesa Michaela 6:3, 4:6, 6:3 i Thomasa Otu 6:2, 6:2. W ćwierćfinale uległ Hiszpanowi Enrique Lopezowi-Perezowi 6:7 (7), 6:7 (5).

W deblu Polacy byli lepsi od Nigeryjczyków Mosesa Michaela i Christiana Paula 6:4, 6:4 oraz Mohammeda Mohammeda i Joseph Imeha Ubona 6:2, 6:4.

W półfinale wygrali z Lopezem-Perezem i Holendrem Boyem Westerhofem 3:6, 6:3, 10:5. W finale przegrali z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną i Alexisem Klegou (Benin) 4:6, 1:6.

Rodez

Maciej Rajski z Hiszpanii przeniósł się do Francji. Start w Internationaux de Tennis du Grand Rodez Aveyron (korty twarde w hali, 25 tys. $) zupełnie mu się nie udał.

W singlu skreczował przy stanie 0:3 w meczu z Australijczykiem Alexem De Minaurem. W deblu raz z Francuzem Theo Fournerie przegrali z Francuzami Joffreyem De Schepperem i Vincentem Verpeaux 2:6, 6:3, 10:12.

Jablonec nad Nysą

W zawodach w Czechach (carpet, 10 tys. $) Michał Dembek był słabszy od Słowaka Lukasa Kleina 5:7, 2:6. Mikołaj Jędruszczak przegrał z Czechem Pavlem Nejedlym 7:6 (5), 2:6, 5:7, a Adam Majchrowicz uległ Czechowi Janowi Minarowi 6:7 (4), 6:3, 3:6.

W kwalifikacjach Maciej Kazanowski wygrał z Czechem Jakubem Novakiem 7:6 (4), 7:6 (7), ale przegrał ze Słowakiem Michalem Marko 1:6, 3:6.

Kamil Stach uległ Rumunowi Mariusowi Frosie 4:6, 2:6, Michał Nispoń był słabszy od Rumuna Alexandra Catalina Marasina 4:6, 3:6, a Piotr Zbroja nie sprostał Czechowi Patrikowi Riklowi 4:6, 6:7 (2).

W deblu Dembek i Majchrowicz (nr 2) wygrali z Czechami Dominikiem Langmajerem i Frantiskiem Pechalą 6:4, 6:4 oraz Czechem Petrem Nouzą i Słowakiem Jakubem Novakiem 3:6, 7:6 (8), 10:6. W półfinale przegrali z Czechami Pavlem Motlem i Matejem Vocelem 1:6, 2:6.

Bol

Grzegorz Panfil na chorwackiej wyspie Brac (korty ziemne, 10 tys. $) pokonał Holendra Jesse Huta Galunga 6:2, 6:1, ale przegrał z Niemcem Paulem Woernerem 3:6, 4:6.

W eliminacjach Łukasz Kozielski był słabszy od Niemca Markusa Wundera 4:6, 6:4, 4:6.

W deblu Panfil i Brytyjczyk James Marsalek wygrali z Rumunami Danielem Cozmą i Edrisem Fetisleamem 6:3, 6:3, Włochami Pietrem Licciardim i Simone Roncallim 6:2, 6:2 oraz Szwajcarami Maximem Guichoudem i Loic Perretem 6:2, 6:2. W finałowym meczu zwyciężyli z Huta Galungiem i jego rodakiem Paulem Montebanem 2:6, 7:6 (2), 10:8.

W kwalifikacjach zmagań kobiet Katarzyna Wysoczańska pokonała Serbkę Janę Lazarevic 6:1, 6:4. Uległa jednak Szwajcarce Sarze Ottomano 4:6, 5:7.

Marcelina Podlińska wygrała z Węgierką Reką Szalai 6:2, 6:2, ale była słabsza od Czeszki Anety Laboutkovej 5:7, 7:5, 3:6.

Szarm el-Szejk

Z grupy Polaków w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) pozostał tylko Szymon Walków. Był słabszy od Hiszpana Alberta Roglana 3:6, 6:7 (5).

W deblu Walków i Austriak Dominic Weidinger wygrali z Amerykanami Davidem Hopkinsem i Taylorem Wittem 7:6 (2), 6:2. W ćwierćfinale przegrali z Lloydem Harrisem (RPA) i Issamem Haithamem Taweelem (Egipt) 6:7 (2), 0:6.

Hammamet

Wiktoria Kulik w Hammamet Open (korty ziemne, 10 tys. $) wygrała z Czeszką Terezą Kolarovą 3:6, 7:5, 6:3, ale uległa Francuzce Jade Suvrijn (nr 3) 2:6, 2:6.

W deblu Kulik i Tunezyjka Chiraz Bechri przegrały z Austriaczką Natashą Bredl i Niemką Norą Niedmers 2:6, 4:6.

Antalya

W eliminacjach w Turcji (korty twarde, 10 tys. $) Piotr Gryńkowski wygrał z Turkiem Polatem Gulcurem 6:1, 7:6 (1), ale przegrał z Ukraińcem Vladimirem Uzhylovskim 4:6, 2:6. Michał Kominek był gorszy od Irlandczyka Petera Botwella 1:6, 2:6.

Oslo

Mateusz Terczyński w Collector Bank Norwegian Open (korty twarde w hali, 10 tys. $) nie sprostał Szwajcarowi Markowi-Andreą Hueslerem 6:7 (2), 6:3, 1:6.

Quito

Leszek Mirecki w kwalifikacjach turnieju w Ekwadorze (korty ziemne, 10 tys. $) przegrał z Niemcem Mario Eckardtem 2:6, 2:6.

Ismaning

Sonia Grzywocz w eliminacjach w Niemczech (carpet w hali, 10 tys. $) pokonała Austriaczkę Ninę Rebekę Hotter 7:6 (3), 6:2, ale uległa Niemce Lindzie Prenkovic 2:6, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności