Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Majchrzak - Otte 4:6, 6:2, 6:4; Huesler - Carreno Busta 6:3, 3:6, 6:2; Rune - Sonego 6:7 (1), 6:4, 6:3; Struff - Humbert 6:3, 6:1; Sinner - Borges 6:3, 6:4; SEUL ATP 250: Ruud - Jarry 6:2, 3:6, 6:3; Nishioka - Daniel 6:2, 6:4; Norrie - Uchida 6:2, 6:2; Brooksby - Kwon 6:3, 6:4; Kovacevic - Tseng 7:6 (5), 6:7 (4), 6:2; McDonald - S. Mochizuki 6:3, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Djokovic - Andujar 6:0, 6:3; V. Pospisil - Leshem 6:3, 6:2; Lestienne - Ruusuvuori 6:4, 6:2; L. Broady - Van de Zandschulp 6:4, 4:6, 6:3; Rinderknech - Schwartzman 6:3, 2:6, 7:6 (7); TALLIN WTA 250: Kontaveit - Martincova 6:2, 6:1; Kanepi - A. Li 7:5, 7:5; Bonaventure - Teichmann 7:6 (8), 6:3; Vekic - S. Zhang 6:2, 6:4; PARMA WTA 250: Sherif - L. Davis 7:6 (2), 6:3; Kovinic - Paolini 6:4, 6:4; Sakkari - Zanevska 2:6, 6:4, 6:4; A. Bogdan - Begu 6:2, 7:6 (6); Kania-Choduń/Voracova - Paolini/Trevisan 6:2, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Futuresy ITF – Czarnik z tytułem w deblu

Biało-czerwone rywalizowały w futuresach ITF w Europie i USA. Głównie walczyły w eliminacjach.

W estońskiej Parnawie Paulina Czarnik i Rumunka Cristina Adamescu sięgnęły po tytuł w turnieju gry podwójnej.

Parnawa

Paulina Czarnik, Aleksandra Buczyńska, Paulina Jastrzębska i Sonia Grzywocz wybrały się na Merko Estonian Open (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród). Czarnik w drabince głównej singla trafiła na Niemkę Amelie Intert. Uległa jej 4:6, 4:6.

Jastrzębska przegrała z Rosjanką Poliną Golubovskayą 4:6, 2:6, a Buczyńska z Estonką Kaią Kanepi 2:6, 1:6.

W kwalifikacjach Buczyńska została rozstawiona z nr 2. W meczu o awans była lepsza od Litwinki Gabiji Druteikaite 6:0, 6:2.

Paulina Jastrzębska pokonała Łotyszkę Annę Mariję Bukinę 6:2, 6:2 i Rosjankę Ksenię Kolesnikovą 6:0, 6:4.

Natomiast Grzywocz przegrała z Estonką Yvonne Parn 6:0, 5:7, 4:6.

W deblu Czarnik i Rumunka Cristina Adamescu wygrały z Rosjankami Darią Kruzhkovą i Mariyą Luss 6:2, 6:1. W 1/4 finału pokonały duet rosyjsko-estońskim Polina Bakhmutkina/Elena Malygina 7:5, 6:3.

W półfinale były skuteczniejsze od Łotyszki Rebeki Merteny i Białorusinki Katyariny Paulenki 7:6 (0), 7:5. O tytuł wygrały z duetem z Rosji Sofya Golubovskaya/Polina Golubovskaya 6:3, 3:6, 10:5.

Buczyńska i Grzywocz przegrały z Merteną i Paulenką 1:6, 3:6.

Dublin

Justyna Jegiołka bez powodzenia walczyła w AIG Ladies Irish Open (nawierzchnia dywanowa, 15 tys. $). Przegrała z Irlandką Sinead Lohan 2:6, 6:7 (6).

W deblu Jegiołka i Niemka Constanze Stepan (duet nr 3) uległy Irlandce Georgii Drummy i Hiszpance Heleną Jansen Figueras 2:5, 5:7.

Evansville

Magdalena Ekert zagrała w imprezie głównej The Women’s Hospital Classic (korty twarde, 15 tys. $). W pierwszym spotkaniu uległa zawodniczce z USA Sarze Daavettili 4:6, 0:6.

Targu Jiu

Joanna Zawadzka i Natalia Pietras grały w Trofeul Municipiului Targu Jiu (korty ziemne, 15 tys. $). W kwalifikacjach Pietras przegrała z Włoszką Vittorią Avvantaggiati 0:6, 3:6.

Zawadzka wygrała z Rumunką Marią Victorią Negoitą 6:3, 5:7, 7:6 (5) i Słowaczką Viktorią Surova 6:3, 6:7 (1), 6:4. W meczu o awans nie sprostała Australijce Belindzie Woolcock 1:6, 2:6.

Kategoria: ITF