Logo Polski Tenis

WYNIKI

BIRMINGHAM: Kvitova - Goerges 6:1, 6:4; Buzarnescu - Svitolina 6:3, 6:2; Strycova - Tsurenko 7:5, 3:0 i krecz Ukrainki; Rybarikova - Jakupovic 6:2, 6:4; HALLE: Federer - Ebden 7:6, 7:5; Kudla - Sugita 6:2, 7:5; Bautista Agut - Khachanov 6:3, 6:7, 6:3; LONDYN: N. Djokovic - Mannarino 7:5, 6:1; Kyrgios - F. Lopez 7:6, 7:6; Cilic - Querrey 7:6, 6:2.

Aktualności

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni w tym tygodniu bez większych sukcesów grali w futuresach ITF w pięciu krajach

W singlu po jednym punkcie zdobyli Maciej Smoła i Michał Dembek. Na Sardynii w deblu półfinał osiągnął Smoła, a w ćwierćfinale zagrała Aleksandra Buczyńska.

Santa Margherita di Pula

Kolejny tydzień na Sardynii (korty ziemne, 25 tys. $ w puli nagród) spędzili Maciej Rajski i Maciej Smoła. Rajski w turnieju głównym przegrał z Brazylijczykiem Bruno Sant’anną 2:6, 7:6 (2), 3:6.

Smoła wygrał z Chorwatem Mate Deliciem 6:4, 6:2, ale uległ Bośniakowi Tomislavovi Brkiciovi 1:6, 6:4, 2:6.

W eliminacjach Smoła pokonał Rumuna Vladimira Filipa 6:0, 6:3 i Belga Benjamina Dhoe 6:2, 6:7 (3) 7:6 (7).

W deblu Smoła i Szwed Dragos Nicolae Madaras (duet nr 4) byli lepsi od Brazylijczyka Wilsona Leite i Brytyjczyka Toby Martina 6:4, 3:6, 10:1 oraz Argentyńczyków Juana Pabla Ficovicha i Juana Ignacia Galarzy 7:5, 6:3. W półfinale poddali mecz Argentyńczykami Franco Capalbo i Geronimo Espinem Busleimanem przy stanie 6:4, 0:1.

Rajski i Brytyjczyk Billy Harris przegrali z Belgiem Nielsem Deseinem i Niemcem Elmarem Ejupoviciem 6:3, 6:7 (5), 5:10.

W kwalifikacjach turnieju kobiet Aleksandra Buczyńska nie sprostała Francuzce Salmie Djoubri 1:6, 2:6.

W deblu Buczyńska i Czeszka Anastazja Detiuc wygrały z Rosjanką Ksenią Bekker i Chinką Shilin Xu 4:6, 7:5, 13:11. W ćwierćfinale były słabsze od Holenderki Bibiane Schoofs i Słowaczki Chantal Skamlovej 0:6, 1:6.

Szarm el-Szejk

Paweł Ciać trzeci tydzień z rzędu nie zdobył punktów w Egipcie (korty twarde, 15 tys. $). Rozstawiony z trójką Polak tym razem nie sprostał Włochowi Joyowi Viganiemu 1:6, 4:6.

W kwalifikacjach Piotr Matuszewski przegrał z Amerykaninem Gage Brymerem 0:6, 2:6. Adrian Andrzejczuk uległ Amerykaninowi Hunterowi Johnsonowi 4:6, 4:6.

W deblu Andrzejczuk i Matuszewski byli słabsi od Hiszpanów Andresa Artunedo Martinnavarro i Pabla Vivero Gonzaleza 2:6, 3:6. Ciaś i Brazylijczyk Igor Marcondes nie sprostali Brytyjczykowi Evanowi Hoytowi i Ukraińcowi Vladyslavovi Orlovovi 1:6, 6:7 (5).

W eliminacjach zmagań pań Klaudia Wira przegrała z Niemką Anną Klasen 5:7, 2:6, a Karolina Jaśkiewicz była mniej skuteczna od Rosjanki Anastazji Sukhotiny 3:6, 6:7 (2).

Szymkent

Michał Dembek poleciał do Kazachstanu (korty ziemne, 15 tys. $). W Szymkencie wygrał z Rosjaninem Ilyą Vasilyevem 6:2, 6:3, ale uległ Rosjaninowi Artemowi Dubrivnemu 1:6, 3:6.

W deblu Dembek i Słowak Marek Semjan pokonali Niemca Daniła Klimova i Kazacha Timura Maulenova 6:3, 6:4. W ćwierćfinale nie sprostali Gruzinowi Aleksandrowi Metreveliemu i Kazachowi Denisowi Yevseyevovi 3:6, 1:6.

Antalya

W eliminacjach zawodów w Turcji (korty ziemne, 15 tys. $) Patryk Królik pokonał Rosjanina Wiaczesława Yulika 6:4, 6:7 (3), 6:1 i Urugwajczyka Nicolasa Xivillera 7:5, 6:3. Był jednak słabszy od Serba Milana Drinicia 2:6, 3:6.

Daniel Kossek nie zdobył nawet gema w meczu z Brazylijczykiem Felipe Meligenim Rodriguesem Alvesem 0:6, 0:6.

Dżerba

W kwalifikacjach na tunezyjskiej wyspie (korty twarde, 15 tys. $) walczył Mateusz Piątek. Przegrał z Ukraińcem Vladyslavem Gorodynskim 3:6, 3:6.

Kategoria: ITF