Polski Tenis

WYNIKI

SAN DIEGO WTA 500: Preston - Fręch 6:4, 4:6, 6:1; Yastremska - Dolehide 6:4, 5:7, 6:1; Siniakova - Hontama 6:3, 6:1; Blinkova - Woźniacka 1:6, 6:4, 6:1; Vekic - Hui 7:5, 6:2; Maria - L. Fernandez 6:7 (7), 4:0 i krecz Kanadyjki; AUSTIN WTA 250: Arango - Parks 6:2, 6:3; Semenistaja - Jimenez Kasintseva 6:7 (2), 6:2, 6:4; Rakhimova - Wickmayer 6:3, 6:7 (4), 7:6 (5); Schmiedlova - Stearns 6:2, 4:6, 7:5; D. Collins - O. Gadecki 7:5, 6:3; Townsend - Contreras 3:6, 6:2, 6:3; Stephens - Martincova 6:4, 6:0; Xiyu Wang - Podoroska 7:5, 6:4; Kalinina - Bejlek 6:3, 6:2; Volynets - Zarazua 6:4, 7:6 (6); Vickery - Marino 6:2, 6:4; Sevastova - Riera 6:4, 6:3; DUBAJ ATP 500: Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); ACAPULCO ATP 500: Altmaier - A. Zverev 6:3, 3:6, 6:3; Lajovic - Pacheco Mendez 6:2, 6:2; Kovacevic - Thompson 6:3, 5:7, 6:4; Ruud - Eubanks 6:4, 6:7 (5), 6:3; Rune - Mmoh 6:2, 6:3; Tiafoe - Purcell 4:6, 6:3, 6:0; S. Tsitsipas - Safiullin 6:3, 6:4; Koepfer - Atmane 6:4, 4:6, 6:0; SANTIAGO ATP 250: Munar - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Seyboth Wild - Burruchaga 6:4, 6:4; J.M. Cerundolo - Hanfmann 3:6, 6:3, 7:5; Ramos-Vinolas - H. Dellien 6:3, 6:2; Tirante - Fonseca 7:5, 7:6 (3); Varillas - Comesana 6:2, 3:6, 6:1; Darderi - Bagnis 7:6 (4), 6:7 (6), 7:6 (5); Barrios Vera - Garin 7:6 (3), 7:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polscy tenisiści ponownie rywalizowali w wielu futuresach ITF w Europie, Azji i Afryce.

Szybko odpadli m.in. Paulina Czarnik, Kamil Gajewski, Bartosz Wojnar i Daniel Kossek. Skuteczny w deblu był Piotr Matuszewski

Mińsk

Kamil Gajewski i Szymon Walków wybrali się na Amkodor Cup (korty twarde, 10 tys. $ w puli nagród). W Mińsku Gajewski przegrał z Białorusinem Arturem Dubinskim 4:6, 5:7.

Walków wygrał z Białorusinem Mikołajem Haliakiem 7:6 (7), 2:6, 7:6 (1), ale wysoko uległ Białorusinowi Dmitrijowi Zhyrmontowi 1:6, 1:6.

W deblu Polacy zwyciężyli w meczu z Uzbekiem Temurem Ismailovem i Kazachem Romanem Khassanovem 6:2, 4:6, 10:7 oraz pokonali Kazacha Dmitrija Resnyanskiego i Białorusina Alexandra Zgirovskiego 7:5, 4:6, 10:8. W półfinale przegrali z Rosjaninem Markosem Kalovelonisem i Bułgarem Vasko Mladenovem 6:7 (5), 2:6.

Szarm el-Szejk

Nadal w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) grają Adrian Andrzejczuk i Mateusz Smolicki. Andrzejczuk nie sprostał Włochowi Giorgio Ricca 6:7 (5), 2:6.

Smolicki w eliminacjach pokonał Japończyka Kentę Kuritę 6:4, 3:6, 7:6 (5), ale uległ Johannesowi Myburghowi (RPA) 6:4, 2:6, 5:7.

W deblu Polacy wygrali z Ukraińcami Denisem Milchenko i Anatolijem Petrenko 6:3, 6:4. W ćwierćfinale przegrali z Czechami Markiem Jalovcem i Tomasem Papikiem 3:6, 4:6.

W kwalifikacjach kobiet Alicja Zduniak przegrała z Amerykanką Taylor Gruber 3:6, 4:6.

W deblu Zduniak i Rumunka Ioana Diana Pietroiu wygrały z Australijką Binasą Beslagic i Brytyjką Chelsea May Samways 6:2, 6:3. W ćwierćfinale uległy Hindusce Sharrmadzie Baluu i Czarnogórce Anie Vaselinovic 5:7, 5:7.

Slovenska Lupca

W kwalifikacjach turnieju w Slovenskiej Lupcy (korty ziemne, 10 tys. $) rywalizowali Piotr Gryńkowski, Piotr Matuszewski, Patryk Janik i Bartłomiej Maroszek.

Matuszewski wygrał z Alexem Knaffem (Luksemburg) 6:4, 6:3, Słowakiem Tomasem Pavlovskim 6:4, 6:4 i Isą Mammetgulyyvem (Turkmenistan) 6:1, 6:2.

Gryńkowski pokonał Christophe Nickelsa (Luksemburg) 6:4, 6:4. W meczu o awans uległ Francuzowi Valentinowi Vacherot 6:2, 4:6, 2:6. Janik był lepszy od Maroszka 6:3, 6:3, ale przegrał z Australijczykiem Jimmym Doughertym 2:6, 0:6.

W turnieju głównym Matuszewski uległ Austriakowi Gibrilowi Diarra 1:6, 2:6.

W deblu Matuszewski i Czech David Poljak wygrali z Gryńkowskim i Janikiem 6:1, 6:2 oraz Czechami Petrem Hajkiem i Lukasem Vejvarą 4:6, 6:3, 10:5. W półfinale przegrali z Czechami Petrem Michnevem i Pavlem Nejedlym 4:6, 1:6.

Telawi

W Gruzji nie wiedzie się Bartoszowi Wojnarowi i Maciejowi Nowakowski. W Telawi (korty ziemne, 10 tys. $) Wojnar nie sprostał Shahinowi Khaledanowi (Iran) 1:6, 2:6.

W kwalifikacjach Nowak przegrał z Włochem Andreą Baldonim 4:6, 1:6.

W deblu Wojnar i Włoch Matteo Marfia byli słabsi od Kevina Lyncha (USA) i Amirvala Madanchiego (Iran) 3:6, 3:6.

Thu Dau Mot City

Trzeci tydzień w Wietnamie punktów szukają Maciej Smoła i Daniel Kossek. W Thu Dau Mot City (korty twarde, 10 tys. $)

Smoła przegrał z Japończykiem Yuichi Ito 4:6, 4:6. Kossek (otrzymał dziką kartę) uległ Japończykowi Shintaro Imai 2:6, 0:6.

W kwalifikacjach Smoła wygrał z Hindusem Dipanshu Gargiem 6:1, 6:2 i Chińczykiem Zhao-Tai Li 7:6 (5), 7:5.

W deblu Polacy byli słabsi od Wietnamczyków Nama Hoanga Ly i Thiena Nguyena Hoanga 4:6, 0:6.

Wetzlar

Patryk Gewert w eliminacjach Wetzlar Open 2016 (korty ziemne, 10 tys. $) przegrał z Czechem Davidem Mrazkiem 1:6, 2:6.

Arad

Wiktoria Kulik w Rumunii (korty ziemne, 10 tys. $) w kwalifikacjach pokonała Słowaczkę Viktorię Surovą 6:3, 6:0 i Serbkę Andjelę Skrobonję 6:4, 6:4.

W turnieju głównym przegrała z Węgierką Szabiną Szlavikovics 0:6, 4:6.

Las Palmas

Na Gran Canarię (korty ziemne, 10 tys. $) poleciały Patrycja Polańska, Paulina Czarnik i Marta Gałka.

W imprezie głównej Czarnik uległa Portugalce Marii Joao Koehler 4:6, 7:5, 6:7 (1). Polańska wygrała z Holenderką Janine Hemmes 6:4, 6:2, ale przegrała z Omanką Fatmą Al Nabhani 3:6, 2:6.

W eliminacjach Gałka uległa Rumunce Dianie Marii Mihail 3:6, 1:6.

W deblu Czarnik i Polańska przegrały z Ekwadorką Marianą Correą i Hiszpanką Martą Garcią Gausi 4:6, 1:6.

Kategoria: ITF