Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polscy tenisiści rywalizowali w ośmiu futuresach ITF na aż trzech kontynentach.

Awans ćwierćfinału uzyskał tylko Piotr Zbroja (w Szwecji). W półfinale gry podwójnej zagrał we Włoszech Andriej Kapaś.

Abudża

Adrian Andrzejczuk wybrał się do Nigerii. W Dayak Tennis Championship (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród) pokonał Nigeryjczyka Edwarda Christophera Anefu 6:4, 6:4, ale przegrał z Hiszpanem Davidem Perezem Sanzem (rozstawiony z nr 1) 2:6, 2:6.

W deblu Andrzejczak i Hindus Neeraj Elangovan wygrali z Hindusami Anvitem Bendre i Chandril Soodem 6:4, 3:6, 10:7. W ćwierćfinale ulegli Amerykaninowi Nicolasowi Meisterowi i Perezowi Sanzowi 5:7, 4:6.

Karlskrona

W Rising Star Tour w Karlskronie (korty ziemne, 10 tys. $) walczą Paweł Ciaś i Piotr Zbroja (wycofał się Maciej Rajski). Ciaś (nr 7) uległ Estończykowi Kennethowi Raismie 1:6, 4:6.

Zbroja był lepszy od Szweda Filipa Malbasicia 6:4, 6:4 i Fina Henrika Sillanpy 7:5, 3:6, 6:0. W ćwierćfinale przegrał ze Szwedem Carlem Soderlundem 1:6, 2:6.

W eliminacjach Zbroja wygrał ze Szwedami Oscarem Forsellem 7:5, 6:2 i Gustavem Wogenem 6:0, 6:1.

W deblu Ciaś i Sillanpaa przegrali ze Szwedami Dragosem Nicolae Madarasem i Marcusem Manssonem 1:6, 2:6.

Santa Margherita di Pula

Andriej Kapaś kontynuuje starty we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $). Został rozstawiony z nr 6. Pokonał Włocha Pierdanio Lo Priore 6:2, 4:6, 6:3. W 1/8 finału przegrał z Amerykaninem Gonzalesem Austinem 3:6, 6:7 (6).

W deblu Kapaś i Hiszpan Sergio Martos Gornes wygrali walkowerem z Austinem i Niemcem Benjaminem Loccisano. W ćwierćfinale uporali się z Włochami Gianem Markiem Moronim i Simone Roncallim 6:3, 6:7 (3), 10:6.

W półfinale przegrali z Włochami Claudiem Fortuną i Riccardem Sinicropim 3:6, 2:6.

Antalya

Grę w Turcji (korty twarde, 10 tys. $) upodobał sobie Piotr Gryńkowski. W eliminacjach wygrał z Brazylijczykiem Fernandem Yamacitą 6:4, 3:6, 6:3 i Bułgarem Vasilem Shandarovem 7:5, 6:4.

W turnieju głównym pokonał Turka Muhammeta Haylaza 6:4, 6:3, ale przegrał z Austriakiem Dennisem Novakiem (nr 1 zmagań) 4:6, 4:6.

Segedyn

Na Węgrzech (korty ziemne, 10 tys. $) bez powodzenia w kwalifikacjach rywalizowali Bartosz Wojnar, Yann Wójcik, Patryk Janik i Norbert Tadyszak.

Wojnar pokonał Węgra Petera Makka 7:6 (4), 7:6 (4), ale przegrał z Węgrem Gaborem Mathe 6:3, 1:6, 4:6.

Wójcik wygrał z Rumunem Fabianem Patrutescu 6:3, 6:1. Nie sprostał jednak Macedończykowi Gorazdowi Srbljakowi 2:6, 3:6.

Janik był słabszy od Słowaka Patrika Obala 4:6, 6:2, 2:6, a Tadyszak uległ Macedończykowi Draganowi Dumevskiemu 1:6, 6:7 (3).

W deblu Wojnar i Wójcik przegrali z Węgrami Levente Godrym i Zsomborem Pirosem 1:6, 0:6.

Tampa

W eliminacjach turnieju na Florydzie (korty ziemne, 10 tys. $) Arnold Kokulewski wygrał z Brianem Boggsem 6:4, 4:6, 6:2. Kolejny mecz z Francuzem Romainem Nowaczykiem oddał walkowerem.

Bol

Paulina Czarnik i Agata Borgman walczyły w eliminacjach zmagań na chorwackiej wyspie Brac (korty ziemne, 10 tys. $). Czarnik wygrała z Serbką Kristiną Ostojic 6:3, 6:1 i Australijką Alicją Smith 6:4, 6:0. Borgman nie sprostała Australijce Annie Donaldson 4:6, 5:7.

W turnieju głównym przegrała z Czeszką Gabrielą Pantuckovą (nr 1) 1:6, 0:6.

W deblu Polki uległy Australijce Naikhtie Bains i Amerykance Alexandrze Morozovej 2:6, 0:6.

Szarm el-Szejk

Agata Bieńkowska w Soho Square Egypt Women’s Future (korty twarde, 10 tys. $) przegrała z najwyżej rozstawioną Hinduską Prerną Bhambri 0:6, 1:6.

W deblu Polka i Włoszka Francesca Sella wygrały z Bułgarką Aleksandrą Draganovą i Rosjanką Darią Shelomentsevą 6:1, 7:5. W ćwierćfinale uległy Belgijce Helene Scholsen i Węgierce Naomi Totce (nr 1) 2:6, 4:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności