Polski Tenis

WYNIKI

CHICAGO WTA 500: Linette - Vandeweghe 6:1, 6:4; Teichmann - Kanepi 7:6 (3), 7:5; Baptiste - Paolini 7:5, 6:3; Dart - Haddad Maia 6:1, 3:6, 6:1; NUR-SUŁTAN WTA 250: Konjuh - U. Radwańska 7:6 (6), 6:1; Juvan - Minnen 2:6, 7:6 (5), 6:4; Mladenovic - Danilina 6:4, 6:7 (5), 6:4; Potapova - Pattinama Kerkhove 7:5, 6:1; Diyas - Zakharova 7:6 (6), 4:6, 7:5; Peterson - Voegele 7:5, 4:6, 6:3; Lapko - Niemeier 7:5, 4:6, 6:4; Cristian - Vikhlyantseva 4:6, 7:5, 6:2; Burel - Minella 5:2 i krecz Mandy; SOFIA ATP 250: Djere - P. Martinez 7:6 (5), 6:3; Giron - Munar 6:7 (2), 6:1, 6:4; Millman - M. Ymer 6:2, 6:4; SAN DIEGO ATP 250: Fritz - Caruso 6:4, 7:6 (2); Nakashima - Fognini 6:7 (5), 6:1, 7:5; Karatsev - Delbonis 6:1, 7:5.

Futuresy ITF – zwycięstwo Majchrzaka

W futuresach ITF z Polaków rywalizowali głównie mężczyźni. Z pań grała tylko Ewa Duda.

O punkty walczyli m.in. Kamil Majchrzak, Grzegorz Panfil, Hubert Hurkacz, Andriej Kapaś, Maciej Smoła, Kamil Gajewski czy Piotr Zbroja.

Czerkasy

Kamil Majchrzak drugi tydzień spędził na Ukrainie (korty ziemne, 10 tys. $). Ponownie gra z nr 1 (przed tygodniem odpadł już w 2. rundzie).

Wygrał z Ukraińcami Maratem Deviatiarovem 6:4, 4:1 i krecz rywala, Nikitą Mashtakovem 6:1, 6:4 i Denysem Mylokostovem 6:1, 6:1 oraz Szwajcarem Antoinem Bellierem 6:3, 6:2. Zwyciężył też w finałowym pojedynku z Ukraińcem Vladyslavem Manafovem 6:2, 6:4.

W deblu Polak i Włoch Federico Maccari pokonali Ukraińców Denisa Milchenko i Vladislava Porokhnię 6:3, 6:1. W ćwierćfinale zwyciężyli walkowerem z Belgami Sanderem Gille i Joranem Vliegenem.

W półfinale byli lepsi od Bułgara Vasko Mladenova i Ukraińca Vladimira Uzhylovskiego 5:7, 7:5, 10:4. W finale przegrali z Estończykiem Vladimirem Ivanovem i Litwinem Lukasem Mugeviciusem 3:6, 3:6.

Praga

W RPM Prague Open (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród) walczyli Grzegorz Panfil, Hubert Hurkacz i Szymon Walków.

Panfil wygrał z Holendrem Lennertem Van der Lindenem 2:6, 6:4, 6:3, ale był słabszy od Czecha Zdenka Kolara 3:6, 3:6.

Hurkacz pokonał Austriaka Sebastiana Ofnera 6:2, 7:5, ale uległ Chilijczykowi Laslo Urrutia Fuentesowi 6:1, 5:7, 3:6.

Walków przegrał z Czechem Markiem Gengelem 4:6, 3:6.

W eliminacjach Walków wygrał z Czechami Antoninem Bolardtem 6:0, 6:3 i Petrem Hajkiem 6:1, 6:7 (3), 6:3. Norbert Tadyszak przegrał z Czechem Davidem Pultrem 0:6, 0:6, a Paweł Zawisza uległ Czechowi Frantiskowi Polance 6:7 (10), 3:6.

W deblu Hurkacz i Walków nie sprostali Niemcom Andreasowi Miesowi i Oscarowi Otte 7:6 (6), 4:6, 8:10. Panfil i Van der Linden przegrali z Czechami Ondrejem Krstevem i Pavlem Staubertem 4:6, 7:5, 2:10.

Brcko

W Bośni i Hercegowinie (korty ziemne, 10 tys. $) nadal grają Kamil Gajewski, Maciej Nowak, Łukasz Kozielski i Mieszko Kwaśniewski.

W eliminacjach Gajewski pokonał Kozielskiego 6:2, 6:1 i Serba Vitomira Markovicia 6:3, 6:3. Kozielski wcześniej wygrał z Bośniakiem Ivanem Randjeloviciem 6:3, 6:0. Kwaśniewski nie sprostał Australijczykowi Fedzie Biliciovi 3:6, 0:6.

W turnieju głównym Gajewski przegrał z Serbem Darko Jandriciem 0:6, 7:6 (1), 1:6. Nowak (otrzymał dziką kartę) nie sprostał Serbowi Milanowi Driniciovi 5:7, 3:6.

W deblu Nowak i Rosjaninem Kiriłem Kivattsevem pokonali Bośniaków Aleksę Markovicia i Igora Tomasa 6:0, 6:1. W ćwierćfinale nie sprostali Brazylijczykom Eduardo Dischingerowi i Caio Silvie 6:2, 3:6, 7:10.

Gajewski i Kozielski przegrali z Chorwatami Domagojem Biljesko i Franem Zvonimirem Zgombiciem 2:6, 0:6.

Ramat Gan

Maciej Smoła i Daniel Kossek polecieli do Izraela (korty twarde, 10 tys. $). W kwalifikacjach Smoła był lepszy Izraelczyka Jordana Hassona 6:3, 7:5 i Kosska 6:1, 7:5. Wcześniej Kossek wygrał z Razem Negbie (Izrael) 6:4, 6:4 i Irwina Reibeisena (USA) 6:2, 6:3.

W drabince głównej Smoła wygrał z Shaharem Elbazem 6:3, 6:4, ale przegrał z Amerykaninem Nicolasem Meisterem (nr 1) 3:6, 7:6 (3), 6:7 (1).

Bastad

W szwedzkim kurorcie (korty ziemne, 10 tys. $) startuje Piotr Zbroja. W eliminacjach pokonał Szwedów Roberta Rasmussena 3:6, 6:1, 6:3 i Jonathana Stenberga 3:6, 7:6 (2), 7:5.

W turnieju głównym przegrał ze Szwedem Danielem Windahlem 0:6, 3:6.

Frascati

Andriej Kapaś rywalizował we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $). Przegrał z Włochem Andreą Pellegrino 6:3, 3:6, 0:6.

W deblu Polak i Francuz Samuel Bensoussan oddali walkowerem mecz z Brazylijczykami Fernandem Rombolim i Thalesem Turinim.

Antalya

Michał Kominek w kwalifikacjach w Turcji (korty twarde, 10 tys. $) przegrał z Brytyjczykiem Imranem Aswatem 1:6, 1:6.

Hammamet

Ewa Duda otrzymała dziką kartę do turnieju głównego w Tunezji (korty ziemne, 10 tys. $). Przegrała gładko z Włoszką Claudią Coppolą 0:6, 0:6.

W deblu Polka i Słowaczka Eva Kolarovska uległy Kanadyjce Nicole Baloescu i Niemce Inie Kaufinger 1:6, 3:6.

Kategoria: ITF

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności