Polski Tenis

WYNIKI

LYON ATP 250: Majchrzak - J. Sousa 6:3, 7:6 (8); Khachanov - Bonzi 6:1, 4:6, 7:6 (4); Musetti - Auger-Aliassime 7:6 (3), 3:6, 7:5; Monfils - Seyboth Wild 7:5, 6:4; T. Paul - Tsonga 6:3, 6:3; Gasquet - Barrere 5:7, 6:4, 6:3; GENEWA ATP 250: Stricker - Cilic 7:6 (5), 6:1; Fognini - Pella 6:2, 6:2; P. Cuevas - Opelka 7:6 (5), 6:2; Ivashka - Verdasco 7:6 (5), 6:4; Fucsovics - Laaksonen 7:5, 7:5; F. Lopez - Altmaier 7:6 (6), 6:4; Cecchinato - Travaglia 6:3, 3:0 i krecz Stefano; PARMA WTA 250: Gauff - kanepi 7:6 (6), 7:6 (7); Errani - A. Bogdan 7:5, 4:6, 6:1; Martic - Gracheva 6:4, 6:2; Friedsam - Golubic 6:4, 6:7 (1), 6:2; BELGRAD WTA 250: Tomljanovic - Jorovic 6:4, 6:3; Tomova - Radivojevic 6:2, 6:3; Peterson - Stojanovic 5:7, 6:1, 6:0; Konjuh - Van Uytvanck 6:2, 1:6, 7:5; Dzalamidze/Khromacheva - Lister/Piter 7:6 (7), 6:3.

Futuresy ITF – raport z kortów

przez maka

Niewielka grupa polskich tenisistów rywalizowali w futuresach ITF w Europie i Afryce.

W turniejach głównych walczyli jedynie Oliwia Szymczuch, Kamil Gajewski, Adrian Andrzejczuk i Mateusz Terczyński.

Szarm el-Szejk

Kamil Gajewski, Adrian Andrzejczuk, Mateusz Smolicki i Ksawery Pociej kontynuują występy w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $ w puli nagród).

W Egypt F15 Men’s Futures Gajewski wygrał z Ukraińcem Olegiem Khotkovem 4:6, 7:5, 6:2 i Włochem Manuelem Mazzellą 7:6 (3), 6:7 (4), 6:3. W ćwierćfinale był słabszy od Uzbeka Alana Gadjieva 4:6, 6:2, 6:7 (4).

Andrzejczuk pokonał kwalifikanta z Rosji Nikitę Gudozhnikova 6:4, 6:0, ale przegrał z Egipcjaninem Issamem Haithamem Taweelem 3:6, 2:6.

W eliminacjach Smolicki wygrał z Ukraińcem Anatolijem Petrenko 6:2, 6:4 i Austriakiem Norbertem Nagyi 6:2, 6:7 (4), 6:2. Uległ jednak Brazylijczykowi Gustavo Guersesowi 3:6, 6:4, 3:6.

Pociej pokonał Argentyńczyka Tomasa Gorvalana 6:4, 7:5, ale przegrał z Włochem Marco Di Primą 3:6, 0:4 i krecz.

W deblu Andrzejczuk i Smolicki otrzymali dziką kartę. Wygrali z Hindusami Anirudhem Chandrasekarem i Vigneshem Oeranamallurem 6:2, 6:3, Amerykanami Jarmere Jenkinsem i Andersonem Reedem 6:4, 2:6, 12:10 oraz Włochami Riccardo Chessarim i Marco Di Primą 6:4, 6:1.

W finale pokonali Brytyjczyka Dylana Gee i Serba Zeljko Milovicia 7:5, 6:2.

W gronie kobiet Oliwia Szymczuch (WC) przegrała z Amerykanką Shelby Talcott 5:7, 2:6.

Westende

Mateusz Terczyński walczy w Rising Stars Tennis Tour (korty twarde, 10 tys. $). Przegrał ze Szwedem Patrikiem Rosenholmem 4:6, 6:3, 1:6.

W deblu Terczyński i Holender Marc Dijkhuizen wygrali z Argentyńczykiem Juanem Pablem Ficovichem i Meksykaninem Eduardem Peraltą-Tello 6:2, 6:3. W ćwierćfinale ulegli Amerykanom Hunterowi i Yatesowi Johnsonom 3:6, 6:3, 6:10.

Brno

W kwalifikacjach Brno Open (korty ziemne, 10 tys. $) bez powodzenia grali Karol Krawczyński, Jakub Jastrzębski, Bartosz Wojnar i Patryk Garwacki.

Krawczyński był lepszy od Słowaka Michala Marko 7:5, 6:2, ale przegrał z Czechem Pavlem Motlem 3:6, 1:6.

Jastrzębski pokonał Czecha Jakuba Novaka 6:2, 6:0, ale uległ Czechowi Davidowi Simunkowi 1:6, 2:6.

Wojnar był słabszy od Czecha Tomasa Musila 3:6, 3:6, a Garwacki nie sprostał Słowakowi Patrikowi Obalowi 3:6, 2:6.

Knokke

W eliminacjach Knokke Zoute Ladies Open 2016 (korty ziemne, 10 tys. $) Marcelina Podlińska przegrała ze Szwedką Julią Rosenqvist 2:6, 1:6.

Prokuplje

Joanna Zawadzka w serbskim Prokuplje (korty ziemne, 10 tys. $) w kwalifikacjach Eurocommerce Open uległa Rosjance Sofii Golubovską 1:6, 6:2, 3:6.

Kategoria: ITF

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności