Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polscy tenisiści szukalipunktów w siedmiu futuresach ITF w Europie i Afryce.

Do finału gry podwójnej na Litwie dotarli Michał Dembek i Jan Zieliński. W singlu nikt nie dotarł nawet do półfinału.

Tampere

Paulina Czarnik poleciała do Finlandii (korty ziemne, w puli nagród 10 tys. $). Uległa Niemce Norze Niedmers 3:6, 5:7.

W deblu Polka i Rosjanka Angelina Zhuravleva wygrały z Finkami Karoliną Hakalą i Matildą Vainio 6:2, 6:0. W ćwierćfinale przegrały z Finką Mią Nicole Eklund i Niemką Kathariną Hering 6:7 (3), 3:6.

Schio

Justyna Jegiołka we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $) przegrała z Włoszką Nicole Fossą Huergo 2:6, 3:6. Polka była rozstawiona w Schio z piątką.

Prokuplje

Patrycja Polańska w serbskim Eurocommerce Open (korty ziemne, 10 tys. $) przegrała z turniejową jedynką Bułgarką Dią Evtimovą 3:6, 3:6.

W deblu Polka i Słowaczka Sandra Jamrichova wygrały ze Szwedkami Leią Balkevarn i Cecylią Engback 6:2, 6:3 oraz Francuzką Sarą Cakarevic i Serbką Jovaną Vukovic 6:0, 6:1.

W półfinale przegrały z Serbką Tamarą Curovic i Słowaczką Barbarą Kotelesovą 2:6, 4:6.

Szarm el-Szejk

W Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) Kamil Gajewski przegrał z Francuzem Alexandrem Danesem 6:3, 5:7, 6:7 (6), a Mateusz Terczyński uległ Tunezyjczykowi Moezowi Echargui 6:3, 1:6, 5:7.

W deblu Gajewski i Ksawery Pociej wygrali z Egipcjanami Mostafą Hatemem i Issamem Haithamem Taweelem 6:4, 6:4 oraz Ukraińcami Oleksiejem Kolisnykiem i Anatolijem Petrenko 7:6 (4), 6:1.

W półfinale przegrali z Amerykanami Jarmere Jenkinsem i Andersonem Reedem 3:6, 2:6.

Wilno

W Lithuanian President Cup 2016 (korty ziemne, 10 tys. $) Michał Dembek pokonał Litwina Tadasa Babelisa 6:4, 6:4, ale nie sprostał Szwedowi Fredowi Simonssonowi 6:4, 4:6, 1:6.

Bartosz Wojnar uległ Francuzowi Laurentowi Rochette 2:6, 3:6, a Jan Zieliński przegrał z Rosjaninem Ivanem Davydovem 6:3, 1:6, 5:7.

W deblu Dembek i Zieliński wygrali z Chilijczykiem Mauriciem Alvarezem-Guzmanem i Niemcem Pirminem Haenle 6:2, 1:6, 10:7 oraz Białorusinami Mikołajem Haliakiem i Ivanem Liutarevichem 6:3, 6:0.

W półfinale byli skuteczniejsi od Litwinów Babelisa i Kasparasa Zemaitelisa 6:7 (2), 6:3, 10:8. W finale przegrali z Litwinami Laurynasem Grigelisem i Lukasem Mugeviciusem 5:7, 4:6.

W eliminacjach Patryk Janik pokonał Litwina Jorisa Jureviciusa 6:1, 6:4, ale nie sprostał Łotyszowi Edgarsowi Manusisowi 3:6, 6:3, 0:6.

Yann Wójcik był słabszy od Włocha Tommaso Brunettiego 6:7 (6), 4:6, a Maciej Autuch przegrał z Litwinem Henrikiem Traskinem 1:6, 3:6.

Belgrad

Paweł Ciaś był turniejową dwójką w Belgradzie (korty ziemne, 10 tys. $). Pokonał Serba Lukę Sucevicia 7:6 (6), 6:3, ale przegrał z innym Serbem Milanem Driniciem 6:4, 3:6, 2:6.

Kassel

W kwalifikacjach Wilhelmshöhe Open (korty ziemne, 25 tys. $) Patryk Garwacki uległ Białorusinowi Aleksandrowi Prudnikau 2:6, 0:6, a Patryk Gewert był słabszy od Brytyjczyka Marcusa Smitha 1:6, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności