Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: P. Sousa - Hamou 6:2, 6:2; Elias - Kotov 6:2, 7:5; Kovalik - Lenz 6:1, 4:6, 6:2; A. Arnaboldi - P. Martinez 6:1, 6:2; Vatutin - Lestienne 6:2, 6:0; Celikbelik - G. Oliveira 2:6, 7:5, 7:6 (3); Taberner - J. Domingues 6:3, 6:2; CAMPINAS: F. Cerundolo - Sakamoto 6:1, 6:3; Carballes Baena - Ortega-Olmedo 6:4, 6:0; Safwat - Barrios Vera 5:7, 6:2, 6:2; Meligeni Rodriguez Alves - Gomez-Herrera 6:4, 7:6 (3); Mena - Clezar 6:4, 6:4; Olivo - Sachko 6:7 (3), 6:0, 6:4; Galan - Sels 6:2, 6:3.

Futuresy ITF – raport z kortów

Niewielka grupa Polaków skusiła się na starty w futuresach ITF w świątecznym tygodniu.

W turniejach głównych singla grali Karolina Jaśkiewicz, Karol Drzewiecki, Adrian Andrzejczuk i Mateusz Terczyński.

Hammamet

Drugi tydzień w Tunezji (korty ziemne, w puli nagród 10 tys. $) spędza Patrycja Polańska. W eliminacjach pokonała Rumunkę Dianę Marię Mihail 6:1, 6:0 i Paragwajkę Sarę Gimenez 4:6, 7:5, 6:1.

W głównej części imprezy wygrała z Egipcjanką Olą Abou Zekry 1:6, 6:3, 6:1, ale przegrała z Rosjanką Ksenią Sharifovą 4:6, 3:6.

W deblu Polańska i Rumunka Cristina Adamescu uległy Bułgarce Dii Evtimovej i Austriaczce Julii Grabher (duet nr 1) 3:6, 0:6.

Heraklion

Karolina Jaśkiewicz otrzymała dziką kartę do 8. edycji Hellenic Zeus ITF Pro Circuit (korty twarde, 10 tys. $).

16-latka nie miała szczęścia w losowaniu. Przegrała z Brytyjką Amandą Carreras (353 w rankingu WTA) 0:6, 0:6.

Antalya

Olga Brózda i Paulina Jastrzębska bez powodzenia grały w kwalifikacjach w Turcji (kort twarde, 10 tys. $). Brózda nie sprostała Belgijce Chelsea Vanhoutte 2:6, 2:6, a Jatrzębska uległa Rosjance Elenie Rybakinie 2:6, 2:6.

W deblu Polki przegrały z Hiszpankami Yvonne Cavalle-Reimers i Martą Sexmilo Pascual 2:6, 6:3, 9:11.

W turnieju mężczyzn w tureckim kurorcie Piotr Gryńkowski w eliminacjach wygrał z Portorykańczykiem Erwinem Francisco Lopezem Martinezem 6:1, 6:1 i Szwajcarem Tiborem Vukajloviciem 6:1, 6:0. Mecz o awans przegrał z Rosjaninem Bogdanem Bobrovem 4:6, 7:6 (6), 3:6.

W deblu Gryńkowski i Niemiec Daniel Uhlig pokonali Uzbeka Antona Djamalova i Chorwata Franjo Raspudicia 3:6, 6:3, 10:4. W ćwierćfinale ulegli Turkom Muhammetowi Haylazowi i Anilowi Yukselowi 1:6, 6:4, 6:10.

Manama

Mateusz Terczyński poleciał do Bahrajnu (korty twarde, 10 tys. $). W kwalifikacjach był lepszy od Francuza Pierre’a Durali 6:2, 6:3 i Alego Dawaniego (Bahrajn) 6:0, 6:1.

W głównej części zawodów wygrał z Norwegiem Thomasem Linge 6:3, 6:2, ale przegrał z Amerykaninem Cameronem Silvermanem 3:6, 2:6.

W deblu Terczyński i Austriak Bernd Kossler pokonali Hindusa Kunala Ananda i Irańczyka Amirvalę Madanchiego 3:6, 7:6 (4), 10:8 oraz Irlandczyka Sama Barrego i Dawaniego 6:1, 6:3. W półfinale ulegli Holendrom Scottowi i Tallonowi Griekspoorom 3:6, 2:6.

Szarm el-Szejk

W Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) nadal przebywają Karol Drzewiecki, Adrian Andrzejczuk i Michał Kominek. Drzewiecki w turnieju głównym wygrał z Quentinem Robertem (Reunion) 7:6 (7), 6:3. Nie sprostał jednak Ukraińcowi Vadimowi Alekseenko 1:6, 6:3, 4:6.

Andrzejczuk był skuteczniejszy od Brytyjczyka Evana Hoyta 6:4, 6:4 i Czecha Mateja Vocla 7:6 (4), 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Włochem Andreą Vavassorim 3:6, 4:6.

W eliminacjach Andrzejczuk pokonał Australijczyka Jamesa Ibrahima 7:5, 6:2 i Francuza Mikaela Riondy 7:6 (7), 4:6, 6:3. Kominek przegrał z Brytyjczykiem Dylanem Gee 0:6, 1:6.

W deblu Andrzejczuk i Drzewiecki wygrali ze Słowakiem Petrem Mickiem i Austriakiem Jurijem Rodionovem 6:2, 3:6, 10:2 oraz Markiem Fynnem (Zimbabwe) i Issamem Haithamem Taweelem (Egipt) 7:6 (5), 6:7 (5), 11:9.

W półfinale przegrali z Czechami Petrem Hajkiem i Jarosławem Pospisilem 5:7, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności