Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

W Europie i Afryce biało-czerwoni szukali kolejnych punktów do rankingów WTA i ATP.

Na Słowacji startowała największa grupa Polek, w tym utalentowane Maja Chwalińska i Wiktoria Kulik. W ćwierćfinale zagrała Kulik.

Slovenska Lupca

Grupa Polek walczyła w Pepas Womens Cup (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród). W imprezie głównej Katarzyna Wysoczańska przegrała z Czeszką Barborą Miklovą 4:6, 1:6.

Wiktoria Kulik wygrała z Katarzyną Kubicz 7:6 (3), 6:2 i Słowaczką Chantal Skamlovą 6:2, 6:4. W ćwierćfinale nie sprostała Czeszce Terezie Prochazkovej 6:4, 2:6, 6:7 (2).

Maja Chwalińska rozbiła Słowaczkę Laurę Maluniakovą 6:0, 6:1, ale uległa Bułgarce Dii Evtimovej 6:4, 2:6, 1:6. Zdobyła jednak trzeci wynik punktowy i 29 sierpnia zadebiutuje w wieku 14 lat w rankingu WTA.

W eliminacjach Kubicz wygrała z Czeszką Laetitią Pulchartovą 6:4, 6:3 i Rosjanką Adel-Byanu Abidulliną 7:5, 6:2.

Chwalińska pokonała Magdalenę Zajdę 6:1, 6:0, Czeszkę Ludmiłę Kareisovą 6:0, 6:0 i Słowaczką Martinę Mikulcikovą 6:1, 6:1.

Wysoczańska była lepsza od Zuzanny Wilk 6:2, 6:2, Marceliny Podlińskiej 6:0, 6:0 i Szwedki Kateriny Filip 6:2, 6:4.

Aleksandra Buczyńska wygrała ze Słowaczką Ingrid Vojcinakovą 3:6, 6:4, 6:2, ale przegrała z Czeszką Haną Pektorovą 6:7 (0), 0:6.

Julia Przybylska pokonała Słowaczką Barborę Palcatovą 6:0, 3:0 i krecz rywalki, ale była słabsza od Słowaczki Laury Maluniakovej 1:6, 4:6. Paulina Kostka uległa Mikulcikovej 2:6, 0:6.

W deblu Kulik i Podlińska przegrały z Czeszkami Dagmar Dudlakovą i Haną Pektorovą 2:6, 4:6. Wilk i Wysoczańska nie sprostały Czeszkom Gabrieli i Magdalenie Pantuckovej 1:6, 1:6. Kubicz i Słowaczka Alica Rusova uległy Czeszkom Terezie Kolarovej i Karolinie Novotnej 4:6, 2:6.

Las Palmas

Patrycja Polańska, Paulina Czarnik i Marta Gałka kontynuują występy na Gran Canarii (korty ziemne, 10 tys. $).

Polańska wygrała z Rosjanką Sofią Dmitrievą 6:4, 1:6, 6:3, ale uległa Emily Arbuthnott 3:6, 1:6. Czarnik przegrała z Hiszpanką Noelią Bouzo Zanotti 3:6, 6:3, 4:6.

W kwalifikacjach Gałka pokonała Hiszpankę Carlotę Martin Santanę 6:2, 6:1, ale nie sprostała Serbce Mili Saric 2:6, 2:6.

W deblu Czarnik i Polańska były lepsze od Serbki Tamary Milosevic i Brytyjki Lisy Phillips 6:0, 6:2. W ćwierćfinale przegrały z Noelią Bouzo Zanotti i Arabelą Fernandez-Rabener 6:2, 2:6, 7:10.

Gałka i Czeszka Tereza Svecova wygrały z Niemką Alessandrą Traub i Japonką Tomoe Yazawą 6:1, 6:0. W ćwierćfinale nie sprostały Szwedce Jacqueline Cabaj Awad i Francuzce Marine Partaud 3:6, 2:6.

Bratysława

Mikołaj Jędruszczak wrócił do zawodowych rozgrywek po ośmiomiesięcznej przerwie. Zagrał w Bratysławie (korty ziemne, 10 tys. $). Przegrał z Czechem Dominikiem Starym 4:6, 7:6 (2), 1:6.

Collonge-Bellerive

Yann Wójcik wybrał się do Szwajcarii (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach wygrał ze Szwajcarem Noelem Kunzem 7:5, 6:2 i Francuzem Romainem Sichezem 6:3, 5:7, 6:2. W turnieju głównym nie sprostał Francuzowi Jerome Inzerillo 6:7 (10), 4:6.

Szarm el-Szejk

Mateusz Smolicki nadal przebywa w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). W kwalifikacjach pokonał Argentyńczyka Inakiego Gimeneza Pilutika 6:4, 6:7 (3), 6:2, ale uległ Australijczykowi Damianowi Farinoli 6:7 (5), 3:6.

W turnieju kobiet Alicja Zduniak w eliminacjach wygrała z Brazylijką Andressą Cristiną Vaz Osorio de Souzą 6:3, 6:3. W drabince głównej nie sprostała Valerii Bhunku (Zimbabwe) 1:6, 0:6.

W deblu Zduniak i Rumunka Ioana Diana Pietroiu pokonały Rosjanki Vasilisę Bardinę i Andżelikę Isaevą 6:3, 4:6, 10:8. W ćwierćfinale przegrały z Greczynką Despiną Papamichail i Czarnogórką Aną Veselinovic 5:7, 5:7.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności