Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Majchrzak - Otte 4:6, 6:2, 6:4; Huesler - Carreno Busta 6:3, 3:6, 6:2; Rune - Sonego 6:7 (1), 6:4, 6:3; Struff - Humbert 6:3, 6:1; Sinner - Borges 6:3, 6:4; SEUL ATP 250: Ruud - Jarry 6:2, 3:6, 6:3; Nishioka - Daniel 6:2, 6:4; Norrie - Uchida 6:2, 6:2; Brooksby - Kwon 6:3, 6:4; Kovacevic - Tseng 7:6 (5), 6:7 (4), 6:2; McDonald - S. Mochizuki 6:3, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Djokovic - Andujar 6:0, 6:3; V. Pospisil - Leshem 6:3, 6:2; Lestienne - Ruusuvuori 6:4, 6:2; L. Broady - Van de Zandschulp 6:4, 4:6, 6:3; Rinderknech - Schwartzman 6:3, 2:6, 7:6 (7); TALLIN WTA 250: Kontaveit - Martincova 6:2, 6:1; Kanepi - A. Li 7:5, 7:5; Bonaventure - Teichmann 7:6 (8), 6:3; Vekic - S. Zhang 6:2, 6:4; PARMA WTA 250: Sherif - L. Davis 7:6 (2), 6:3; Kovinic - Paolini 6:4, 6:4; Sakkari - Zanevska 2:6, 6:4, 6:4; A. Bogdan - Begu 6:2, 7:6 (6); Kania-Choduń/Voracova - Paolini/Trevisan 6:2, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni tenisiści startowali w sześciu futuresach ITF w Europie i Afryce.

W turniejach głównych walczyli m.in. Justyna Jegiołka, Paulina Czarnik, Patrycja Polańska, Ola Buczyńska, Marcin Gawron czy Maciej Rajski.

St. Poelten

Marcin Gawron rywalizował w Austrii w Madainitennis Open (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród). Rozstawiony z siódemką wygrał z Czechem Ondrejem Krstevem 6:0, 6:7 (5), 6:4 i Austriakiem Markusem Sedletzkym 6:3, 7:5. W ćwierćfinale przegrał z Austriakiem Sebastianem Ofnerem 6:7 (3), 6:2, 5:7.

W imprezie kobiet Justyna Jegiołka (nr 6) była lepsza od Australijki Mary Ann Liu 6:3, 6:0 i Czeszki Barbary Miklovej 7:5, 1:6, 6:0. W ćwierćfinale nie sprostała Słowaczce Lence Jurikovej (nr 3) 1:6, 4:6. Marcelina Podlińska też przegrała z Jurikovą 1:6, 0:6.

W kwalifikacjach Podlińska pokonała Niemkę Sabrinę Rittberger 6:3, 6:4 i Rosjankę Verę Aleshchevę 6:3, 7:6 (1). Jaśmina Kostek nie sprostała Chorwatce Tei Jezidzic 3:6, 1:6, a Ewa Duda przegrała z Austriaczkę Tamarą Teufl 1:6, 0:6.

W deblu Duda i Austriaczka Nadia Ramskogler uległy Austriaczkom Evie Nyikos i Christinie Wolfgruber 2:6, 3:6.

Jegiołka i Węgierka Vanda Lukacs (nr 1) od razu w ćwierćfinale wygrały z Liu i jej rodaczką Alexandrą Walters 6:3, 6:3. W półfinale były lepsze od Niemki Jany Jais i Austriaczki Aleny Weiss 6:1, 6:2.

W finale pokonały Chorwatkę Marianę Drazic i Austriaczkę Janinę Toljan 6:4, 4:6, 11:9.

Praga

Grupa Polek szukała punktów w Kuchyne Grenje Prague Open 2016 (korty ziemne, 10 tys. $). W turnieju głównym grają Patrycja Polańska, Paulina Czarnik oraz kwalifikantki Aleksandra Buczyńska i Katarzyna Wysoczańska.

Czarnik nie sprostała Francuzce Marine Partaud 3:6, 3:6. Wysoczańska przegrała z Mołdawianką Anastazją Detiuc 2:6, 3:6, a Polańska z Dashą Ivanovą (USA) 2:6, 2:6.

Jedynie Buczyńska wygrała z Czeszką Klarą Hajkovą 7:6 (6), 6:2, ale uległa Czeszce Venduli Zovincovej 0:6, 2:6.

W eliminacjach Buczyńska wygrała z Czeszką Veroniką Hlavacovą 6:1, 6:1, Białorusinką Katsiaryną Skachkovą 7:5, 6:2 i Słowaczką Alicą Rusovą 6:3, 6:7 (6), 6:4.

Wysoczańska pokonała Czeszki Petrę Sedlackovą 6:2, 7:5 i Nikolę Tomanovą 7:6 (1), 6:4.

Joanna Zawadzka przegrała z Czeszką Denisą Pospisilovą 4:6, 4:6, a Julia Przybylska uległa Niemce Lisie Ponomar 2:6, 1:6.

W deblu Polańska i Czeszka Anna Slovakova (nr 3) wygrały z Czeszkami Veroniką Badurovą i Eliską Kleisnerovą 6:3, 7:6 (3), ale uległy Czeszkom Miriam Kolodziejovej i Venduli Zovincovej 4:6, 3:6.

Buczyńska i Detiuc przegrały z Czeszkami Kristyną Hrabalovą i Nikolą Tomanovą (nr 4) 2:6, 4:6. Czarnik i Rosjanka Angelina Zhuravleva nie sprostały Kolodziejovej i Zovincovej 6:7 (7), 2:6.

Triest

Maciej Rajski walczył w CMG&Carso Tennis Cup (korty ziemne, 10 tys. $) w Trieście. W eliminacjach wygrał z Włochami Gianlucą Grisonem 6:3, 6:1 i Francesco Bessire 6:7 (10), 6:3, 6:2.

W turnieju głównym przegrał z Włochem Lucą Prevosto 2:6, 6:7 (4).

W deblu Rajski i Łotysz Krisjanis Stabins pokonali Włochów Pietro Licciardiego i Gian Marco Moroniego 6:4, 6:1 oraz Alberto Cammaratę i Omara Giacalone 6:2, 6:1.

W półfinale przegrali Niemcami Florianem Fallertem i Tobiasem Simonem 6:7 (6), 6:2, 7:10.

Schoonhoven

Michał Dembek grał w Focus Tennis Only Open (korty ziemne, 10 tys. $). W singlu przegrał z Francuzem Maximem Tabatruongiem 4:6, 5:7.

W deblu Dembek i Włoch Alessandro Luisi oddali walkowerem mecz z Holendrami Timem Van der Horstem i Mickiem Veldheerem.

Middelkerke

Mateusz Terczyński startuje w Rising Stars Tennis Tour w Belgii (korty ziemne, 10 tys. $). Wygrał z Niemcem Danielem Czepielewskim 4:6, 6:3, 6:4, ale przegrał z Belgiem Arnaudem Neveux 1:6, 3:6.

Szarm el-Szejk

Kamil Gajewski i Ksawery Pociej kontynuują starty w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Pociej przegrał z Amerykaninem Nickiem Chappellem 4:6, 0:6.

Gajewski wygrał z Hindusem Yuvrajem Chaudharym 6:2, 6:1, ale był słabszy od Japończyka Hiroyasu Ehary 4:6, 4:6.

W deblu Polacy pokonali Egipcjanina Mostafy Hatema i Brytyjczyka Robbiego Ridouta 6:2, 6:3 oraz Chappella i Joshuę Lucka (RPA) 6:3, 6:2.

W półfinale przegrali z Wenezuelczykiem Jordim Munozem-Abreu i Hiszpanem Davidem Perezem-Sanzem 4:6, 2:6.

Kategoria: ITF