Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni punktów do rankingu ATP szukali w wielu futuresach ITF w Europie i Azji.

Do ćwierćfinałów dotarli tylko Kacper Żuk i Szymon Walków. W grze podwójnej tytuły wywalczyli Kamil Gajewski, Szymon Walków i Adam Majchrowicz.

Lagos

Maciej Smoła i Karol Drzewiecki polecieli do Nigerii. Walczyli w Governor’s Cup w Lagos (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród).

Smoła (rozstawiony z nr 8) wygrał z Nigeryjczykiem Christianem Paulem 6:4, 6:3, ale przegrał z Nigeryjczykiem Cliffordem Enosoregbe 6:7 (1), 6:3, 2:6.

Drzewiecki pokonał Nigeryjczyka Nonso Madueke 6:3, 6:0. Uległ jednak Francuzowi Calvinowi Hemery (nr 2) 3:6, 2:6.

W deblu Drzewiecki i Smoła byli lepsi od Delmasa N’Tcha i Magloire Yakpy (Benin) 6:4, 6:2. W ćwierćfinale przegrali z Nigeryjczykiem Sylvestrem Emmanuelem i Duncanem Mugabe (Uganda) 3:6, 6:1, 9:11.

Szarm el-Szejk

Grupa Davis Cup Future nadal rywalizuje w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Michał Dembek wygrał z Hindusem Kunalem Anandem 6:4, 6:4. Uległ jednak Lloydowi Harrisowi (RPA) 1:6, 2:6

Kamil Gajewski przegrał z Włochem Antoniem Massarą (nr 3) 2:6, 3:6. Kacper Żuk pokonał Joshuę Lucka (RPA) 6:2, 1:0 i krecz rywala oraz Mitchella Thomasa McDanielsa (USA) 6:2, 3:6, 6:3. W ćwierćfinale nie sprostał Harrisowi 1:6, 4:6.

Piotr Matuszewski wygrał z Brytyjczykiem Lukem Johnsonem 3:6, 6:3, 6:4, ale przegrał ze Słowakiem Adrianem Sikorą 3:6, 6:4, 1:6 (zaserwował 14 asów).

Ksawery Pociej przegrał z Szymonem Walkowem 2:6, 0:6. Walków pokonał tez Hiszpana Davida Jordę Sanchisa 6:3, 6:7 (3), 7:6 (2). W ćwierćfinale był słabszy od Hiszpana Pabla Vivero Gonzaleza 1:6, 3:6.

W deblu Gajewski i Walków (nr 3) wygrali z Włochem Giorgiem Riccą i Austriakiem Dominikiem Weidingerem 7:6 (5), 6:2, Hiszpanami Jose Vidalem Azorinem i Pablem Vivero Gonzalezem 6:3, 6:3 oraz Matuszewskim i Żukiem 6:3, 6:3. W finałowym meczu zwyciężyli z Włochami Antoniem Massarą i Andreą Vavassorim 7:6 (6), 6:3.

Matuszewski i Żuk uporali się z Niemcem Tomem Hoppe i Hiszpanem Iourim Santem Syromolotovem Nestreninem 6:4, 6:7 (3), 10:7 oraz Czechem Petrem Hajkiem i Sikorą 4:6, 7:5, 10:4, którzy pokonali wcześniej Pocieja i Egipcjanina Issama Haithama Taweela 7:6 (3), 6:1.

W turnieju kobiet Paulina Czarnik przegrała z Ukrainką Martą Kostyuk 6:7 (3), 1:6. W deblu Polka i Niemka Sarah-Rebecca Sekulic wygrały z Argentynką Victorią Ariadną Beccio i Kostyuk 6:0, 6:3.

W ćwierćfinale przegrały z Austriaczką Melanie Klaffner i Niemką Julią Wachaczyk (nr 3) 5:7, 3:6.

Jablonec nad Nysą

W Czechach (carpet w hali, 10 tys. $) Adam Majchrowicz wygrał z Czechem Antoninem Bolardtem 7:6 (12), 7:6 (11), ale uległ Czechowi Petrowi Michnevovi (nr 2) 6:7 (3), 2:6.

Piotr Zbroja nie sprostał Niemcowi Bastianowi Wagnerowi 2:6, 7:6 (4), 6:7 (1). W eliminacjach Dominik Nazaruk przegrał z Czechem Tadeasem Paroulkiem 4:6, 6:4, 4:6.

W deblu Majchrowicz i Michnev (nr 1) mieli wolny los w pierwszej rundzie. Następnie wygrali z Czechami Petrem Nouzą i Jakubem Novakiem 6:4, 4:6, 10:3 oraz Antoninem Bolardtem i Jirim Vachtlem 6:2, 6:1. W finałowym pojedynku zwyciężyli z Czechami Tomasem Papikiem i Davidem Poljakiem 6:2, 7:6 (2).

Madryt

Maciej Rajski w stolicy Hiszpanii (korty twarde, 10 tys. $) pokonał Hiszpana Jaime Fermosella 7:6 (2), 7:6 (2), ale przegrał z Hiszpanem Ricardem Ojedą Larą 3:6, 3:6.

Antalya

Po wielotygodniowej przerwie wróciły futuresy w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). Piotr Gryńkowski wygrał z Irlandczykiem Peterem Bothwellem 6:3, 1:6, 6:4, ale była słabszy od Ukraińca Vadyma Ursu 3:6, 2:6.

W kwalifikacjach Michał Kominem przegrał z Turkiem Korayem Kirci 6:7 (5), 2:6.

Bol

Grzegorz Panfil w Chorwacji (korty ziemne, 10 tys. $) uległ Szwajcarowi Loic Perretowi 3:6, 2:6. W deblu wraz z Brytyjczykiem Jamesem Marsalkiem przegrali z Chorwatami Borną Gojo i Nino Serdarusiciem (nr 2) 3:6, 4:6.

W zmaganiach kobiet Marcelina Podlińska była słabsza od Słowenki Kai Juban 2:6, 1:6. W eliminacjach wygrała z Węgierką Reką Szalai 6:0, 6:4, Czeszką Dagmar Dudlakovą 7:5, 2:0 i krecz rywalki oraz Słowenką Evą Zagorac 6:3, 6:4. Natomiast Katarzyna Wysoczańska przegrała z Czeszką Terezą Koplovą 4:6, 3:6.

W deblu Podlińska i Rosjanka Natalia Orlova uległy Chorwatce Anie Biskic i Rosjance Natalii Boltinskiej 3:6, 7:6 (2), 8:10.

Quito

Leszek Mirecki w eliminacjach w turnieju w Ekwadorze (korty ziemne, 10 tys. $) pokonał Ekwadorczyka Jose Juliana Polanco 6:4, 6:4, ale nie sprostał Ekwadorczykiem Adrianem Alvarezem 6:7 (5), 6:4, 1:6.

Hammamet

Wiktoria Kulik w Tunezji (korty ziemne, 10 tys. $) przegrała z Włoszką Veroniką Napolitano 6:7 (4), 5:7.

W deblu Kulik i Tunezyjka Chiraz Bechri wygrały z Ekwadorką Marianą Correą i Chilijką Ivanią Martinich 6:7 (3), 7:5, 10:4 oraz Argentynkami Candelą Bugnon i Guillerminą Nayą 6:4, 6:4.

W półfinale uległy Portugalce Ines Murcie i Włoszce Federice Prati 3:6, 7:6 (4), 5:10.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności