Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; Kopriva - De Jong 6:0, 3:6, 6:1; Barrios Vera - Varillas 6:1, 6:2; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Futuresy ITF – raport z kortów

Polscy tenisiści szukali punktów w wielu futuresach ITF w Europie, Azji i Afryce.

Na start zdecydowali się m.in. Sandra Zaniewska, Justyna Jegiołka, Marcin Gawron, Grzegorz Panfil, Maciej Rajski czy Mateusz Terczyński.

Essen

Marcin Gawron i Grzegorz Panfil grali w 4. Bredeney Mens Open 2016 (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród). Gawron przegrał z kwalifikantem z Belgii Johannem Willemsem 3:6, 5:7.

Panfil wygrał z Francuzem Maximem Chazalem (nr 4) 6:3, 7:6 (5) i Holendrem Jelle Selsem 6:4, 6:2. W ćwierćfinale był słabszy od Niemca Petera Torebko 7:6 (3), 2:6, 1:6.

W deblu Polacy (duet nr 3) mieli wolny los w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale przegrali z Niemcami Philem i Vincentem Jaensch-Muellerami 1:6, 0:6.

Jurmała

Maciej Rajski i Piotr Zbroja walczyli w głównej części turnieju na Łotwie (korty ziemne, 10 tys. $).

Rajski (nr 6) przegrał z Rosjaninem Matwiejem Khomentovskim 6:7 (2), 1:6, a Zbroja był słabszy od Brytyjczyka Ewana Moore 1:6, 3:6.

W eliminacjach Dominik Nazaruk pokonał Litwina Pauliusa Grigasa 6:1, 6:0 i Niemca Jespera Tulla Freimutha 2:6, 6:2, 6:1, ale przegrał z Australijczykiem Harrisonem Lombe 1:6, 3:6. Patryk Królik wygrał z Łotyszem Valentinem Streltsovem 6:0, 6:2. Uległ jednak Rosjaninowi Dmitrijowi Mnushkinowi 2:6, 6:7 (2).

Telawi

Bartosz Wojnar i Maciej Nowak nadal rywalizują w Gruzji (korty ziemne, 10 tys. $). Wojnar przegrał z Gruzinem Georgem Tsivadze 1:6, 4:6.

W kwalifikacjach Nowak był lepszy od Francuza Jocelyna Devilliersa 2:6, 6:2, 6:3 i Gruzina Nikoloza Davlianidze 7:5, 6:7 (5), 7:6 (4), ale przegrał z Brytyjczykiem Danem Dowsonem 0:6, 2:6.

W deblu Wojnar i Niemiec Frederik Press wygrali z Uzbekiem Shonigmatjonem Shofayziyevem i Tsivadze (nr 4) 6:4, 3:6, 10:3. W ćwierćfinale ulegli Irańczykom Shahinowi Khaledanowi i Amirvalowi Madanchiemu 2:6, 6:4, 4:10.

Nowak i Włoch Matteo Marfia nie sprostali Australijczykom Thomasowi Fancuttowi i Mitchellowi Williamowi Robinsowi (nr 2) 3:6, 2:6.

Thu Dau Mot City

Nieudaną przygodę w Wietnamie kontynuują Maciej Smoła i Daniel Kossek. W eliminacjach Vietnam F2 Futures-Becamex IDC Cup (korty twarde, 10 tys. $) Smoła pokonał Pak Longa Yeunga (Hongkong) 6:2, 6:3, ale przegrał z Australijczykiem Jakem Delanyem 2:6, 1:6. Kossek uległ Japończykowi Sorze Fukudzie 3:6, 2:6.

W deblu Polacy nie sprostali Chińczykom Zhaoyi Cao i Aoranowi Wangowi 0:6, 3:6.

Szarm el-Szejk

Adrian Andrzejczuk, Mateusz Terczyński, Mateusz Smolicki grają w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Andrzejczuk przegrał z Ukraińcem Oleksiejem Kolisnykiem 6:7 (5), 3:6. Mateusz Smolicki był słabszy od Egipcjanina Issama Haithama Taweela 3:6, 3:6.

Mateusz Terczyński wygrał z Amerykaninem Tylerem Mercierem 3:6, 7:6 (8), 6:3 i Włochem Julianem Ocleppo 6:2, 3:6, 7:6 (4). W ćwierćfinale uległ Czechowi Markowi Jalovcovi 1:6, 2:6.

W deblu Andrzejczuk i Smolicki nie sprostali Włochom Luce Pancaldiemu i Andrei Vavassoriemu (nr 2) 7:6 (3), 3:6, 14:16.

Terczyński i Tunezyjczyk Majed Kilani wygrali z Ukraińcami Dmytro Badanovem i Olegiem Khothovem 6:3, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Pancaldim i Vavassorim 6:4, 2:6, 15:17.

W turnieju kobiet Alicja Zduniak przegrała wysoko z Turczynką Melis Sezer (nr 4) 1:6, 0:6.

Vinkovci

W Chorwacji walczyły Sandra Zaniewska i Joanna Zawadzka. W Vinkovci (korty ziemne, 10 tys. $) Zaniewska nr 7) pokonała Bułgarkę Ani Vangelovą 6:0, 6:3 i Chorwatkę Andę Karanusic 6:2, 6:2. W ćwierćfinale uległa Francuzce Tessah Andrianjafitrimo 6:7 (5), 0:1 i krecz Sandry.

Zawadzka wygrała z Serbką Tamarą Curovic (nr 5) 2:6, 6:3, 7:6 (5), ale przegrała z Niemką Lindą Prenkovic 5:7, 2:6.

W kwalifikacjach Zawadzka pokonała Szwedkę Nicolinę Gavriloską 6:0, 6:0, Ukrainkę Natalię Pogribnyak 6:1, 7:5 i Australijkę Jelenę Stojanovic 1:6, 6:3, 6:4.

Rebecq

W zawodach w Belgii (korty ziemne, 10 tys. $) Justyna Jegiołka (nr 7) przegrała z Niemką Laurą Heinrichs 5:7, 3:6. W eliminacjach Joanna Przybylska uległa właśnie Heinrichs 0:6, 1:6.

W deblu Jegiołka i Amerykanka Chiara Scholl (duet nr 1) od razu w ćwierćfinale wygrały z Eleonorą Molinaro (Luksemburg) i Victorią Smirnovą (Belgia) 6:2, 6:4.

W półfinale pokonały Niemkę Lisę-Marie Maetschke i Australijkę Alanę Parnaby 6:3, 6:1. W finale przegrały z Brytyjką Emily Arbuthnott i Niemką Kathariną Hobgarski 1:6, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności