Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Futuresy ITF – Hurkacz w finale

Niewielka grupa biało-czerwonych tenisistów rywalizowała w futuresach ITF w Europie i Afryce.

W singlu grali Paulina Czarnik, Hubert Hurkacz, Mikołaj Jędruszczak. Świetnie zaprezentował się Hurkacz, który dotarł do finału.

Oliveira De Azemeis

Hubert Hurkacz walczył w Portugalii w zawodach Open de Azemeis (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród). Pokonał rok młodszego Japończyka Kento Yamadę 6:2, 6:3, Portugalczyka Joao Dominguesa 7:6 (5), 7:5, Hiszpana Jorge Hernando Ruano 6:2, 6:2.

W półfinale Hubert wygrał z Wenezuelczykiem Ricardo Rodriguezem 7:6 (5), 6:4. W finale przegrał z Hiszpanem Pablo Vivero Gonzalezem 6:3, 5:7, 3:6.

Gwiazdą imprezy był Hiszpan Adrian Menendez. 132. zawodnik świata otrzymał dziką kartę, ale pożegnał się z turniejem już w pierwszej rundzie.

Szarm el-Szeik

Mikołaj Jędruszczak, Kamil Gajewski i Daniel Kossek polecieli do Egiptu (korty twarde, 10 tys. $).

Jędruszczak w turnieju głównym singla przegrał z Francuzem Glebem Sakharovem 4:6, 7:6 (5), 5:7. W eliminacjach Kossek uległ Amerykaninowi Joelowi Kincaidowi 1:6, 3:6.

W deblu Gajewski i Jędruszczak nie sprostali Egipcjanom Mohamedowi Safwatowi i Issamowi Haithamowi Taweelowi 6:7 (6), 7:6 (3), 12:14.

Kossek i Austriak Kris Krawcewicz przegrali z Brazylijczykiem Gustavo Guersesem i Kincaidem 5:7, 2:6.

W zmaganiach kobiet w egipskim kurorcie Paulina Czarnik wygrała z Ukrainką Anastazją Gevel 6:2, 6:1 i Amerykanką Alexandrą Riley 2:6, 7:6 (3), 6:3. W ćwierćfinale uległa Belgijce Helenie Scholsen 2:6, 4:6.

Solin

W kwalifikacjach Salona Open w Chorwacji (korty ziemne, 10 tys. $) startowali Marcin Mol, Karol Krawczyński i Jan Zasada.

Mol pokonał Czecha Daniela Trickę 6:1, 6:2 oraz wygrał walkowerem z Niemcem Elmarem Ejupoviciem. W decydującym meczu przegrał z Czarnogórcem Rrezartem Cungu 2:6, 0:6.

Krawczyński uległ Austriakowi Philippowi Schrollowi 5:7, 3:6, a Zasada był słabszy od Chorwata Marina Sisko 3:6, 1:6.

Czerkasy

Maciej Nowak w eliminacjach na Ukrainie (korty ziemne, 10 tys. $) nie sprostał Ukraińcowi Vasilovi Yehorovovi 6:3, 4:6, 4:6.

Kategoria: ITF