Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Futuresy ITF – raport z kortów

Spora grupa biało-czerwonych tenisistów walczyła w futuresach ITF w Europie i Afryce.

Najlepiej spisali się Andriej Kapaś i Kamil Gajewski. Kapaś był w półfinale turnieju w Niemczech. Gajewski odpadł w ćwierćfinale w Egipcie.

Nevers

Hubert Hurkacz dzięki znakomitej postawie w Portugalii (dotarł do finału), wywalczył specjalną przepustkę do turnieju we Francji.

W Tournoi Future Nevers Nièvre 2015 (korty twarde w hali, 15 tys. $+H w puli nagród) przegrał z Holendrem Sanderem Arendsem 6:4, 6:7 (2), 4:6, który jest często deblowym partnerem Adama Majchrowicza.

Porto

Bartosz Wojnar przebił się przez kwalifikacje futuresa w Portugalii (korty ziemne, 15 tys. $). Był lepszy od Portugalczyków Ricardo Moreiry 6:0, 6:0, Domingosa Sousy Coutinho 6:1, 6:0 i Afonso Vaza Vianę 6:4, 6:2.

W drabince głównej nie sprostał Portugalczykowi Andre Gasparowi Murcie 3:6, 1:6.

Leimen

Andriej Kapaś rywalizował w Vredestein Cup 2015 (korty twarde w hali, 15 tys. $). Został rozstawiony z jedynką. Wygrał z Niemcami Jannisem Kahlke 6:7 (7), 6:4, 5:2 i krecz rywala oraz Robinem Kernem 6:4, 6:1.

W ćwierćfinale pokonał kolejnego Niemca Dominika Boehlera 2:6, 6:4, 6:3. W półfinale nie sprostał Niemcowi Janowi Choinskiemu 4:6, 4:6.

W deblu Kapaś i Rosjanin Jewgienij Karlovskiy są duetem nr 1. Od razu w ćwierćfinale pokonali Niemca Jannika Giesse i Robina Kerna 6:1, 4:6, 10:4.

W półfinale byli lepsi od łotewskich braci Janisa i Martinsa Podzusów 7:6 (3), 6:3. W meczu finałowym przegrali z Niemcami Tomem Schonenbergiem i Matthiasem Wunnerem 1:6, 1:6.

Szarm el Szeik

Wielu Polaków walczy w imprezie głównej w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Szymon Walków przegrał z Włochem Luką Pancaldim 6:7 (6), 3:6, Maciej Smoła z Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem 4:6, 4:6, a Daniel Kossek z Argentyńczykiem Manuelem Barrosem 2:6, 7:5, 1:6.

Mikołaj Jędruszczak wygrał z Karolem Drzewieckim 6:4, 3:6, 6:3, ale uległ Czechowi Jaroslavovi Pospisilowi 1:6, 2:6.

Kamil Gajewski pokonał Francuza Jordana Ubiergo 6:4, 6:7 (1), 6:3 i Czecha Dominika Kellovskiego 6:4, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Francuzem Glebem Sakharovem 1:6, 1:6.

W eliminacjach Jędruszczak pokonał Czecha Ivo Minara 2:6, 6:3, 6:2 i Austriaka Krisa Krawcewicza 6:3, 7:6 (4). Gajewski wygrał z Argentyńczykiem Federico Herrerą Duranem 6:2, 6:3 i Egipcjaninem Mostafą Mohamedem Hatemem 6:0, 6:2. Walków rozbił Norwega Kristoffera Kirby 6:0, 6:0 i Włocha Giuseppe Faraone 6:1, 6:1.

W deblu Drzewiecki i Smoła wygrali z Serbem Petarem Conkiciem i Włochem Fabio Mercurim 6:1, 6:3, Brytyjczykiem Robbie Ridoutem i Szwajcarem Andrew Rupplim 6:2, 6:3 oraz Egipcjanami Karimem-Mohamedem Maamounem i Sherifem Sabrym 6:4, 6:4. W finale byli słabsi od Brytyjczyków Scotta Claytona i Jonny O’Mary 6:7 (8), 1:6.

Gajewski i Jędruszczak przegrali z Czechami Dominikiem Kellovskim i Jaroslavem Pospisilem 6:3, 4:6, 4:10.

W gronie kobiet w turnieju głównym grały Paulina Czarnik, Agata Borgman i Zuzanna Wilk. Czarnik pokonała Rosjankę Annę Sedinkinę 6:1, 6:3, ale przegrała z Filipinką Kathariną Lehnert 3:6, 3:6.

Borgman uległa Szwedce Jacqueline Cabaj Awad 2:6, 1:6, a Wilk nie sprostała Serbce Barbarze Bonic 2:6, 0:6.

W eliminacjach Sonia Grzywocz przegrała z Ukrainką Anastazją Gevel 4:6, 1:6. W deblu Borgman i Czarnik wygrały z Grzywocz i Wilk 6:1, 7:6 (3). W ćwierćfinale przegrały z Rosjanką Anną Morginą i Belgijką Helene Scholsen 3:6, 3:6.

Czerkasy

Maciej Nowak nie przeszedł przez kwalifikacje zmagań na Ukrainie (korty ziemne, 10 tys. $). Wygrał z Bułgarem Radoslavem Shandarovem 6:2, 6:3, ale uległ Ukraińcowi Nikicie Mashtakovovi 1:6, 6:1, 3:6.

Kategoria: ITF