Polski Tenis

WYNIKI

CHICAGO WTA 500: Linette - Vandeweghe 6:1, 6:4; Teichmann - Kanepi 7:6 (3), 7:5; Baptiste - Paolini 7:5, 6:3; Dart - Haddad Maia 6:1, 3:6, 6:1; NUR-SUŁTAN WTA 250: Konjuh - U. Radwańska 7:6 (6), 6:1; Juvan - Minnen 2:6, 7:6 (5), 6:4; Mladenovic - Danilina 6:4, 6:7 (5), 6:4; Potapova - Pattinama Kerkhove 7:5, 6:1; Diyas - Zakharova 7:6 (6), 4:6, 7:5; Peterson - Voegele 7:5, 4:6, 6:3; Lapko - Niemeier 7:5, 4:6, 6:4; Cristian - Vikhlyantseva 4:6, 7:5, 6:2; Burel - Minella 5:2 i krecz Mandy; SOFIA ATP 250: Djere - P. Martinez 7:6 (5), 6:3; Giron - Munar 6:7 (2), 6:1, 6:4; Millman - M. Ymer 6:2, 6:4; SAN DIEGO ATP 250: Fritz - Caruso 6:4, 7:6 (2); Nakashima - Fognini 6:7 (5), 6:1, 7:5; Karatsev - Delbonis 6:1, 7:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Spora grupa biało-czerwonych tenisistów walczyła w futuresach ITF w Europie i Afryce.

Najlepiej spisali się Andriej Kapaś i Kamil Gajewski. Kapaś był w półfinale turnieju w Niemczech. Gajewski odpadł w ćwierćfinale w Egipcie.

Nevers

Hubert Hurkacz dzięki znakomitej postawie w Portugalii (dotarł do finału), wywalczył specjalną przepustkę do turnieju we Francji.

W Tournoi Future Nevers Nièvre 2015 (korty twarde w hali, 15 tys. $+H w puli nagród) przegrał z Holendrem Sanderem Arendsem 6:4, 6:7 (2), 4:6, który jest często deblowym partnerem Adama Majchrowicza.

Porto

Bartosz Wojnar przebił się przez kwalifikacje futuresa w Portugalii (korty ziemne, 15 tys. $). Był lepszy od Portugalczyków Ricardo Moreiry 6:0, 6:0, Domingosa Sousy Coutinho 6:1, 6:0 i Afonso Vaza Vianę 6:4, 6:2.

W drabince głównej nie sprostał Portugalczykowi Andre Gasparowi Murcie 3:6, 1:6.

Leimen

Andriej Kapaś rywalizował w Vredestein Cup 2015 (korty twarde w hali, 15 tys. $). Został rozstawiony z jedynką. Wygrał z Niemcami Jannisem Kahlke 6:7 (7), 6:4, 5:2 i krecz rywala oraz Robinem Kernem 6:4, 6:1.

W ćwierćfinale pokonał kolejnego Niemca Dominika Boehlera 2:6, 6:4, 6:3. W półfinale nie sprostał Niemcowi Janowi Choinskiemu 4:6, 4:6.

W deblu Kapaś i Rosjanin Jewgienij Karlovskiy są duetem nr 1. Od razu w ćwierćfinale pokonali Niemca Jannika Giesse i Robina Kerna 6:1, 4:6, 10:4.

W półfinale byli lepsi od łotewskich braci Janisa i Martinsa Podzusów 7:6 (3), 6:3. W meczu finałowym przegrali z Niemcami Tomem Schonenbergiem i Matthiasem Wunnerem 1:6, 1:6.

Szarm el Szeik

Wielu Polaków walczy w imprezie głównej w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Szymon Walków przegrał z Włochem Luką Pancaldim 6:7 (6), 3:6, Maciej Smoła z Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem 4:6, 4:6, a Daniel Kossek z Argentyńczykiem Manuelem Barrosem 2:6, 7:5, 1:6.

Mikołaj Jędruszczak wygrał z Karolem Drzewieckim 6:4, 3:6, 6:3, ale uległ Czechowi Jaroslavovi Pospisilowi 1:6, 2:6.

Kamil Gajewski pokonał Francuza Jordana Ubiergo 6:4, 6:7 (1), 6:3 i Czecha Dominika Kellovskiego 6:4, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Francuzem Glebem Sakharovem 1:6, 1:6.

W eliminacjach Jędruszczak pokonał Czecha Ivo Minara 2:6, 6:3, 6:2 i Austriaka Krisa Krawcewicza 6:3, 7:6 (4). Gajewski wygrał z Argentyńczykiem Federico Herrerą Duranem 6:2, 6:3 i Egipcjaninem Mostafą Mohamedem Hatemem 6:0, 6:2. Walków rozbił Norwega Kristoffera Kirby 6:0, 6:0 i Włocha Giuseppe Faraone 6:1, 6:1.

W deblu Drzewiecki i Smoła wygrali z Serbem Petarem Conkiciem i Włochem Fabio Mercurim 6:1, 6:3, Brytyjczykiem Robbie Ridoutem i Szwajcarem Andrew Rupplim 6:2, 6:3 oraz Egipcjanami Karimem-Mohamedem Maamounem i Sherifem Sabrym 6:4, 6:4. W finale byli słabsi od Brytyjczyków Scotta Claytona i Jonny O’Mary 6:7 (8), 1:6.

Gajewski i Jędruszczak przegrali z Czechami Dominikiem Kellovskim i Jaroslavem Pospisilem 6:3, 4:6, 4:10.

W gronie kobiet w turnieju głównym grały Paulina Czarnik, Agata Borgman i Zuzanna Wilk. Czarnik pokonała Rosjankę Annę Sedinkinę 6:1, 6:3, ale przegrała z Filipinką Kathariną Lehnert 3:6, 3:6.

Borgman uległa Szwedce Jacqueline Cabaj Awad 2:6, 1:6, a Wilk nie sprostała Serbce Barbarze Bonic 2:6, 0:6.

W eliminacjach Sonia Grzywocz przegrała z Ukrainką Anastazją Gevel 4:6, 1:6. W deblu Borgman i Czarnik wygrały z Grzywocz i Wilk 6:1, 7:6 (3). W ćwierćfinale przegrały z Rosjanką Anną Morginą i Belgijką Helene Scholsen 3:6, 3:6.

Czerkasy

Maciej Nowak nie przeszedł przez kwalifikacje zmagań na Ukrainie (korty ziemne, 10 tys. $). Wygrał z Bułgarem Radoslavem Shandarovem 6:2, 6:3, ale uległ Ukraińcowi Nikicie Mashtakovovi 1:6, 6:1, 3:6.

Kategoria: ITF

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności