Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Ferreira Silva - Grenier 6:3, 6:2; Laaksonen - Halys 6:3, 6:1; Zapata Miralles 6:1, 6:0; Ajdukovic - Rinderknech 6:2, 2:6, 6:1.

Futuresy ITF – raport z kortów

Grupa biało-czerwonych tenisistów rywalizowali w futuresach ITF w Europie i Afryce.

Do finału singla w Egipcie dotarł Paweł Ciaś w Egipcie. Marcin Gawron był w półfinale gry pojedynczej w Norwegii.

Szarm el Szeik

Polacy nadal grają w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $ w puli nagród). W turnieju głównym miejsca mają: Oliwia Szymczuch, Karolina Śnita, Klaudia Wira, Paweł Ciaś, Karol Drzewiecki i Maciej Smoła.

Szymczuch wygrała z Ukrainką Lidią Dashchenko 7:6 (5), 6:3, ale nie sprostała Rosjance Anastazji Pribylovej 5:7, 4:6. Śnita przegrała z Irlandką Jenny Claffey 1:6, 1:6, a Wira uległa Australijce Jelenie Stojanovic 1:6, 4:6.

Ciaś był lepszy od Czecha Dominika Kellovskiego 7:5, 3:6, 6:3 i Smoły 7:6 (3), 6:7 (5), 7:6 (6), który wcześniej pokonał Niemca Dennisa Bloemke 3:6, 7:6 (6), 6:2.

W ćwierćfinale pokonał Włocha Andreę Vavassoriego 3:6, 6:3, 6:4, a w półfinale Portugalczyka Frederico Ferreirę Silvę 6:3, 6:4. W finale był słabszy od Brytyjczyka Richarda Gabbem 6:3, 1:6, 1:6.

Drzewiecki wygrał z Brytyjczykiem Manielem Bainsem 6:3, 6:2, ale przegrał z Belgiem Jonasem Merckxem 3:6, 6:7 (5).

W eliminacjach Marta Gałka przegrała z Niemką Vivian Wolff 1:6, 0:6. Michał Dembek wygrał z Fakihem Najibem z Libanu 6:3, 6:1, ale uległ Bainsowi 4:6, 2:6.

Maciej Nowak pokonał Argentyńczyka Federico Herrerę Durana 5:7, 6:2, 6:3. Nie sprostał jednak Brytyjczykowi Masonowi Recciemu 1:6, 1:6.

W deblu Szymczuch i Wira nie sprostały Tajwance Chieh-Yu Hsu i Rosjance Annę Morginie 0:6, 3:6. Śnita i Austriaczka Caroline Ilowska wygrały z Belgijkami Eugenie Chapelle i Vicky Geurinckx 6:1, 0:6, 10:6 oraz Ukrainkami Natalią Malenko i Kateryną Sliusar 7:6 (7), 7:5. Przegrały walkowerem półfinałowy mecz z Brytyjkami Emily Arbuthnott i Lisą Whybourn.

Gałka i Rosjanka Diana Shevchenko pokonały Ukrainki Elizavetę Aksonovą i Ksenię Rudenko 6:3, 7:6 (2). Oddały walkowerem mecz z Rumunkami Karolą Patricią Bejenaru i Aną Biancą Mihailą.

Ciaś i Nowak wygrali z Holendrem Markiem Dijkhuizenem 6:7 (3), 6:3, 10:3 i Ukraińcami Mykolą Leshchynskyym i Vladyslavem Orlovem walkowerem. W półfinale byli słabsi od Brytyjczyków Luke’a Bambridga i Richarda Gabba 3:6, 4:6.

Drzewiecki i Smoła przegrali z Włochami Antoniem Massarą i Andreą Vavassorim 3:6, 6:4, 8:10, a Dembek i Hindus Sasi Kumar Mukund z Portugalczykami Andreą Gasparem Murtą i F.F. Silvą 1:6, 3:6.

Oslo

Trzech Polaków poleciało do Oslo na Collector Norwegian Open (korty twarde w hali, 10 tys. $). Marcin Gawron wygrał z Norwegami Thomasem Linge 6:1, 6:2 i Joachimem Bjerke 6:0, 6:1 oraz Francuzem Antoinem Escoffier 6:1, 6:2. W półfinale uległ Szwedowi Danielowi Appelgrenowi 4:6, 2:6.

Bartosz Wojnar przegrał z Niemcem Janem Choinskim 1:6, 4:6, a Piotr Gryńkowski z Holendrem Scottem Griekspoorem 1:6, 2:6.

W eliminacjach Gryńkowski wygrał z Norwegiem Bruno Cimadamore-Werthein 4:6, 6:4, 6:2 i Brazylijczykiem Pedrem Gabrielem Rodriguesem 6:3, 6:1.

W deblu Gawron i Chorwat Duje Kekez pokonali walkowerem Niemca Pirmina Haenle i Brytyjczyka Sizyę Ernesta Kivandę.

W ćwierćfinale przegrali z Kanadyjczykiem Alejandro Tabilo i Irlandczykiem Bjornem Thomsonem 2:6, 6:7 (3).

Mińsk

Jan Zieliński walczy w Saleo Cup (korty twarde w hali, 15 tys. $). Wygrał z Kazachem Denisem Yevseyevem 6:4, 6:1, ale przegrał z Białorusinem Andriejem Vasilevskim 6:3, 6:7 (7), 2:6.

W deblu Polak i Słowak Peter Vajda uporali się z Białorusinami Pavlem Korenetsem i Maximem Tybarem 1:6, 7:6 (4), 10:4 oraz Arturem Dubinskim i Ivanem Liutarevichem 6:1, 6:4.

W półfinale byli mniej skuteczni od Białorusinów Vasilevskiego i Dmitrija Zhyrmonta 3:6, 4:6.

Oberhaching

Andriej Kapaś ponownie rywalizował w Niemczech. W Daikin Open (korty twarde w hali, 10 tys. $) był rozstawiony z szóstką. Przegrał ze Słowakiem Miloslavem Mecirem 6:7 (3), 4:6.

Heraklion

Reprezentanci Gawłowski Tennis Academy wybrali się na Kretę (korty twarde, 10 tys. $). W gronie kobiet Zofia Kulig nie sprostała Włoszce Dalili Spiteri 2:6, 4:6.

W kwalifikacjach mężczyzn Yann Wójcik pokonał Brazylijczyka Allana Gomesa Oliveirę 6:4, 7:5, ale uległ Amerykaninowi Winstonowi Linowi 0:6, 1:6. Arnold Kokulewski przegrał z Włochem Raulem Brancaccio 2:6, 0:6.

El Kantaoui

Agata Bieńkowska Paulina Bednarczyk drugi tydzień spędzają w Tunezji (korty twarde, 10 tys. $). Dołączyła do nich Patrycja Polańska.

Bieńkowska przegrała z Brytyjką Mirabelle Njoze 2:6, 2:6, Polańska z Sandrą Andriamarosoa z Madagaskaru 5:7, 0:6, a Bednarczyk z Rosjanką Verą Aleshchevą 5:7, 5:7.

W eliminacjach Bednarczyk wygrała z Niemką Andreą Lippe 6:1, 6:3.

W deblu Polańska i Czeszka Anna Slovakova pokonały Belgijkę Sofię Oyen i Hinduskę Kyrę Shroff 3:6, 6:2, 10:5 oraz Słowaczkę Monikę Stanikovą i Macedonkę Magdalenę Stoilkovską 6:4, 6:2.

W półfinale uporały się z Rosjankami Julią Bryzgalovą i Aminat Kushkhovą 6:2, 6:2. W finale nie sprostały Belgijce Magali Kempen i Rosjance Yanie Sizikovej 6:7 (0), 4:6.

Bieńkowska i Andriamarosoa wygrały z Austriaczką Ivaną Horvat i Serbką Nadią Stojkic 6:3, 6:1. W ćwierćfinale uległy Njoze i Bośniaczce Jelenie Simic 2:6, 1:6.

Bednarczyk i Tunezyjka Mouna Jebri przegrały z Francuzką Julie Tringą i Australijką Alexandrą Walters 2:6, 2:6.

Antalya

Agata Barańska i Belgijka Greet Minnen miały walczyć w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). Przegrały walkowerem z Węgierkami Anną Bondar i Rebeką Stolmar.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności