Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Ferreira Silva - Grenier 6:3, 6:2; Laaksonen - Halys 6:3, 6:1; Zapata Miralles 6:1, 6:0; Ajdukovic - Rinderknech 6:2, 2:6, 6:1; CAMPINAS: Carballes Baena - Kopriva 4:6, 6:3, 7:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Spora grupa Polaków startowała w futuresach ITF w Europie, Afryce i Ameryce Północnej.

W półfinale singla w Turcji był Maciej Rajski. W finałach debla zagrają Patrycja Polańska, Olga Brózda, Maciej Nowak i Piotr Łomacki.

Tipton

Jan Zieliński walczył w Aegon GB Pro-Series Tipton (korty twarde w hali, 15 tys. $). W eliminacjach pokonał Brytyjczyków Matthew Story 7:5, 7:5 i Curtisa Clarke 6:3, 6:2.

W turnieju głównym przegrał z Brytyjczykiem Neilem Pauffley 4:6, 1:6. W deblu Janek i Kanadyjczyk Filip Peliwo wygrali z Brytyjczykami Andrew Highamem i Jackiem Large 6:4, 6:2 oraz Georgem Daviesem i Harrym Meehanem 7:5, 6:2.

W półfinale ulegli Brytyjczykom Billiemu Harrisowi i Evanowi Hoytowi 6:7 (8), 6:3, 8:10.

Antalya

Maciej Rajski, Piotr Zbroja i Mateusz Terczyński występowali w Coral Travel Cup w Turcji (korty ziemne, 10 tys. $).

Rajski wyeliminował zdolnego 16-letniego Rosjanina Artema Dubrivnego 6:2, 6:3. Wygrał też z Ukraińcami Maratem Deviatiarovem 6:2, 2:6, 6:2 i Vadimem Alekseenko 6:0, 6:3. W półfinale przegrał z Bośniakiem Tomislavem Brkiciem 3:6, 2:6.

Terczyński nie sprostał Rumunowi Vasile Antonescu 2:6, 3:6. Wcześniej w kwalifikacjach wygrał z Amerykaninem Salarem Saraydarpourem 3:6, 6:2, 6:1 i Turkami Sercanem Yesilovą 6:0, 6:0 oraz Muhammetem Haylazem 7:6 (7), 4:6, 7:6 (5).

Zbroja w eliminacjach pokonał Turka Ovunca Filiza 6:0, 6:0 i Francuza Marka Burgosa walkowerem, ale przegrał z Japończykiem Shunsuke Wakitą 3:6, 3:6.

W deblu Rajski i Zbroja przegrali z Turkami Haylazem i Anilem Yukselem 6:7 (5), 2:6. Terczyński i Belg Thibault Saive nie sprostali Belgowi Benjaminowi Dhoe i Chilijczykowi Cristobalowi Grandonowi Diazowi 6:7 (3), 3:6.

Szarm el-Szejk

Mikołaj Jędruszczak przebił się przez kwalifikacje futuresa w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Wygrał z Włochem Edoardem Sardellą 6:2, 6:0 i Argentyńczykiem Franco Viu 6:2, 6:0. W głównej części zawodów był lepszy od Cypryjczyka Constantinosa Ioannidesa 7:5, 6:0, ale przegrał z Serbem Marko Tepavaciem 1:6, 2:6.

W eliminacjach Maciej Nowak pokonał Peruwiańczyka Andre Ku Mezę 6:0, 6:2 i Egipcjanina Muhammada Ragy 6:0, 6:0. Uległ jednak Belgowi Victorowi Ponceletowi 2:6, 4:6.

W deblu Nowak i Czech Tomas Papik wygrali z Włochami Riccardem Bonadio i Fabiem Colangelo 6:7 (4), 7:6 (5), 10:7, Brytyjczykiem Alexandrem Jhunem i Tepavaciem 6:1, 6:4 oraz Belgami Julienem Dubailem i Ponceletem 6:3, 6:3. W finale ulegli Egipcjaninowi Karimowi-Mohamedowi Maamounowi i Czechowi Liborze Salabie 5:7, 3:6.

Jędruszczak i Szwajcar Simeon Rossier pokonali Egipcjan Sherifa Sabry i Issama Haithama Taweela 6:3, 6:1, ale przegrali z Dubailem i Ponceletem 7:6 (3), 4:6, 8:10.

Wśród kobiet Paulina Jastrzębska uległa Francuzce Jennifer Zerbone 4:6, 4:6. W deblu wraz z Rosjanką Antoniną Lysakovą wygrały z Rosjankami Alexandrą Dubroviną i Aleksandrą Kasatkiną 6:3, 6:4. W ćwierćfinale przegrały z Francuzką Victorią Muntean i Belgijką Helene Scholsen 3:6, 2:6.

Birmingham

W Player’s Choice Open (korty ziemne, 10 tys. $) w USA rywalizowali Piotr Łomacki i Phillip Gresk. Łomacki pokonał Amerykanina Patricka Daćka 7:6 (5), 6:7 (2), 6:2, ale przegrał z Alexiosem Halebianem z USA 4:6, 6:2, 4:6.

Gresk w eliminacjach wygrał z Amerykaninem Bennem Marlerem 4:6, 6:4, 6:2, ale uległ jego rodakowi Treyowi Carterowi 5:7, 3:6.

W deblu Łomacki i Amerykanin Jared Hiltzik uporali się z Gandhim Bhakthavachalamem i Ethanem Dunbarem 6:1, 6:4. W ćwierćfinale wygrali z Amerykanami Dominikiem Cotrone i Alexem Rybakovem 6:4, 7:5.

W półfinale pokonali Huntera i Yatesa Johnsonów z USA 6:4, 4:6, 11:9. W finale ulegli Amerykanom Cameronowi Silvermanowi i Wilowi Spencerowi 3:6, 6:3, 3:10.

Heraklion

Dominik Nazaruk i Mateusz Smolicki bez powodzenia startowali w kwalifikacjach turnieju na Krecie (korty twarde, 10 tys. $).

Nazaruk rozbił Serba Dejana Antonicia 6:0, 6:0, ale przegrał z Niemcem Delfem Gohlke 5:7, 4:6. Smolicki uległ Litwinowi Tadasowi Taraseviciusovi 2:6, 4:6.

W eliminacjach zmagań kobiet Alicja Zduniak nie sprostała Amerykance Evie Siskovej 2:6, 2:6. W deblu wraz z Rumunką Ioaną Dianą Pietroiu przegrały z Niemką Yaną Morderger i Francuzką Caroline Romero 4:6, 0:6.

Tallinn

Adrian Andrzejczuk w eliminacjach futuresa w Estonii (korty twarde w hali, 10 tys. $) wygrał z Estończykiem Karlem Kiurem Saarem 5:7, 6:0, 6:1. W decydującym meczu był słabszy od Niemca Adriana Oberta 4:6, 1:6.

Loughborough

Monika Dąbrowska zanotowała epizod w eliminacjach turnieju w Anglii (korty twarde w hali, 15 tys. $). Uległa Kanadyjce Sandrze Dynka 0:6, 0:6.

W deblu Agata Barańska i Serbka Barbara Bonic były duetem nr 2. Wygrały z Brytyjkami Mollie Crouch i Nell Millerem 6:4, 6:4, ale nie sprostały Emily Arbuthnott i Isabelle Wallace 5:7, 0:6.

Sztokholm

W Djursholm Ladies (korty twarde w hali, 10 tys. $) Olga Brózda pokonała Węgierkę Lukę Nagymihaly 6:3, 6:3 i Szwedkę Jacqueline Cabaj Awad 7:6 (3), 7:5. Przegrała w ćwierćfinale ze Szwajcarką Tess Sugnaux 7:5, 0:6, 1:6.

W eliminacjach Marta Dyba uległa Rosjance Aleksandrze Vostrikovej 1:6, 1:6.

W deblu Brózda i Ukrainka Anastazja Shoshyna wygrały ze Szwedkami Mirjam Bjorklund i Cabaj Awad 6:0, 7:6 (5) oraz Rosjanką Elinę Nepliy i Szwedką Mają Ornberg 7:5, 6:0.

W półfinale pokonały Rumunkę Irinę Marię Barę i Niemkę Norę Niedmers 6:7 (5), 7:6 (3), 10:6. W finale były lepsze od Włoszki Deborah Chiesy i Estonki Valerii Gorlats 6:3, 6:2.

El Kantaoui

Patrycja Polańska otrzymała dziką kartę do Sportevasion ITF Future Summer Tour (korty twarde, 10 tys. $). Przegrała z turniejową jedynką – Ukrainką Valerią Strakhovą 4:6, 0:6.

W deblu Polka i Czeszka Anna Slovakova pokonały Szwajcarki Susan Bandecchi i Arlindę Rushiti 6:3, 6:4, Rosjankę Margaritę Lazarevą i Strakhovą 2:6, 7:5, 10:6. W półfinale wygrały walkowerem mecz z Niemką Kathariną Hobgarski i Słowenką Haną Mraz.

W finale były skuteczniejsze od Rumunki Daiany Negreanu i Hinduski Kyry Shroff 6:3, 2:6, 10:8.

Oslo

Dorota Szczygielska była skuteczna w kwalifikacjach Collector Norwegian Open w Oslo (korty twarde w hali, 10 tys. $). Wygrała z Norweżką Christiną Bjaaland 6:3, 6:2.

W imprezie głównej przegrała z Norweżką Astrid Wanją Brune Olsen 7:6 (5), 1:6, 6:7 (4). W deblu od razu w ćwierćfinale Polka i Ukrainka Valeria Bazhanova nie sprostały Ukraince Olenie Kyrpot i Rosjance Darii Lodikovej 3:6, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności