Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; Sachko - Tabilo 6:4, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2; Sakamoto - Janvier 6:2, 3:6, 6:1; Menezes - Pucinelli De Almeida 6:2, 6:2.

Futuresy ITF – Jędruszczak w finale

Biało-czerwoni rywalizowali w futuresach ITF w Czechach, Egipcie, Turcji, Cyprze i Tunezji.

W Egipcie do finału dotarł Mikołaj Jędruszczak. Natomiast Patrycja Polańska zanotował kolejny finał w grze podwójnej.

Opawa

W eliminacjach w Czechach (carpet w hali, w puli nagród 15 tys. $) Jakub Jastrzębski pokonał Czecha Davida Pultra 7:6 (1), 6:3. Uległ Chorwatowi Franowi Zvonimirowi Zgombiciovi 3:6, 2:6, który wygrał z Patrykiem Janikiem 6:2, 6:4.

Adam Majchrowicz był lepszy od Czechów Petra Hajka 3:6, 6:4, 6:4 i Marka Gengela 5:7, 6:0, 7:6 (2).

Yann Wójcik wygrał z Czechem Tomasem Musilem 6:7 (6), 7:6 (5), 7:6 (5), ale nie sprostał Czechowi Tomasowi Papikowi 4:6, 3:6. Natomiast Maciej Kazanowski przegrał z Czechem Yvo Panakiem 1:6, 1:6.

W turnieju głównym Majchrowicz uległ Zgombiciovi 4:6, 3:6. Wójcik (LL) przegrał z Czechem Petrem Michnevem 0:6, 6:7 (3). Wycofali się Grzegorz Panfil i Marcin Gawron.

W deblu Mateusz Kowalczyk i Majchrowicz (duet nr 1) wygrali z Czechami Zdenkiem Kolarem i Davidem Poljakiem 7:6 (2), 6:2 oraz Ukraińcami Siergiejem Sergiienko i Artemem Smirnovem 7:5, 6:3. W półfinale przegrali z Czechami Patrikiem Riklem i Matejem Vocelem 6:7 (5), 4:6.

Janik i Kazanowski byli wyraźnie słabsi od Czechów Zdenka Derkasa i Marka Gengela 1:6, 1:6.

Szarm el-Szejk

W egipskim kurorcie (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $) ponownie walczą Karol Drzewiecki, Maciej Smoła, Kamil Gajewski, Mikołaj Jędruszczak, Michał Dembek, Paweł Zawisza, Daniel Kossek, Maciej Nowak (obaj dzikie karty) i Szymon Walków.

Walków wygrał z Kosskiem 6:2, 6:0, a Dembek ze Szwajcarem Vullnetem Tashim 7:5, 6:2. W 1/8 finału Walków był lepszy od Dembka 6:3, 1:1 i krecz. W ćwierćfinale przegrał z Serbem Darko Jandriciem 7:6 (2), 0:6, 2:6.

Gajewski wygrał z Włochami Cristianem Carlim 3:6, 7:5, 6:3 i Sashą Merzettim 6:4, 6:4. W ćwierćfinale uległ Francuzowi Valentinowi Nourrissat 5:7, 5:7.

Smoła był lepszy od Szwajcara Simeona Rossier 6:4, 6:4, a Jędruszczak od Egipcjanina Issama Haithama Taweela 6:2, 6:2. W 1/8 finału Jędruszczak pokonał Smołę 6:4, 7:5. Wygrał też z Francuzami Mikaelem Riondy 6:1, 3:0 i krecz oraz Nourrissat 6:4, 6:2. W finale był słabszy od Ukraińca Denysa Molchanova 1:6, 2:6.

Drzewiecki (nr 7) pokonał Ukraińca Jurija Dzhavakiana 6:2, 6:3, ale uległ Riondy 3:6, 5:7. Zawisza (LL) przegrał z Niemcem Christphem Negritu 3:6, 5:7, a Nowak z Merzettim 4:6, 3:6.

W kwalifikacjach Walków wygrał walkowerem ze Szwajcarem Arią Harajchim. Zawisza przegrał z Ukraińcem Vladyslavem Orlovem 6:7 (1), 1:6. Adam Mlazga uległ Ukraińcowi Oleksandrowi Bielinskiemu 6:7 (4), 7:6 (6), 3:6.

W deblu Drzewiecki i Smoła (nr 3) wygrali z Francuzami Valentinem Nourrissatem i Mikaelem Riondy 6:3 i krecz rywali, Bielinskim i Rosjaninem Nikołajem Selivanovem 6:2, 6:0 oraz Egipcjaninem Akramem El Sallaly i Merzettim 6:2, 7:5. W finale byli skuteczniejsi od Gajewskiego i Jędruszczak 7:5, 6:1.

Gajewski i Jędruszczak pokonali Irlandczyka Daniela Glancy i Taweela (nr 2) 6:3, 6:2 oraz Rossier i Tashiego 6:2, 7:6 (4), którzy wyeliminowali Walkowa i Czecha Marka Jalovca 6:3, 6:4. W półfinale Kamil i Mikołaj wygrali z Ukraińcem Filippem Kekerchenim i Negritu (nr 4) 6:2, 3:6, 10:6.

Dembek i Zawisza przegrali z Kekerchenim i Negritu 1:6, 5:7, a Nowak i Japończyk Shunsuke Wakita z Austriakami Lukasem Koncilią i Dominikiem Weidingerem 5:7, 6:4, 3:10.

Antalya

Piąty tydzień w Turcji (korty ziemne, w puli nagród 10 tys. $) startował Maciej Rajski. Trzy razy grał już w półfinałach.

Tym razem ma nr 8. Wygrał z Serbem Goranem Markoviciem 6:3, 6:2 i Rosjaninem Antonem Desyatnikiem 6:4, 6:1. W ćwierćfinale uległ po wyrównanym meczu Hiszpanowi Pere Ribie 6:7 (5), 7:5, 4:6.

W eliminacjach Piotr Zbroja wygrał z Niemcem Nicolasem Barz 7:6 (0), 7:6 (2). W pojedynku o awans przegrał z Chorwatem Duje Deliciem 7:5, 3:6, 4:6.

Limassol

Adrian Andrzejczuk na Cyprze (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $) był słabszy od Czecha Jana Zednika 3:6, 2:6.

El Kantaoui

Agata Bieńkowska, Karolina Silwanowicz, Agata Borgman, Karolina Śnita i Marcelina Podlińska w Tunezji (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $) rozpoczną zmagania od drabinki głównej.

Bieńkowska wygrała z Białorusinką Darią Chernetsovą 6:4, 6:0. W 1/8 finału była mniej skuteczna od Słowenki Natalii Sipek 0:6, 6:1, 2:6.

Śnita przegrała ze Szwedką Linneą Malmqvist 7:5, 0:6, 1:6, a Podlińska nie sprostała Francuzce Kelii Le Bihan 6:3, 2:6, 4:6.

Silwanowicz uległa Szwajcarce Karin Kennel 5:7, 2:6, a Borgman Bułgarce Isabelli Shinikovej 0:6, 2:6.

W deblu Bieńkowska i Śnita wygrały walkowerem z Amerykanką Aleah Marrow. W ćwierćfinale uległy Kennel i Shinikovej 1:6, 0:6.

Borgman i Podlińska pokonały Francuzkę Sihem Bellahouel i Algierkę Amirę Benaissa 4:6, 6:2, 10:8. W ćwierćfinale przegrały z Francuzką Kassandrą Davesne i Brytyjką Mirabelle Njoze 1:6, 2:6.

Silwanowicz i Mołdawianka Alexandra Pepper bez walki zwyciężyły w meczu z Francuzką Valentine Bacher i Tunezyjką Chiraz Bechri. Oddały za to walkowerem spotkanie z Le Bihan i jej rodaczką Leą Romainem.

Kair

Patrycja Polańska wybrała się do Egiptu (korty ziemne, w puli nagród 10 tys. $). Uległa Australijce Elizabeth James 5:7, 3:6.

W deblu Polka i Rosjanka Anna Morgina rozpoczęły walkę od ćwierćfinałowego dramatycznego pojedynku ze Szwedką Fanny Ostlund i Ukrainką Heleną Ploskiną 5:7, 7:6 (10), 14:12.

W półfinale wygrały z Egipcjanką Sandrą Samir i Węgierką Naomi Totką 7:6 (5), 4:6, 10:2. W finale przegrały z Austriaczką Julią Grabher i Rumunką Aną Biancą Mihailą 2:6, 4:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności