Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; RIO DE JANEIRO ATP 500: Fonseca - Fils 6:0, 6:4; F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:2, 6:1; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; Monfils - Zh. Zhang 4:6, 7:5, 7:6 (2); LOS CABOS ATP 250: S. Tsitsipas - Vukic 6:3, 6:0; Michelsen - De Minaur 6:4, 6:1; A. Zverev - Nishioka 6:3, 6:0; Kovacevic - Hijikata 6:3, 4:6, 6:4; Ruud - Giron 6:1, 6:0; Kokkinakis - Evans 6:4, 6:2; Borges - Purcell 6:3, 6:3; Thompson - Nava 7:6 (5), 6:3.

Futuresy ITF – raport z kortów

Niewielka grupa biało-czerwonych rywalizowali w futuresach ITF na trzech kontynentach.

O punkty w singlu skutecznie walczył jedynie Hubert Hurkacz. Pozostali Polacy odpadli w turniejach kwalifikacyjnych.

Vale Do Lobo

Hubert Hurkacz poleciał do Portugalii (korty twarde, w puli nagród 10 tys. $). Wygrał z Hiszpanem Carlosem Boludą-Purkissem 3:6, 7:6 (4), 7:5 i Włochem Andreą Basso (walkower). W sobotnim ćwierćfinale uległ Hiszpanowi Roberto Ortedze-Olmedo 4:6, 2:6.

W deblu Hurkacz i jego trener Filip Kańczuła otrzymali dziką kartę. Przegrali z Ukraińcem Vitalijem Shcherbą i Francuzem Johanem Sebastianem Tatlot 6:7 (2), 5:7.

Plantation

Maciej Rajski i Piotr Zbroja kontynuują występy w USA. Tym razem startowali w eliminacjach w Plantation (korty ziemne, 10 tys. $).

Zbroja wygrał z Amerykaninem Jaredem Thompkinsem 6:4, 3:6, 6:2 i Chilijczykiem Cristopherem Kohlem 6:3, 6:4. Przegrał z Alexandrem Rotsaertem (USA) 3:6, 4:6.

Rajski uległ 16-letniemu Amerykaninowi Brianowi Cernochowi 7:6 (3), 5:7, 3:6.

Szarm el-Szejk

Michał Dembek walczył w kwalifikacjach Egypt F6 Men’s Futures (korty twarde, 10 tys. $). Pokonał Kazacha Dmitrija Resnyanskiego 7:6 (5), 1:6, ale nie sprostał Serbowi Iliji Vuciciovi 6:3, 5:7, 2:6.

Antalya

Piotr Gryńkowski rywalizował w eliminacjach SPX Futures (korty twarde, 10 tys. $). Wygrał z Japończykiem Kotaro Isobe 6:0, 6:3. Przegrał jednak z Hindusem Haadinem Bavą 3:6, 7:6 (9), 1:6.

Kategoria: ITF