Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni ponownie szukali punktów w futuresach ITF w wielu krajach w Europie.

W turniejach głównych o tytuły rywalizowali m.in. Kamil Majchrzak, Paweł Ciaś, Piotr Łomacki czy Marcin Gawron.

Uście nad Orlicą

Duża grupa Polaków walczy w Rieter Open Ústí nad Orlicí 2015 (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród). W drabince głównej grają m.in. Paweł Ciaś, Jan Mertl czy Henri Laaksonen. Ciaś przegrał z kwalifikantem – Słowakiem Martinem Blasko 4:6, 2:6.

Zawisza pokonał Czecha Vita Koprivę 2:6, 6:3, 6:2, ale nie sprostał Ekwadorczykowi Gonzalo Escobarowi 0:6, 4:6. Andrzejczuk uległ Austriakowi Lucasowi Miedlerowi 1:6, 0:6.

W eliminacjach Andrzejczuk wygrał z Czechem Ladislavem Zelenym 7:5, 6:1 i Bartoszem Wojnarem 6:4, 6:4, który wcześniej pokonał Czecha Jaroslava Peska 6:2, 6:3.

Karol Krawczyński był lepszy od Holendra Roberta Constantinovici 1:6, 6:1, 6:3, ale przegrał w meczu o awans ze Słowakiem Michalem Marko 3:6, 3:6.

Jan Zieliński pokonał Niemca Maxima Renke 6:2, 6:3, a Zawisza wygrał z Czechem Danielem Rabasem 6:4, 6:4. W pojedynku o awans Zawisza był skuteczniejszy od Zielińskiego 7:5, 6:7 (2), 6:4.

Adam Majchrowicz przegrał ze Słowakiem Martinem Mihalem 6:7 (4), 6:7 (1), a Phillipe Gresk uległ Czechowi Vitowi Koprivie 5:7, 7:5, 3:6.

W deblu Ciaś i Majchrowicz mieli wolny los w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale pokonali Czechów Zdenka Derkasa i Dominika Kellovskiego 7:6 (8), 6:4.

W półfinale byli lepsi od Zielińskiego i Blasko 6:4, 7:5. W finale przegrali z Austriakami Miedlerem i Maximilianem Neuchristem 6:7 (3), 4:6.

Zieliński i Blasko wygrali ze Słowakami Patrikiem Fabianem i Adrianem Partlem 6:4, 6:0 oraz Czechami Dusanem Lojdą i Vaclavem Safrankiem 6:2, 3:6 10:3.

Andrzejczuk i Gresk przegrali z Lojdą i Safrankiem 3:6, 3:6.

Focsani

Kamil Majchrzak jest najwyżej rozstawiony w Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea (korty ziemne, 15 tys. $). Wygrał z lucky loserem z Niemiec – Denisem Kapriciem 6:2, 6:3 oraz Włochem Claudio Fortuną 7:6 (3), 7:5.

W ćwierćfinale przegrał z Argentyńczykiem Mariano Kestelboimem 6:1, 1:6, 3:6.

Seefeld

Marcin Gawron gra w turnieju w Austrii (korty ziemne, 10 tys. $). Wygrał ze Szwajcarem Jacobem Kahounem 3:6, 6:4, 6:0 i Francuzem Mickem Lescure 6:1, 4:6, 6:0. W ćwierćfinale przegrał z Rosjaninem Kiriłem Dmitrievem 4:6, 3:6.

W deblu Polak i Niemiec Daniel Altmaier pokonali Argentyńczyka Patricio Herasa i Portugalczyka Goncalo Oliveirę (duet nr 1) 7:6 (8), 3:6, 10:6.

W ćwierćfinale nie sprostali Szwedom Isakowi Arvidssonowi i Danielowi Windahlowi 4:6, 7:6 (5), 6:10.

Kenn

Piotr Łomacki wybrał się do Niemiec na Mosel Open (korty ziemne, 10 tys. $). W imprezie głównej pokonał Rosjanina Yana Sabanina 6:7 (5), 6:4, 6:1, ale uległ Niemcowi Kevinowi Krawietzowi 2:6, 4:6.

Stambuł

Louis Dończyk nadal bez powodzenia walczy w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). W kwalifikacjach nie sprostał Hiszpanowi Jordiemu Vivesowi 0:6, 3:6.

Szarm el Szeik

Karolina Śnita i Agata Bieńkowska kontynuują starty w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Śnita otrzymała dziką kartę. Uległa Hindusce Ojasvinee Singh 5:7, 6:3, 2:6.

W eliminacjach Bieńkowska przegrała z Brytyjką Grace Dixon 4:6, 7:6 (1), 2:6.

W deblu Śnita i Amerykanka Karyn Guttormsen nie sprostały Rosjance Polinie Malykh i Australijce Astrze Sharmie 3:6, 4:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności