Logo Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN: Kvitova - Petkovic 6:4, 6:1; Sevastova - Goerges 6:3, 4:3 i krecz Niemki; Bautista Agut - Struff 6:3, 3:6, 10:7; Sinner - Haas 6:4, 3:6, 10:8.

Aktualności

Futuresy ITF – raport z kortów

Polacy walczyli ze zmiennym szczęściem w europejskich futuresach ITF w Rumunii, Litwie i Słowacji.

Na osiągnięcie dobrych rezultatów liczyli Paweł Ciaś, Piotr Łomacki, Adam Chadaj Marcin Gawron, Karol Drzewiecki czy Paulina Czarnik.

Wilno

Duża grupa biało-czerwonych walczy w Lithuanian President Cup (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród). W turnieju głównym grają Paweł Ciaś, Maciej Rajski, Adrian Andrzejczuk oraz kwalifikant Adam Chadaj.

Ciaś (nr 8) wygrał z Rajskim 6:2, 7:6 (4), Francuzem Baptiste Crepatte 6:4, 6:3 i Białorusinem Jarosławem Shylą 7:6 (2), 6:2. W półfinale przegrał z Rosjaninem Ronaldem Slobodchikovem 6:4, 1:6, 6:7 (6).

Chadaj pokonał Rosjanina Ilyę Lebedeva 6:2, 6:0, ale uległ Shyli 3:6, 7:5, 2:6.

Andrzejczuk był lepszy od Czecha Marka Rehacka 6:4, 6:3, ale przegrał ze Slobodchikovem 7:6 (2), 3:6, 4:6.

W eliminacjach Chadaj pokonał Rosjanina Aleksieja Nesterova 6:3, 6:3, Wenezuelczyka Juana Manuela Pendonesa 6:2, 6:0 i Phillipa Greska 6:4, 7:5.

Gresk wcześniej wygrał z Pawłem Dzikiewiczem 6:4, 4:6, 6:2 i Chilijczykiem Alexem Theilerem 1:6, 6:4 6:2. Dominik Nazaruk był lepszy od Rosjanina Igora Perunova 6:4, 6:3, ale uległ Australijczykowi Harrisonowi Lombe 6:7 (5), 2:6.

Piotr Zbroja pokonał Litwina Mantasa Bugailiskisa 6:4, 6:4. Nie sprostał jednak Białorusinowi Daniłowi Zarichanskim 1:6, 3:6.

Maciej Nowak przegrał z Amerykaninem Hunterem Reese 6:1, 2:6, 4:6, Dawid Baranowski ze Szwedem Pavlem Zenkevitsem 4:6, 1:6, Mateusz Kimelski z Włochem Gabrielem Marią Noce 4:6, 3:6, a Patryk Janik z Chilijczykiem Alandem Moyną 6:7 (2), 2:6.

W deblu Ciaś i Nowak wygrali z Chilijczykami Mauricio Alvarezem-Guzmanem i Alexem Theilerem 6:2, 6:4 oraz Rosjanami Jewgienijem Elistratovem i Witalijem Kozyukovem 7:6 (8), 5:7, 11:9.

W półfinale przegrali z Litwinami Laurynasem Grigelisem i Lukasem Mugeviciusem 3:6, 5:7.

Slovenska Lupca

Piotr Łomacki, Marcin Gawron i Karol Drzewiecki rywalizują w Slovak F2 Dunlop Cup (korty ziemne, 10 tys. $).

Łomacki (nr 8) wygrał z Włochem Alessandro Colellą 4:6, 6:4, 6:0, Węgrem Gaborem Borsosem 6:4, 6:3 i Niemcem Niclasem Braunem 6:1, 6:0. W półfinale przegrał z Węgrem Peterem Nagy 4:6, 4:6.

Gawron pokonał Drzewieckiego 6:4, 6:1, ale był słabszy od Słowaka Patrika Fabiana 3:6, 4:6.

W kwalifikacjach Paweł Zawisza wygrał ze Słowakiem Martinem Caro 2:6, 7:5, 7:6 (6), ale był słabszy od Czecha Dominika Kellovskiego 6:7 (4), 3:6.

Jan Zasada pokonał Słowaka Marka Sarę 6:1, 6:2, ale przegrał z Kanadyjczykiem Martinem Beranem 1:6, 2:6.

Karol Krawczyński zwyciężył w meczu ze Słowakiem Filipem Sojką 6:4, 6:2, ale uległ doświadczonemu Słowakowi Kamilowi Capkoviciovi 1:6, 3:6. Marcin Mol przegrał ze Słowakiem Markiem Lukacoviciem 4:6, 3:6.

W deblu Gawron i Francuz Hugo Grenier (nr 1) przegrali z Kellovskim i jego rodakiem Pavlem Staubertem 6:7 (12), 6:7 (6).

Drzewiecki i Łomacki wygrali z Czechami Markiem Jalovcem i Vavlavem Safrankiem 6:2, 3:6, 10:4. W ćwierćfinale ulegli Australijczykom Scottowi Puodziunasowi i Calumowi Puttegillowi 6:4, 6:7 (9), 7:10.

Targu Liu

Do Rumunii (korty ziemne, 10 tys. $) wybrały się Paulina Czarnik i Agata Borgman. W eliminacjach Czarnik (nr 1) pokonała Szwajcarkę Sarę Orellanę 6:1, 6:1 i Rumunkę Luminitę Tutunaru 2:6, 6:4, 6:2. Borgman w pierwszym meczu nie sprostała Kanadyjce Anjanie Suresh 7:5, 2:6, 4:6.

W turnieju głównym Czarnik uległa Francuzce Marine Partaud 3:6, 1:6. W deblu Paulina i Agata przegrały z Argentynkami Julietą Larą Estable i Danielą Farfan 6:4, 3:6, 7:10.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności