Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni po raz kolejny szukają punktów w futuresach na dwóch kontynentach.

Tenisiści polecieli do Egiptu, Turcji, Tunezji, Belgii, Czech i Chorwacji. Liczymy na dobre wieści ze spotkań naszych reprezentantów.

Kair

Bartosz Wojnar i Mateusz Terczyński grają w turnieju głównym w Egipcie (korty ziemne, 10 tys. $).

Wojnar wygrał łatwo z reprezentującym obecnie Egipt (wcześniej Syrię) Issamem Haithamem Taweelem 6:0, 6:0. Pokonał też Litwina Tadasa Babelisa 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4).

W ćwierćfinale przegrał Egipcjaninem Karimem-Mohamedem Maamounem 5:7, 1:6. Jemu nie sprostał też Terczyński 6:7 (3), 0:6.

W deblu Polacy pokonali Egipcjan Ramiego Kamala Aitę i Mostafę Mohameda Hatema 6:3, 6:2. W ćwierćfinale ulegli Egipcjanom Omarowi Hedayetowi i Mohamedowi Maamoonowi 5:7, 3:6.

Antalya

Piotr Gryńkowski kontynuuje starty w kurorcie w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). W eliminacjach pokonał Bośniaka Amara Kubata 6:2, 6:0, ale przegrał z Australijczykiem Alexandra Babanine 3:6, 3:6.

Dostał się do imprezy głównej jako lucky loser. Zszedł z kortu w meczu ze Szwajcarem Adrianem Bodmerem przy stanie 5:7, 0:3.

Middelkerke

Adrian Andrzejczuk w imprezie w Belgii (korty ziemne, 10 tys. $) nie sprostał Portugalczykowi Goncalo Oliveirze 2:6, 4:6.

El Kantaoui

Agata Bieńkowska nadal gra w Tunezji (korty twarde, 10 tys. $). Rozbiła Szwajcarkę Ambre Boccard 6:0, 6:1 oraz pokonała Francuzkę Julię Tringę 6:2, 2:6, 6:0. W ćwierćfinale przegrała z Bułgarką Sadafmoh Tolibovą 3:6, 1:6.

W deblu Bieńkowska i Boccard wygrały z Niemką Andreą Lippe i Tringą 6:3, 4:6, 10:8 oraz Rosjankami Verą Aleshchevą i Marią Zlotovą 4:6, 6:4, 10:4. O finał zagrają z Tunezyjką Chiraz Bechri i Białorusinką Valerią Mishiną.

Praga

Joanna Skrzypczyńska wybrała się do stolicy Czech (korty ziemne, 10 tys. $). W kwalifikacjach uległa Czeszce Sonii Krtenovej 1:6, 2:6.

W deblu Weronika Domagała i Czeszka Tereza Malikova wygrały z Czeszkami Veroniką Badurovą i Barborą Kosejkovą 6:2, 6:0. W ćwierćfinale przegrały z Czeszkami Anetą Laboutkovą i Lucie Prochazkovą 3:6, 4:6.

Bol

W eliminacjach na chorwackiej wyspie Brac (korty ziemne, 10 tys. $) rywalizowała Aleksandra Buczyńska.

Wygrała z Greczynką Deą Ioanną Petropoulou 6:0, 6:1, ale nie sprostała Słowaczce Martinie Okalovej 3:6, 4:6.

W deblu Buczyńska i Słowaczka Monika Stanikova pokonały Brytyjkę Mollie Crouch i Belgijkę Emmę Janssen 6:4, 6:2, ale przegrały ze Słowenkami Pią Brglez i Poloną Rebersak 4:6, 1:6.

Szarm el-Szeik

Karolina Śnita w turnieju w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) przegrała z Boliwijką Noelią Zeballos 2:6, 0:6.

W deblu Polka i Namibijka Liniques Theron uległy Rosjance Julii Bryzgalovej i Ukraince Anastazji Kharchenko 0:6, 3:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności