Logo Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA: E. Mertens - Giorgi 6:4, 6:2; Kr. Pliskova - Martic 6:1, 7:5; A. Bogdan - Tsurenko walkower; Siegemund - Sherif 4:6, 6:0, 6:1; Zidansek - Siniakova 6:3, 3:6, 6:0; LEXINGTON: S. Williams - Pera 4:6, 6:4, 6:1; Blinkova - Ahn 2:6, 6:4, 3:1 i krecz Amerykanki; Bellis - Di Lorenzo 6:1, 6:2; Teichmann - Kalinskaya 6:2, 7:5; Govortsova - Mattek-Sands 7:6 (4), 6:1; Putintseva - Tomljanovic 6:0, 6:4; Gauff - Dolehide 7:5, 7:5; Rogers - Doi 6:4, 4:6, 6:2; V. Williams - Azarenka 6:3, 6:2; L. Fernandez - Stephens 6:3, 6:3.

Aktualności

Futuresy ITF – raport z kortów

Niewielka grupa biało-czerwonych zdecydowała się na szukanie punktów w futuresach ITF.

Polacy grali na trzech kontynentach. Większość z nich musiała do turniejów głównych przebijać się przez kwalifikacje.

Pantiani

W kolejnych zawodach w Gruzji (korty ziemne, 10 tys. $) rywalizuje czterech Polaków: kwalifikant Paweł Ciaś, Karol Drzewiecki oraz Maciej Nowak i Arnold Kokulewski (obaj otrzymali dzikie karty).

Drzewiecki wygrał z Czarnogórcem Ivanem Saveljiciem 6:1, 3:1 i krecz rywala oraz Niemcem Bastianem Wagnerem 6:1, 6:3. W ćwierćfinale przegrał z Gruzinem Alexandrem Metrevelim 0:6, 0:6.

Ciaś (nr 5) pokonał Francuza Tak Khunna Wanga 7:5, 5:2 i krecz przeciwnika, Gruzina Alexandra Bakshi 6:7 (3), 7:5, 6:3 oraz Brazylijczyka Pedro Sakamoto 4:6, 6:4, 6:2. W półfinale uległ Włochowi Marco Bortolottiemu 4:6, 4:6.

Nowak przegrał z Kanadyjczykiem Kevinem Kylar 3:6, 2:6, a Kokulewski z Francuzem Gabrielem Petit 3:6, 5:7. W eliminacjach Ciaś pokonał Ormianina Davida Yedigaryana 6:4, 6:0.

W deblu Ciaś i Nowak (nr 4) wygrali z Ukraińcem Vladyslavem Chumakiem i Azerem Aykhanem Manaflim 6:3, 6:2 oraz Czarnogórcami Igorem i Ivanem Saveljiciami 6:7 (8), 6:3, 10:8. W półfinale przegrali z Rosjanami Victorem Baludą i Ivanem Kalininem 1:6, 3:6.

Drzewiecki i Czech Jan Blecha (nr 3) przegrali z Victorem Gurevichem (USA) i Georgem Tsivadze (Gruzja) 4:6, 2:1 i krecz. Kokulewski i Rosjanina Igor Zubov ulegli Belgowi Axelowi Franckowi i Australijczykowi Edinowi Zeceviciovi 3:6, 4:6.

Szarm el Szeik

Wojciech Lutkowski w turnieju głównym w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) wygrał z Brazylijczykiem Roberto Affonso 6:3, 6:7 (6), 6:1, ale uległ Francuzowi Hugo Nys 0:6, 3:6.

Kwalifikant Louis Dończyk przegrał z Niemcem Tobiasem-Maximilianem Danklem 6:7 (3), 7:6 (4), 4:6.

W eliminacjach Dończyk w meczu o awans wygrał z Francuzem Ugo Santomenną 6:3, 2:0 i krecz, a Kossek uległ Japończykowi Kei Ezaka 1:6, 3:6.

W deblu Dończyk i Brazylijczyk Gustavo Guerses pokonali Kosska i Lutkowskiego 6:3, 6:7 (4), 10:4, ale przegrali z Chilijczykiem Juanem Matiasem Gonzalezem Carrasco i Emiliano Franco Vecchią 2:6, 4:6.

Idanha-A-Nova

W Portugalii (korty twarde, 10 tys. $) nadal przebywa Paweł Zawisza. W kwalifikacjach wygrał z Portugalczykami Ricardo Valadasem 6:0, 6:0 i Jose Camposem 6:0, 6:4.

W imprezie głównej uległ Hiszpanowi Borji Rodriguezowi Manzano 2:6, 4:6.

Maribor

Adam Majchrowicz i Adrian Andrzejczuk grali w eliminacjach w ZM OPEN 2015 (korty ziemne 10 tys. $).

Majchrowicz pokonał Szwajcara Marina Plisicia 7:6 (0), 4:6, 6:1 i Rosjanina Grigorija Potemkina 4:6, 6:4, 6:2. Andrzejczuk przegrał ze Słoweńcem Tilenem Zitnikiem 3:6, 1:6.

W turnieju głównym Majchrowicz wygrał ze Słowakiem Markiem Semjanem 6:1, 6:2, ale uległ Niemcowi Pirminowi Haenle 6:7 (3), 2:6.

W deblu Polacy przegrali z Ukraińcem Danylo Kalenichenko i Portugalczykiem Goncalo Oliveirą 4:6, 3:6.

Adana

Agata Bieńkowska przegrała z Norweżką Emmą Flood 5:7, 6:7 (3) w Sinan Sudas Cup (korty twarde, 10 tys. $).

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności