Logo Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Hurkacz - Rublev 7:6 (6), 3:6, 6:2; Humbert - Fognini 7:5, 7:6 (4); Shapovalov - Martinez 6:4, 6:4; Schwartzman - Millman 6:4, 7:6 (1); Lajovic - Raonic 7:6 (3), 4:6, 6:2; Muguruza - Gauff 7:6 (3), 3:6, 6:3; Vondrousova - Rus 6:3, 6:3; Kuznetsova - Kontaveit 4:6, 7:5, 6:3; Kasatkina - Siniakova 6:2, 6:3; Putintseva - Martic 6:3, 6:7 (2), 6:4; Konta - Begu 6:0, 6:4; Azarenka - Kenin 6:0, 6:0.

Aktualności

Futuresy ITF – finał Jegiołki

Biało-czerwoni walczyli w wielu futuresach w Europie, Afryce i Ameryce Południowej.

Najlepiej spisały się Justyna Jegiołka i Katarzyna Kawa. Szybko odpadli Kamil Majchrzak i Paweł Ciaś.

Ribeirao Preto

Niezbyt udaną wyprawą do Brazylii kontynuuje Katarzyna Kawa. W Ribeirao Preto (korty ziemne, 10 tys. $ w puli nagród) wygrała z Węgierką Csillą Argyelan 4:6, 7:6 (3), 6:1 i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins 6:1, 6:2.

W ćwierćfinale przegrała z Argentynką Nadią Podoroską 2:6, 6:7 (5).

Oslo

Justyna Jegiołka jest rozstawiona z piątką w Collector Oslo Open (korty twarde w hali, 10 tys. $). Pokonała Szwedkę Hannę Borjeson 6:1, 6:1, Francuzkę Amandine Cazeaux 6:1, 6:2, Chorwatkę Adrijanę Lekaj 6:2, 2:6, 7:6 (2).

W półfinale była skuteczniejsza od Norweżki Melanie Stokke 5:7, 6:2, 6:3. W finale nie sprostała Pemrze Ozgen (Turcja) 6:2, 3:6, 6:7 (5), choć wygrała więcej akcji od rywalki (93:88).

Paulina Czarnik wygrała z Chorwatką Jeleną Karlą Vujicic 6:2, 6:4, ale nie sprostała Stokke 1:6, 1:6. Agata Borgman przegrała z Cazeaux 6:4, 4:6, 1:6.

W deblu Jegiołka i Holenderka Eva Wacanno są duetem nr 1. Od razu w ćwierćfinale były lepsze od Dunki Karen Barbat i Cazeaux 6:4, 2:6, 10:4. W półfinale wygrały z Norweżkami Caroline Rohde-Moe i Stokke 6:3, 6:3. W finale rozgromiły Chorwatki Janę Fett i Adrijanę Lekaj 6:1, 6:1.

W pierwszej rundzie Borgman i Czarnik pokonały Niemkę Natalie Laus i Słowaczkę Zuzanę Luknarovą 6:2, 4:6, 10:7. W ćwierćfinale przegrały ze Szwedką Cornelią Lister i Czeszką Pernillą Mendesovą 4:6, 1:6.

Gonesse

Katarzyna Wysoczańska grała w eliminacjach 7. Open de Gonesse (korty ziemne w hali, 10 tys. $). Pokonała Francuzkę Marie Temin 7:6 (5), 5:7, 6:3, ale przegrała wyraźnie z Belgijką Michaelą Boev 0:6, 0:6.

Szarm el Szeik

Wiktoria Kulik i Karolina Silwanowicz startowały w kwalifikacjach Jolie Ville Golf Tournament (korty twarde, 10 tys. $).

Kulik wygrała z Rosjanką Veroniką Gardazari 6:1, 6:1 i Niemkę Carolin Schmidt 1:6, 6:4, 6:4. Silwanowicz pokonała Nigeryjkę Chinenye Ndidi Izuogu 6:1, 6:0, ale przegrała z Czeszką Mariną Hrubą 2:6, 2:6.

W głównej części zawodów Kulik uległa Rosjance Aminat Kushkhovej 5:7, 5:7.

W eliminacjach mężczyzn w pierwszej rundzie Mateusz Terczyński wygrał z Turkiem Tanem Acarem 6:2, 6:2. Piotr Pyla przegrał z Nigeryjczykiem Mosesem Michaelem 0:6, 3:6.

W drugiej rundzie Patryk Janik wygrał z Mołdawianinem Maximem Bulatem 6:0, 6:3, a Maciej Smoła z Rosjaninem Rysłanem Chekmarevem 6:0, 7:6 (4).

Piotr Gryńkowski uległ Czechowi Filipowi Dolezelowi 6:3, 3:6, 3:6. Karol Drzewiecki przegrał z Włochem Nicolo Turchettim 6:7 (6), 6:3, 6:7 (4), a Terczyński ze Szwajcarem Vullnetem Tashi 7:6 (5), 3:6, 4:6.

W meczach o awans Janik przegrał z Rosjaninem Ilyą Polonskiyem 2:6, 6:4, 0:6, a Smoła z Grekiem Konstantinosem Mikosem 4:6, 4:6.

W turnieju głównym Marek Pokrywka (otrzymał WC) przegrał z Serbem Petarem Conkiciem 3:6, 0:6. Smoła (jako LL) wygrał z Egipcjaninem Sherifem Sabrym 6:3, 3:0 i krecz oraz Conkiciem 2:6, 7:5, 6:2. W ćwierćfinale uległ Hiszpanowi Inigo Cervantesowi 4:6, 4:6.

W deblu Drzewiecki i Polonskiy przegrali z Czechami Romanem Jebavym i Jaroslavem Pospisilem 5:7, 3:6.

Smoła i Białorusin Artur Dubinsky pokonali Serbów Danilo Petrovicia i Iliję Vucicia 7:5, 6:4. W ćwierćfinale wygrali z Sabrym i jego rodakiem Mohamedem Safwatem 6:1, 6:1. W półfinale ulegli Jebavemu i Pospisilowi 4:6, 1:6.

El Kantaoui

Agata Bieńkowska i Aleksandra Rojek rywalizowały w eliminacjach Sportevsion ITF Future Winter Tour w Tunezji (korty twarde, 10 tys. $).

W pierwszej rundzie miały wolny los. W drugiej Bieńkowska nie sprostała Litwince Justinie Mikulskyte 3:6, 6:4, 0:6. Rojek przegrała z Ukrainką Oleną Kyrpot 2:6, 3:6.

W imprezie mężczyzn Paweł Ciaś w drabince głównej uległ Włochem Lorenzo Giustino 7:5, 3:6, 3:6. Walczył o nią Maciej Nowak. Przegrał ze Szwedem Elliotem Carnello 6:4, 3:6, 3:6.

W deblu Ciaś i Nowak ulegli Włochom Thomasowi Fabbiano i Giorgio Portaluriemu 2:6, 2:6.

Antalya

W tureckim kurorcie (korty twarde, 10 tys. $) Marta Dyba w kwalifikacjach pokonała Szwedkę Annę Hermann 6:7 (2), 6:4, 6:2, ale przegrała z Bośniaczką Melissą Sehovic 1:6, 2:6.

W męskim turnieju rozstawiony z 6 został Kamil Majchrzak. Przegrał z Niemcem Markiem Sieberem 4:6, 2:6. Jan Zieliński uległ Chińczykowi Zhizhenowi Zhangowi 4:6, 2:6.

Wcześniej w eliminacjach Zieliński wygrał z Turkiem Ardą Albayem 6:2, 6:0, Brytyjczykiem Jamesem Allemby 6:1, 6:2 i Słowakiem Peterem Vajdą 7:5, 4:6, 6:2.

W deblu Majchrzak i Zieliński (duet nr 2) przegrali ze Słowakami Patrikiem Fabianem i Dominikiem Sprochem 6:7 (5), 6:7 (4).

Casablanca

W kwalifikacjach pierwszego w tym sezonie futuresa w Maroku (korty ziemne, 10 tys. $) grało czterech Polaków.

Piotr Zbroja wygrał ze Szwedem Johanem Claessonem 5:7, 7:5, 6:0 i Marokańczykiem Mohamedem Adnaoui 6:2, 6:2. Triumfował walkowerem w meczu o awans z Rosjaninem Dmitrijem Surchenko.

Piotr Barański przegrał z Włochem Alessandro Luisim 1:6, 4:6, Maciej Rajski nie sprostał Francuzowi Elliotowi Benchetrit 2:6, 3:6, a Bartosz Wojnar uległ Belgowi Arnaud Graisse 4:6, 3:6.

W turnieju głównym Zbroja był gorszy od Ukraińca Gleba Alekseenko 4:6, 2:6. W grze podwójnej Barański i Wojnar przegrali z Rosjaninem Philipem Davydenko i Hiszpanem Carlosem Boludą 2:6, 5:7.

Wirral

W eliminacjach turnieju w Anglii (korty twarde w hali, 15 tys. $) występowali Adam Chadaj i Robert Anioła.

Chadaj miał wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej pokonał Ukraińca Pavlo Zhukova 6:3, 6:4. W meczu o awans nie sprostał Brytyjczykowi Oliverowi Hudsonowi 4:6, 6:4, 6:7 (5). Anioła przegrał gładko z Kanadyjczykiem Stefanem Frljaniciem 0:6, 0:6.

W grze podwójnej Chadaj i Adam Majchrowicz wygrali z Francuzem Nicolasem Rosenzweigem i Brytyjczykiem Brucem Strachanem 6:3, 7:5, ale przegrali z Holendrami Sanderem Arendsem i Nielsem Lootsmą 1:6, 6:7 (3).

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności