Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Majchrzak - Otte 4:6, 6:2, 6:4; Huesler - Carreno Busta 6:3, 3:6, 6:2; Rune - Sonego 6:7 (1), 6:4, 6:3; Struff - Humbert 6:3, 6:1; Sinner - Borges 6:3, 6:4; SEUL ATP 250: Ruud - Jarry 6:2, 3:6, 6:3; Nishioka - Daniel 6:2, 6:4; Norrie - Uchida 6:2, 6:2; Brooksby - Kwon 6:3, 6:4; Kovacevic - Tseng 7:6 (5), 6:7 (4), 6:2; McDonald - S. Mochizuki 6:3, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Djokovic - Andujar 6:0, 6:3; V. Pospisil - Leshem 6:3, 6:2; Lestienne - Ruusuvuori 6:4, 6:2; L. Broady - Van de Zandschulp 6:4, 4:6, 6:3; Rinderknech - Schwartzman 6:3, 2:6, 7:6 (7); TALLIN WTA 250: Kontaveit - Martincova 6:2, 6:1; Kanepi - A. Li 7:5, 7:5; Bonaventure - Teichmann 7:6 (8), 6:3; Vekic - S. Zhang 6:2, 6:4; PARMA WTA 250: Sherif - L. Davis 7:6 (2), 6:3; Kovinic - Paolini 6:4, 6:4; Sakkari - Zanevska 2:6, 6:4, 6:4; A. Bogdan - Begu 6:2, 7:6 (6); Kania-Choduń/Voracova - Paolini/Trevisan 6:2, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Futuresy ITF – deblowe półfinały

W Egipcie, Turcji i Stanach Zjednoczonych startowała niewielka grupa biało-czerwonych zawodników.

Czterech Polaków grało w Szarm el Szeik. W kurorcie w Turcji mieliśmy trzech reprezentantów. W USA odpadł Stanisław Grzesło.

Szarm el Szeik

W kolejnym futuresie w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) walczyli Maciej Smoła, Karol Drzewiecki, Bartosz Wojnar i Adrian Andrzejczuk.

Smoła nie sprostał Kolumbijczykowi Felipe Escobarowi 4:6, 3:5 i krecz. Drzewiecki uległ Egipcjaninowi Karimowi Hossamowi 5:7, 7:6 (4), 1:6.

Wojnar przegrał z Egipcjaninem Mazenem Osamą 3:6, 5:7, a Andrzejczuk uległ Belgowi Sanderowi Gille 6:3, 3:6, 1:6.

W eliminacjach Andrzejczuk wygrał z Kolumbijczykiem Tomasem Builesem 6:4, 6:1 i Słowakiem Peterem Mickiem 6:2, 6:3.

W deblu Drzewiecki i Smoła przegrali z Uzbekiem Alanem Gadjievem i Serbem Zeljko Miloviciem 6:3, 4:6, 4:10.

Wojnar i Włoch Francesco Bessire zwyciężyli w meczu z Francuzem Markiem Algerim i Włochem Niccolo Solpim 6:1, 6:1. W ćwierćfinale wygrali z Gadjievem i Miloviciem 6:4, 6:0.

W półfinale przegrali z Egipcjaninem Karimem Hossamem i Syryjczykiem Issamem Haithamem Taweelem 1:6, 6:4, 6:10.

Antalya

Adam Majchrowicz i Piotr Gryńkowski wybrali się do Turcji (korty twarde, 10 tys. $). Gryńkowski przegrał z Austriakiem Lucasem Miedlerem 3:6, 0:6, a Majchrowicz z Rosjaninem Alexandrem Perfilovem 6:4, 0:6, 1:6.

W kwalifikacjach Gryńkowski pokonał Brytyjczyka Mehdiego Naqvi 6:4, 6:1, Australijczyka Scotta Browne 7:5, 6:0 i Niemca Joela Vincenta Linka 6:2, 6:3.

W deblu Majchrowicz i Belg Michael Geerts wygrali z Williamem Boe-Wiegaardem (USA) i Linkiem 6:1, 6:0 oraz Bośniakiem Nermanem Faticiem i Serbem Miki Jankoviciem 6:3, 6:3.

W półfinale przegrali ze Szwajcarem Antoine Bellierem i Francuzem Hugo Nysem 0:6, 1:6.

W kobiecym turnieju w Antalyi Agata Bieńkowska pokonała Turczynkę Muge Topsel 6:7 (4), 7:6 (7), 6:0, ale przegrała z Rumunką Andreą Ghitescu 7:5, 2:6, 4:6.

Wcześniej w eliminacjach wygrała z Kimberly Mpukusa (Zimbabwe) 6:1, 6:0.

Vero Beach

Stanisław Grzesło rywalizował w eliminacjach futuresa na Florydzie (korty ziemne, 10 tys. $).

Był lepszy od Jaya Janga (USA) 6:1, 6:2, ale przegrał gładko z Garym Kushnirovichem (USA) 0:6, 0:6.

Kategoria: ITF