Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Taberner - Kovalik 7:6 (3), 6:1; P. Sousa - Coppejans 6:2, 3:6, 6:1; Zapata Miralles - Laaksonen 6:2, 3:6, 6:4; Ajdukovic - A. Arnaboldi 6:3, 6:0; CAMPINAS: Carballes Baena - Safwat 6:4, 1:6, 6:0; Meligeni Rodrigues Alves - Tabilo 7:5, 6:1; Galan - Popko 6:3, 6:3.

Futuresy ITF – triumf Kawy

Biało-czerwoni walczyli ze zmiennym szczęściem w czterech futuresach ITF w Europie i Afryce.

W turniejach głównych grali Katarzyna Kawa, Karol Drzewiecki i Adrian Andrzejczuk. Pozostali odpadli w eliminacjach.

Kair

Katarzyna Kawa startuje w Al Solymania F15 Women’s (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród). Wygrała z Włoszką Alice Savoretti 6:3, 6:1 i Egipcjanką Diną Hegab 6:1, 6:3.

W ćwierćfinale pokonała Rosjankę Anastazję Pivovarovą 6:3, 6:3. W półfinale była lepsza od Słowaczki Terezy Mihalikovej 6:2, 6:1. W finale wygrała z Brytyjką Amandą Carreras 7:5, 6:1.

W deblu Kawa i Węgierka Reka-Luca Jani (duet nr 2 zmagań) mają wolny los w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale pokonały Słowaczki Barbarę Kotelesovą i Terezę Mihalikovą 6:4, 6:4.

W półfinale przegrały z Francuzkami Amandine Hesse i Marine Partaud 6:1, 5:7, 9:11.

Bol

Paulina Czarnik grała w eliminacjach Blue Sun Ladies Open (korty ziemne, 10 tys. $) na wyspie Brac.

Pokonała Rosjankę Marinę Ivanovą 6:2, 6:3, ale przegrała z Czeszką Natalie Cvackovą 2:6, 5:7.

Szarm el Szeik

Grupa Polaków walczy w Soho Square Egypt F15 Men’s Future (korty twarde, 10 tys. $). W turnieju głównym Karol Drzewiecki uległ Egipcjaninowi Karimowi Hossamowi 2:6, 4:6. Adrian Andrzejczuk przegrał z Czechem Janem Zednikiem 6:4, 4:6, 6:7 (6). W tie-breaku trzeciego seta miał piłki meczowe.

W kwalifikacjach Andrzejczuk wygrał z Kolumbijczykiem Tomasem Builesem 6:1, 6:3, Rosjaninem Pavlem Martynovem 6:2, 6:3 i Brytyjczykiem Robertem Carterem 6:4, 3:6, 6:3.

Maciej Smoła pokonał Francuza Guillaume Cappeau 6:2, 6:4, ale nie sprostał Niemcowi Bjoernowi Petersenowi 6:7 (4), 3:6.

Szymon Walków był lepszy Egipcjanina Mostafy Mohameda Hatema 6:2, 6:1, ale przegrał z Ukraińcem Siergiejem Sergiienko 6:3, 3:6, 2:6. Wcześniej Ukrainiec wyeliminował Adama Majchrowicza 4:6, 6:4, 6:2.

W deblu Majchrowicz i Belg Sander Gille (nr 1) zwyciężyli w meczu z Niemcem Tobiasem-Maximilianem Danklem i Austriakiem Dennisem Novakiem 7:6 (5), 6:5.

W ćwierćfinale pokonali Hiszpana Davida Estrucha i Rosjanina Olega Kossova 6:2, 6:1. W półfinale przegrali z Rosjanami Denisem Matsukevitchem i Vladimirem Polyakovem 6:2, 6:7 (2), 3:10.

Drzewiecki i Smoła wygrali z Czechami Janem Blechą i Janem Zednikiem 6:3, 6:3. W ćwierćfinale ulegli Brytyjczykom Alexandrowi Jhunowi i Marshallowi Tutu 0:6, 5:7.

Andrzejczuk i Seb Zeljko Milovic przegrali z Ukraińcami Siergiejem Sergiienko i Artemem Smirnovem 2:6, 1:6.

Majadahonda

Maciej Rajski i Piotr Zbroja kontynuują występy w Hiszpanii. W eliminacjach turnieju w Majadahonda (korty ziemne, 15 tys. $) Zbroja wygrał z Brazylijczykiem Eduardo Russim 6:7 (7), 6:4, 6:3, ale przegrał z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą 1:6, 2:6.

Rajski pokonał Hiszpanów Carlosa Fernandeza-Espinara 6:2, 6:2, Arturo Torregrosę Velillę 6:3, 6:3. Nie sprostał jednak Amerykaninowi Eduardo Navie 4:6, 6:7 (5).

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności