Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Ferreira Silva - Grenier 6:3, 6:2; Laaksonen - Halys 6:3, 6:1; Zapata Miralles 6:1, 6:0; Ajdukovic - Rinderknech 6:2, 2:6, 6:1; CAMPINAS: Carballes Baena - Kopriva 4:6, 6:3, 7:5.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski

W Bydgoszczy odbyły się halowe drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

W gronie pań na kortach Klubu Sportowego Centrum rywalizowało tylko pięć zespołów. Wśród panów walczyło siedem drużyn.

Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki SKT Szczecin (Marta Leśniak, Natalia Kołat, Sylwia Humińska). Srebro dla Returnu Radom (Weronika Falkowska, Aleksandra Buczyńska), a brąz dla Górnika Bytom (Paulina Czarnik, Paulina Lewandowska, Agata Borgman).

W zmaganiach mężczyzn najlepsi byli faworyci – tenisiści Górnika Bytom (Grzegorz Panfil, Błażej Koniusz, Mateusz Kowalczyk, Patryk Janik). Drugie miejsce zajęło Centrum Bydgoszcz (Adam Majchrowicz, Adrian Andrzejczuk), a brąz przypadł w udziale Grunwaldowi Poznań (Andriej Kapaś, Karol Drzewiecki).

KOBIETY

Ćwierćfinał: Return Radom – Advantage Bielsko-Biała 3:0 (Falkowska – Zajda 6:1, 6:2; Buczyńska – Kostka 6:0, 6:0; Buczyńska/Falkowska – Kostka/Zajda 6:0, 6:0).

Półfinały: SKT Szczecin – Górnik Bytom 2:1 (Leśniak – P. Lewandowska 6:2, 6:2; Kołat – Czarnik 3:6, 6:7; Kołat/Leśniak – Borgman/Lewandowska 6:2, 6:2);

Return – AZS Poznań 2:1 (Falkowska – Iwaniuk 6:3, 6:4; Buczyńska – Przybylska 6:7, 1:6; Buczyńska/Falkowska – Iwaniuk/Przybylska 6:2, 6:2).

O 3. miejsce: Górnik – AZS Poznań 2:1 (Borgman – Iwaniuk 7:6, 6:3; Czarnik – Przybylska 4:6, 6:1, 6:1, Borgman/Lewandowska – Iwaniuk/Przybylska 0:6, 0:6).

Finał: SKT Szczecin – Return 2:1 (Leśniak – Falkowska 7:5, 6:3; Kołat – Buczyńska 4:6, 3:6; Kołat/Leśniak – Buczyńska/Falkowska 6:3, 6:1).

MĘŻCZYŹNI

Ćwierćfinały: Grunwald Poznań – bye;

Centrum Bydgoszcz – Advantage Bielsko-Biała 3:0 (Andrzejczuk – Wrzoł 6:1, 6:1; Majchrowicz – Mrozek 6:3, 6:1; Andrzejczuk/Majchrowicz – Mrozek/Wrzoł 6:0, 6:0);

Promasters Szczecin – AZS Poznań 2:1 (Teurer – M. Kwaśniewski 6:1, 6:1; Woźnicki – P. Matuszewski 1:6, 1:6; Teurer/Woźnicki – M. Kwaśniewski/P. Matuszewski 4:6, 6:3, 10:5);

Górnik Bytom – Beskidy Ustroń 3:0 (Panfil – F. Kaleta 6:3, 6:2; Koniusz – Kozielski 6:2, 6:1; Koniusz/Panfil – F. Kaleta/Kozielski 6:3, 6:1).

Pozycje 5-7: AZS Poznań – Advantage 3:0 (M. Kwaśniewski – Wrzoł 6:3, 6:2; P. Matuszewski – Mrozek 6:1, 6:3; Kwaśniewski/Matuszewski – Mrozek/Wrzoł 6:0, 6:0).

O 5. miejsce: AZS Poznań – Beskidy 3:0 (M. Kwaśniewski – F. Kaleta 6:3, 2:6, 6:2; P. Matuszewski – Kozielski 6:4, 6:2; Kwaśniewski/Matuszewski – Kaleta/Kozielski 6:0, 6:0).

Półfinały: Centrum – Grunwald 2:1 (Andrzejczuk – Kapaś 1:6, 2:6; Majchrowicz – Drzewiecki 6:4, 6:4; Andrzejczuk/Majchrowicz – Drzewiecki/Kapaś 7:5, 6:3);

Górnik – Promasters 3:0 (Panfil – Teurer 2:6, 7:6, 7:6; Koniusz – Woźnicki 6:3, 6:2; Janik/Kowalczyk – Teurer/Woźnicki 6:2, 6:0).

O 3. lokatę: Grunwald – Promasters 3:0 (Kapaś – Teurer 6:2, 6:2; Drzewiecki – Woźnicki 6:4, 6:2; Drzewiecki/Kapaś – Teurer/Woźnicki 6:0, 6:0).

Finał: Górnik – Centrum 2:1 (Panfil – Andrzejczuk 6:3, 4:6, 6:1; Kowalczyk – Majchrowicz 3:6, 3:6; Koniusz/Kowalczyk – Andrzejczuk/Majchrowicz 7:5, 6:3).

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności