Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

Na kortach Centrum Bydgoszcz rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.

W finałach singla Anastazja Shoshyna wygrała z Weroniką Falkowską, a Maciej Rajski pokonał Kamila Gajewskiego. W turnieju deblowym kobiet triumfowały: Falkowska i Shoshyna. 

W deblu mężczyzn najlepsi byli Gajewski i Dominik Nazaruk. Niespodziankę mistrzostw były wygrane Mikołaja Szmyrgały z Michałem Dembkiem i Grzegorzem Panfilem.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Shoshyna – bye; B. Przybylska – W. Szulc 6:2, 6:0; Foryś – Zając 6:2, 6:3; (5) Stepan – bye; (3) Rogozińska-Dzik – bye; Formella – Janiszek 6:0, 6:2; Saska – Zalewska 6:2, 6:0; (8) Wierzbowska – W. Ejsmont 6:1, 6:3; (7) Hędrzak – Szczepańska 7:5, 6:4; K. Jaśkiewicz – Wira 6:7 (5), 6:3, 7:5; Powąska-Kobylarz – Jankowska 6:1, 6:0; (4) Falkowska – bye; (6) Jeleń – bye; Nebelska – Kołowrotkiewicz 6:4, 6:0; Samberger – Mattik 6:3, 6:2; (2) Oczachowska – bye.  

Druga runda: Shoshyna – B. Przybylska 6:1, 6:1; Stepan – Foryś 6:3, 6:4; Rogozińska-Dzik – Formella 4:6, 6:2, 6:2; Wierzbowska – Saska 6:2, 6:4; Hędrzak – K. Jaśkiewicz 7:6 (6), 6:0; Falkowska – Powąska-Kobylarz 6:2, 6:1; Jeleń – Nebelska 6:1, 6:1; Oczachowska – Samberger 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Shoshyna – Stepan 6:3, 6:2; Wierzbowska – Rogozińska-Dzik 3:6, 6:2, 6:3; Falkowska – Hędrzak 6:2, 6:1; Oczachowska – Jeleń 7:5, 6:2.

Półfinały: Shoshyna – Wierzbowska 6:2, 6:3; Falkowska – Oczachowska 4:6, 6:3, 6:4.

Finał: Shoshyna – Falkowska 7:5, 1:6, 6:4.

SINGIEL MĘŻCZYZN 

Pierwsza runda: (1) Dembek – Skonieczny 6:4, 6:4; Szmyrgała – Guzowski 6:4, 6:4; Konopko – Obuchowicz 6:2, 6:2; (8) Panfil – Kuczyński 6:0, 6:0; K. Gajewski – (4) P. Matuszewski 6:0, 6:4; Nazaruk – Górecki 6:4, 6:1; Wargocki – Szczęsny 6:4, 6:2; (7) Mikuła – Sadal 6:3, 6:1; (5) Y. Wójcik – A. Bojarski 6:4, 6:3; Bienkiewicz – Bedra 7:6 (3), 6:3; Biliński – Mruk 6:2, 3:6, 6:3; (3) Rajski – Tadyszak 6:1, 6:1; (6) Galus – Taczała 7:5, 6:3; Majchrowicz – D. Wiśniewski 3:6, 6:4, 6:3; Pawlak – Borkowski 3:6, 7:5, 6:2; (2) Gryńkowski – Ziomber 6:4, 6:2.

Druga runda: Szmyrgała – Dembek 6:4, 6:4; Panfil – Konopko 6:2, 6:0; K. Gajewski – Nazaruk 5:7, 6:4, 6:4; Mikuła – Wargocki 6:2, 6:2; Y. Wójcik – Bienkiewicz 6:4, 6:4; Rajski – Biliński 6:3, 7:5; Majchrowicz – Galus 7:6 (5), 6:2; Gryńkowski – Pawlak 6:7 (6), 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Szmyrgała – Panfil 6:1, 6:2; K. Gajewski – Mikuła 6:3, 2:6, 7:5; Rajski – Y. Wójcik 6:4, 3:6, 6:4; Gryńkowski – Majchrowicz 6:3, 7:5. 

Półfinały: K. Gajewski – Szmyrgała 6:2, 6:3; Rajski – Gryńkowski 6:4, 6:4.

Finał: Rajski – K. Gajewski 6:1, 6:1.  

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Falkowska/Shoshyna – bye; Stepan/Wira – Janiszek/Zalewska 7:5, 6:0; (3) Szczepańska/Wierzbowska – bye; Foryś/Jeleń – Kołowrotkiewicz/Zając 6:4, 6:1; Ejsmont/Formella – bye; (4) Hędrzak/Saska – bye; Mattik/Powąska-Kobylarz – Przybylska/Samberger 7:5, 7:5; (2) K. Jaśkiewicz/Oczachowska – bye.

Ćwierćfinały: Falkowska/Shoshyna – Stepan/Wira 6:1, 6:1; Szczepańska/Wierzbowska – Foryś/Jeleń 6:4, 6:2; Hędrzak/Saska – Ejsmont/Formella 6:3, 5:7, 16:14; K. Jaśkiewicz/Oczachowska – Mattik/Powąska-Kobylarz 6:1, 6:4.

Półfinały: Falkowska/Shoshyna – Szczepańska/Wierzbowska 6:3, 6:1; K. Jaśkiewicz/Oczachowska – Hędrzak/Saska 6:0, 6:3.

Finał: Falkowska/Shoshyna – K. Jaśkiewicz/Oczachowska 6:0, 6:4.

DEBEL MĘŻCZYZN 

Pierwsza runda: (1) Mikuła/Wójcik – bye; Szczęsny/Wargocki – Bedra/Tadyszak 6:4, 6:4; (3) Gajewski/Nazaruk – bye; Skonieczny/Szmyrgała – Konopko/Rudnicki 7:5, 6:1; Biliński/Ziomber – Andrzejczak/Andrzejczak 6:2, 6:4; (4) Galus/Majchrowicz – bye; Pawlak/Taczała – Fryze/Sadal 6:3, 6:2; (2) Matuszewski/Panfil – bye.  

Ćwierćfinały: Mikuła/Wójcik – Szczęsny/Wargocki 6:4, 6:3; Gajewski/Nazaruk – Skonieczny/Szmyrgała 6:4, 5:7, 10:6; Galus/Majchrowicz – Biliński/Ziomber 3:6, 6:3, 10:3; Matuszewski/Panfil – Pawlak/Taczała 6:4, 7:6 (3).

Półfinały: Gajewski/Nazaruk – Mikuła/Wójcik 7:6 (6), 6:3; Galus/Majchrowicz – Matuszewski/Panfil 6:4, 6:4.

Finał: Gajewski/Nazaruk – Galus/Majchrowicz 4:6, 6:3, 10:8. 

KWALIFIKACJE MĘŻCZYZN 

Rajski – Okarmus 6:0, 6:0; Guzowski – Rudnicki 7:5, 6:2; Tadyszak – Śliwiński 6:3, 6:2; Szmyrgała – Fryze 6:1, 6:3; Taczała – B. Chmielewski 6:0, 6:0; Mruk – Mykulszyn 6:1, 6:2; Sadal – J. Andrzejczak 6:0, 6:0; Borkowski – B. Andrzejczak 6:3, 6:1. 

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności