Logo Polski Tenis

WYNIKI

SZANGHAJ: Medvedev - A. Zverev 6:4, 6:1; M. Pavic/Soares - Kubot/Melo 6:4, 6:2; TIENCIN: Peterson - Watson 6:4, 6:4; Aoyama/Shibahara - Hibino/Kato 6:3, 7:5; LINZ: Gauff - Ostapenko 6:3, 1:6, 6:2; Krejcikova/Siniakova - Haas/Knoll 6:4, 6:3.

Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy

Na kortach w Stalowej Woli odbyły się XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w tenisie.

W zmaganiach rozgrywanych pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) w singlu, deblu i mikście rywalizowało 76 lekarzy i dentystów z całego kraju. 

Turniej odbył się na nawierzchni twardej obiektu Miejskiego Klubu Tenisowego przy ul. Wyszyńskiego 1. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Filip Stypa i Włodzimierz Pikulski. 

Główną atrakcją zawodów była profesjonalna transmisja z kortu nr 1 przeprowadzona przez firmę Podkarpacie Live, dzięki czemu można było obejrzeć w serwisie YouTube na żywo wiele ciekawych meczy z udziałem lekarzy. Spotkania tenisowe były komentowane nawet przez samych uczestników, m.in. przez Agatę Wojciuk, Marcina Pokrzywnickiego, Alfreda Micała i Wojciecha Pietrzaka.

W piątek odbyła się konferencja naukowa, na której prof. Jan Józefczuk wygłosił wykład pod tytułem „Grasica a choroby autoimmunologiczne”.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii były nagradzane pięknymi pucharami, medalami i dyplomami. 

Singiel kobiet do 45 lat

1) Agata Wojciuk
2) Aleksandra Kruk
3) Aleksandra Krasowska

Singiel kobiet +45 lat

1) Anna Komar
2) Joanna Gałuszka-Garnuszek
3) Katarzyna Kosikowska-Skowron

Singiel kobiet +55 lat

1) Małgorzata Pawelec-Wojtalik
2) Dorota Grudzień
3) Małgorzata Olszewska-Kozińska

Singiel kobiet +60 lat

1) Renata Banaś-Samson
2) Bożena Klimczyk
3) Rozalia Szafranek

Singiel mężczyzn do 35 lat (Open)

1) Marcin Pokrzywnicki
2) Marcin Zbożeń
3) Tomasz Wanielista, Mateusz Brózda

Singiel mężczyzn +35 lat

1) Marcin Krywiak
2) Bartłomiej Ptak
3) Rafał Galik

Singiel mężczyzn +45 lat

1) Marcin Bukiewicz
2) Mariusz Dereń
3) Robert Telega, Zbigniew Żęgota

Singiel mężczyzn +50 lat

1) Paweł Łysikowski
2) Jacek Kowal
3) Lech Borkowski, Robert Kowalczyk

Singiel mężczyzn +55 lat

1) Wojciech Pietrzak
2) Roman Sadowski
3) Wiesław Bąba, Jerzy Hakuba

Singiel mężczyzn +60 lat

1) Marek Pudełko
2) Tomasz Maziak
3) Marek Kintzi, Andrzej Sokołowski

Singiel mężczyzn +65 lat

1) Zdzisław Hrynkiewicz
2) Kazimierz Bujak
3) Roman Pawlas, Daniel Leończyk

Singiel mężczyzn +70 lat

1) Ignacy Lubiński
2) Wojciech Kolanko
3) Krzysztof Michałowski

Singiel mężczyzn +75 lat

1) Zbigniew Nanowski
2) Józef Safian
3) Zdzisław Plicner

Singiel mężczyzn +80 lat

1) Bogdan Solarski
2) Stanisław Świerad

Gra podwójna kobiet +45 lat

1) Joanna Gałuszka-Garnuszek/Anna Komar
2) Dorota Grudzień/Małgorzata Pawelec-Wojtalik
3) Renata Banaś-Samson/Bożena Klimczyk, Małgorzata Olszewska-Kozińska/Katarzyna Kosikowska-Skowron

Gra podwójna mężczyzn Open

1) Rafał Galik/Bartłomiej Ptak
2) Wojciech Pietrzak/Marcin Pokrzywnicki
3) Mateusz Brózda/Michał Sajdek

Gra podwójna mężczyzn 45-55 lat

1) Marcin Krywiak/Alfred Micał
2) Marcin Bukiewicz/Mariusz Dereń
3) Robert Kowalczyk/Robert Telega, Andrzej Semczuk/Zbigniew Żęgota

Gra podwójna mężczyzn 55-65 lat

1) Tomasz Maziak/Stanisław Woźniak
2) Wiesław Bąba/Jarosław Marzec
3) Mariusz Cios/Jerzy Hakuba, Roman Sadowski/Aleksander Skop

Gra podwójna mężczyzn +65 lat

1) Daniel Leończyk/Kazimierz Bujak
2) Ignacy Lubiński/Krzysztof Michałowski
3) Zdzisław Hrynkiewicz/Jerzy Sobel, Roman Pawlas/Jerzy Talarczyk

Gra podwójna mężczyzn +75 lat

1) Zbigniew Nanowski/Zdzisław Plicner
2) Józef Safian/Bogdan Solarski

Gra mieszana do 100 lat

1) Agata Wojciuk/Marcin Pokrzywnicki
2) Aleksandra Kruk/Mariusz Dereń
3) Aleksandra Krasowska/Andrzej Jakubczyk

Gra mieszana powyżej 100 lat

1) Anna Komar/Robert Kowalczyk
2) Małgorzata Pawelec-Wojtalik/Marcin Krywiak
3) Dorota Grudzień/Lech Borkowski, Joanna Gałuszka-Garnuszek/Andrzej Semczuk

Turniej pocieszenia mężczyzn

1) Stanisław Woźniak
2) Piotr Wieczorkowski

Kolejny turniej PSTL odbędzie się w dniach 17-19 maja we Wrocławiu.

 

Kategoria: Amatorzy
Odżywki i Suplementy Diety Musclepump
Trener personalny Maciej Kowalski

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Polityka prywatności