Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Halowe mistrzostwa Polski młodzików

Na kortach w Sobocie rozgrywane były halowe mistrzostwa Polski młodzików (do lat 14).

Złote medale w turniejach singlowych wywalczyli Weronika Baszak (Redeco SiR Wrocław) i Dawid Taczała (AZS Poznań).

W finale dziewcząt Baszak pokonała Olę Wierzbowską (KKKS Kraków). W meczu o złoto w gronie chłopców Taczała wygrał z Piotrem Pawlakiem (WKT Mera Warszawa).

W grach podwójnych po tytuły mistrzowskie sięgnęli Baszak i Wierzbowska oraz Jasza Szajrych (Grunwald Poznań).

SINGIEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska – Samberger 6:1, 6:2; Kubacha – Konopka 6:2, 6:1; Uzarek – Szpakowska 6:1, 6:1; (5) Niedźwieńska – Wawrowska 7:6 (3), 6:1; (3) Saska – Daszkiewicz 6:0, 6:0; Wygonowska – Krajewska 6:1, 6:2; Bartusek – Bohm 6:4, 6:4; (7) Takmadżan – Tyszkiewicz 6:1, 6:2; (6) Ejsmont – Carpenter 6:0, 6:0; Kus – Formella 1:6, 6:2, 6:2; Wnuczek – Lange 7:5, 4:6, 6:2; (4) Szczepańska – Kopel 6:2, 6:2; Gruszczyńska – (8) Nebelska 7:6 (5), 7:5; Szynkowska – Peruga 6:1, 6:0; Płocica – Gołaś 6:2, 6:4; (2) Baszak – Szulc 6:1, 6:0.

Druga runda: Wierzbowska – Kubacha 6:1, 3:0 i krecz Zuzanny; Uzarek – Niedźwieńska 6:1, 5:1 i krecz Alicji; Wygonowska – Saska 6:3, 6:3; Bartusek – Takmadżan 6:4, 6:1; Ejsmont – Kus 1:6, 6:2, 6:0; Szczepańska – Wnuczek 6:2, 6:0; Gruszczyńska – Szynkowska 6:0, 6:0; Baszak – Płocica 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Wierzbowska – Uzarek 6:1, 6:2; Wygonowska – Bartusek 7:5, 6:1; Szczepańska – Ejsmont 4:6, 6:4, 6:2; Baszak – Gruszczyńska 6:1, 6:0.

Półfinały: Wierzbowska – Wygonowska 3:6, 6:3, 6:3; Baszak – Szczepańska 6:2, 6:1.

Finał: Baszak – Wierzbowska 6:4, 6:4.

SINGIEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Taczała – Borzych 6:2, 6:2; Strzałkowski – Tomański 6:2, 6:3; Świderski – P. Wiśniewski 6:4, 6:1; (6) Szajrych – Ohme 6:2, 6:3; (4) Kielan – Stochmal 6:3, 6:1; Wajdemajer – Kułakowski 7:6 (4), 6:2; Kaśnikowski – Stokowski 6:4, 6:0; Pieczonka – (8) Lesman 6:4, 6:0; Kusiewicz – (5) Federowicz 6:4, 5:7, 6:3; Cisło – Zoch 7:5, 3:6, 6:2; Gładysz – Manczak-Mancewicz 6:3, 6:3; (3) D. Wiśniewski – Braziewicz 6:0, 6:0; (7) Politowicz – Majewski 6:3, 6:2; Orlikowski – Mruk 6:0, 6:4; Marchewka – Zygmunt 6:2, 6:1; (2) Pawlak – Kamrowski 7:5, 6:2.

Druga runda: Taczała – Strzałkowski 6:0, 6:0; Szajrych – Świderski 5:7, 7:5, 6:2; Kielan – Wajdemajer 6:1, 7:6 (8); Kaśnikowski – Pieczonka 6:2, 6:2; Kusiewicz – Cisło 7:5, 6:3; Gładysz – D. Wiśniewski 7:5, 1:0 i krecz Dawida; Orlikowski – Politowicz 6:3 i krecz Marcela; Pawlak – Marchewka 6:3, 6:0.

Ćwierćfinały: Taczała – Szajrych 6:3, 6:1; Kaśnikowski – Kielan 6:2, 6:2; Gładysz – Kusiewicz 6:4, 7:5; Pawlak – Orlikowski 6:1, 6:0.

Półfinały: Taczała – Kaśnikowski 6:2, 6:1; Pawlak – Gładysz 4:0 i krecz.

Finał: Taczała – Pawlak 6:4, 7:5.

DEBEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Baszak/Wierzbowska – Gołaś/Wygonowska 6:2, 6:2; Carpenter/Samberger – Wnuczek/Paul 1:6, 6:4, 10:6; (3) Nebelska/Takmadżan – Formella/Kubacha 6:1, 1:0 i krecz; Bohm/Szpakowska – Jeschke/Schmidt 6:4, 6:3; Szynkowska/Kus – Lange/Peruga 6:2, 6:4; Daszkiewicz/Krajewska – (4) Niedźwieńska/Uzarek 6:2, 6:7 (6), 10:6; Bartusek/Smejlis – Grabowska/Szulc 6:0, 6:0; (2) Ejsmont/Saska – Płocica/Wawrowska 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Baszak/Wierzbowska – Carpenter/Samberger 6:0, 6:1; Nebelska/Takmadżan – Bohm/Szpakowska 6:0, 3:6, 10:5; Szynkowska/Kus – Daszkiewicz/Krajewska 6:3, 7:5; Bartusek/Smejlis – Ejsmont/Saska 6:3, 6:4.

Półfinały: Baszak/Wierzbowska – Nebelska/Takmadżan 6:1, 6:2; Bartusek/Smejlis – Szynkowska/Kus 6:1, 4:6, 12:10.

Finał: Baszak/Wierzbowska – Bartusek/Smejlis 6:0, 6:1.

DEBEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Szajrych/Taczała – Braziewicz/Sławik 6:1, 6:1; Kamrowski/Pieczonka – Stochmal/Strzałkowski 7:5, 6:2; (4) Cisło/Kielan – Gładysz/Wajdemajer 7:6 (5), 6:3; Federowicz/Kusiewicz – Kułakowski/Manczak-Manczewicz 7:5, 6:0; Ohme/Orlikowski – Zoch/Zygmunt 6:3, 6:2; (3) Kaśnikowski/Pawlak – Majewski/Marchewka 6:1, 6:3; Stokowski/Tomański – Mruk/Nowicki 6:3, 6:4; Świderski/P. Wiśniewski – (2) Lesman/D. Wiśniewski walkower.

Ćwierćfinały: Szajrych/Taczała – Kamrowski/Pieczonka 6:3, 6:2; Cisło/Kielan – Federowicz/Kusiewicz 6:2, 7:5; Kaśnikowski/Pawlak – Ohme/Orlikowski 6:7 (5), 6:1, 10:7; Stokowski/Tomański – Świderski/P. Wiśniewski 7:6 (6), 7:5.

Półfinały: Szajrych/Taczała – Cisło/Kielan 6:1, 7:6 (3); Kaśnikowski/Pawlak – Stokowski/Tomański 6:0, 6:1.

Finał: Szajrych/Taczała – Kaśnikowski/Pawlak 7:5, 6:0.

ELIMINACJE MŁODZICZEK

Pierwsza runda: Samberger – Kuśmierz 6:1, 6:1; Szałek – Jacheć 6:1, 6:0; Smejlis – Koczan 6:0, 6:0; Wawrowska – Pawlik 6:1, 6:0; Lange – Schmidt 6:3, 6:2; Hejduk – Napierała 6:1, 3:6, 6:1; Wnuczek – Zaremba 6:4, 6:3; Paul – Pajdowska 6:0, 6:1; Piechowicz – Braziewicz 6:2, 6:4; Carpenter – Z. Kromolicka 6:2, 6:3; Kopel – Łowczyk 6:4, 6:0; Podulka – Szkudlarek 6:4, 7:5; Szymczewska – Dziewięcka 6:2, 6:4; Płocica – Kowalska 6:2, 6:2; Szulc – Sarnowska 6:2, 3:6, 6:4; Dembek – Grabowska 7:6 (2), 6:1.

Druga runda: Samberger – Szałek 6:1, 6:0; Wawrowska – Smejlis 6:2, 6:4; Lange – Hejduk 7:5, 6:3; Wnuczek – Paul 0:6, 6:2, 6:1; Carpenter – Piechowicz 6:3, 6:3; Kopel – Podulka 6:4, 6:1; Płocica – Szymczewska 6:3, 6:1; Szulc – Dembek 7:6 (3), 5:7, 6:4.

ELIMINACJE MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: Strzałkowski – bye; Prech – Kończal 6:3, 6:7 (2), 6:0; Szpak – bye; Braziewicz – Sławik 6:2, 6:1; Krotowski – Bromberek 6:1, 6:0; Ohme – Pakuła 6:0, 6:2; Gadzała – Sopoliński 6:4, 6:3; Tomański – E. Borkowski walkower; Zygmunt – Szkudlarek 6:2, 7:6 (2); Komajda – Klimek 6:3, 6:2; Orlikowski – N. Dzudzewicz 6:0, 6:2; Zdzuj – Osomański 6:3, 7:5; Manczak-Mankiewicz – Nawój 6:0, 6:1; Nowicki – Frątczak 6:0, 6:0; Skała – Popek 6:0, 6:2; Kułakowski – Brzeziński 6:0, 6:0.

Druga runda: Strzałkowski – Prech 7:6 (6), 6:0; Braziewicz – Szpak 7:6 (4), 3:6, 6:2; Ohme – Krotowski 6:4, 6:1; Tomański – Gadzała 6:2, 6:1; Zygmunt – Komajda 6:0, 6:4; Orlikowski – Zdzuj 6:2, 6:3; Manczak-Mancewicz – Nowicki 6:4, 6:1; Kułakowski – Skała 6:1, 6:4.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności