Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 – wyniki

Europejskie Centrum Tenisa w Mysiadle gościło uczestników Halowych Mistrzostw Polski U18.

W finałach singla Aleksandra Wierzbowska pokonała Patrycję Niewiadomską, a Piotr Pawlak wygrał z Jaszą Szajrychem (zwycięzca turniejów ITF w Szczecinie i Warszawie). 

W grach podwójnych triumfowali: Zuzanna Szczepańska i Ola Wierzbowska oraz Piotr Pawlak i Jan Wajdemajer.  

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska – Frankowska 6:2, 6:2; Bartusek – Czerny 6:2, 6:2; Szpakowska – Mazurek 6:4, 4:6, 7:6 (6); Duhl – (7) Samberger 6:0, 7:5; (3) Formella – Bajorek 6:3, 7:6 (4); Koralnik – Takmadżan 0:6, 7:6 (3), 6:0; Górska – Carpenter 6:0, 6:2; Nebelska – (5) Szynkowska 6:3, 7:5; (6) Niewiadomska – Ostaszewicz 6:3, 6:1; B. Przybylska – Węgrzyn 6:3, 6:4; Rogala – Halbersztadt 7:6 (5), 6:4; (4) W. Ejsmont – Turczuk 6:3, 6:2; (8) Świerczyńska – Janiszek 6:1, 6:3; Łężniak – Szymczewska 6:0, 6:1; Popławska – Olszewska 6:2, 6:2; (2) Szczepańska – Zalewska 3:6, 6:2, 6:4.

Druga runda: Wierzbowska – Bartusek 6:0, 6:0; Duhl – Szpakowska 7:5, 6:2; Formella – Koralnik 6:4, 6:4; Górska – Nebelska 6:0, 3:6, 6:3; Niewiadomska – B. Przybylska 6:3, 7:5; W. Ejsmont – Rogala 6:1, 4:6, 6:2; Świerczyńska – Łężniak 2:6, 7:6 (5), 6:1; Szczepańska – Popławska 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Wierzbowska – Duhl 6:1, 6:3; Górska – Formella 6:1, 6:2; Niewiadomska – W. Ejsmont 6:3, 7:6 (0); Szczepańska – Świerczyńska 6:2, 1:6, 6:3. 

Półfinały: Wierzbowska – Górska 7:5, 6:3; Niewiadomska – Szczepańska 6:2, 7:5. 

Finał: Wierzbowska – Niewiadomska 6:4, 6:3. 

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Pawlak – Kopcik 6:1, 6:0; Nahirniak – Krotowski 6:3, 6:4; Blom – Klimek 6:0, 6:4; (6) Wajdemajer – A. Chmielewski 6:2, 6:2; (3) Stokowski – Karbownik 6:2, 6:3; Lechno-Wasiutyński – Wereszka 6:3, 3:0 i krecz Kacpra; Pawelski – Herok 6:4, 6:4; (8) Federowicz – Szczap 6:3, 6:4; Mruk – Z. (7) Szabo 6:1, 6:1; Kusiewicz – Kułakowski 7:6 (4), 5:7, 6:0; Kończal – Gadzała 6:2, 6:4; (4) Dziopak – Hutsul 5:7, 6:1, 6:1; (5) D. Wiśniewski – Matuszczyk 6:1, 6:1; Roś – Łukowski 7:6 (2), 6:2; B. Zgoła – Braziewicz 6:3, 6:1; (2) Szajrych – Lis 6:3, 6:0.

Druga runda: Pawlak – Nahirniak 6:2, 6:1; Wajdemajer – Blom 7:5, 6:3; Stokowski – Lechno-Wasiutyński 6:3, 6:0; Pawelski – Federowicz 6:2, 6:3; Kusiewicz – Mruk 6:4, 6:2; Dziopak – Kończal 6:3, 6:2; D. Wiśniewski – Roś 6:3, 6:1; Szajrych – B. Zgoła 7:5, 6:2.

Ćwierćfinały: Pawlak – Wajdemajer 6:4, 6:4; Pawelski – Stokowski 6:2, 6:4; Kusiewicz – Dziopak 6:3, 6:3; Szajrych – D. Wiśniewski 5:7, 6:3, 6:1.

Półfinały: Pawlak – Pawelski 6:2, 6:3; Szajrych – Kusiewicz 7:6 (4), 6:2.

Finał: Pawlak – Szajrych 7:6 (3), 6:3.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Szczepańska/Wierzbowska – bye; Bartusek/Świerczyńska – Daroszewska/Olszewska 6:2, 6:3; Górska/Węgrzyn – (4) Duhl/Niewiadomska 3:6, 7:5, 10:3; Formella/Frankowska – Ivanczenko/Rajca 6:1, 6:2; Koralnik/Samberger – Bajorek/Mazaurek; Czerny/Zalewska – (3) Szynkowska/Takmadżan 7:5, 1:6, 12:10; Jodłowska/Szpakowska – Koczan/Maniawska 6:1, 6:4; (2) Ejsmont/Nebelska – bye. 

Ćwierćfinały: Szczepańska/Wierzbowska – Bartusek/Świerczyńska 6:0, 6:0; Formella/Frankowska – Górska/Węgrzyn 4:6, 6:3, 11:9; Koralnik/Samberger – Czerny/Zalewska 6:0, 6:3; Ejsmont/Nebelska – Jodłowska/Szpakowska 6:3, 4:6, 10:7.

Półfinały: Szczepańska/Wierzbowska – Formella/Frankowska 6:2, 6:4; Ejsmont/Nebelska – Koralnik/Samberger 6:2, 6:4.

Finał: Szczepańska/Wierzbowska – Ejsmont/Nebelska 6:0, 3:0 i krecz.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Pawlak/Wajdemajer – Kopcik/Kossakowski 6:2, 6:0; Blom/Jezierski – Karbownik/Klimek 6:1, 6:1; Chmielewski/Marchewka – (4) Mruk/Szabo 6:3, 6:2; Kusiewicz/Szajrych – Gadzała/Wiśniewski 6:3, 6:3; Herok/Szczap – Matuszczyk/Wereszka 6:3, 6:4; (3) Stokowski/B. Zgoła – Kończal/Lis 6:0, 6:2; Gontar/Hutsul – Konowczuk/Nahirniak 6:3, 7:6 (5); Braziewicz/Roś – (2) Dziopak/Federowicz 0:6, 6:4, 10:6. 

Ćwierćfinały: Pawlak/Wajdemajer – Blom/Jezierski 6:4, 6:2; Kusiewicz/Szajrych – Chmielewski/Marchewka 6:1, 6:2; Stokowski/B. Zgoła – Herok/Szczap 6:3, 6:2; Gontar/Hutsul – Braziewicz/Roś 7:5, 4:6, 10:5.

Półfinały: Pawlak/Wajdemajer – Kusiewicz/Szajrych 7:5, 7:6 (2); Stokowski/B. Zgoła – Gontar/Hutsul 6:1, 6:4. 

Finał: Pawlak/Wajdemajer – Stokowski/B. Zgoła 6:2, 3:6, 10:7.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: Turczuk – bye; Skowrońska – Daroszewska 7:6 (6), 6:2; Maniawska – bye; Popławska – Dziewięcka 6:1, 6:0; Czerny – bye; Kuśmierz – Chodkowska 6:0, 6:2; Ivanczenko – bye; Łężniak – Rajca 6:3, 6:0; Wawrowska – bye; Zalewska – Jeschke 7:5, 6:0; Demianiuk – bye; Halbersztadt – Jodłowska 6:3, 6:1; Koczan – Amerska 6:3, 6:1; Rogala – Szmyd 6:1, 6:2; Bartusek – Pacholarz 6:0, 6:2; Z. Witkowska – H. Jankowska 3:6, 6:2, 6:1. 

Druga runda: Turczuk – Skowrońska 6:3, 6:0; Popławska – Maniawska 7:5, 6:0; Czerny – Kuśmierz 6:2, 6:2; Łężniak – Ivanczenko 6:4, 6:0; Zalewska – Wawrowska 6:2, 6:1; Halbersztadt – Demianiuk 6:1, 6:2; Rogala – Koczan 6:1, 6:2; Bartusek – Z. Witkowska 1:6, 6:2, 6:4.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: Marchewka – bye; Wereszka – Dójczyński walkower; Kułakowski – Sioda 7:5, 6:1; Kossakowski – Pakuła 6:3, 6:4; Kopka – Kandefer 6:0, 6:1; Blom – Suchanowski 6:0, 6:0; Lechno-Wasiutyński – A. Majewski 2:6, 6:0, 7:6 (4); Siekanowicz – Doligalski 6:4, 6:2; Konowczuk – Włodarczyk 7:6 (2), 7:5; Nahirniak – J. Stankiewicz 6:1, 6:1; Karbownik – Cisło  6:1, 5:7, 6:3; Gontar – Kulig 6:4, 3:6, 6:4; Hutsul – Jan Rogoyski 6:0, 6:1; Dzieło – Dziedzic 6:1, 6:1; Szczap – Jakub Rogoyski 6:0, 6:0; J. Markowski – Tomczyk 7:5, 3:6, 6:4.

Druga runda: Wereszka – Marchewka 7:5, 4:6, 7:5; Kułakowski – Kossakowski 6:2, 6:1; Blom – Kopka 6:0, 6:3; Lechno-Wasiutyński – Siekanowicz 6:2, 6:1; Nahirniak – Konowczuk 7:5, 0:6, 7:5; Karbownik – Gontar 6:1, 6:0; Hutsul – Dzieło 6:2, 6:0; Szczap – J. Markowski 6:4, 6:2.   

Na starcie zabrakło trzech czołowych zawodniczek klasyfikacji PZT: Weroniki Baszak, Rozalii Gruszczyńskiej, Zuzanny Kubachy oraz najlepszych juniorów: Mikołaja Lorensa, Aleksandra Orlikowskiego, Maksa Kaśnikowskiego, Szymona Kielana, Marcela Kamrowskiego, Marcela Politowicza i Dawida Taczały.   

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności