Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Halowe młodzieżowe mistrzostwa Polski

Na kortach Górnika w Bytomiu zakończyły się halowe młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23.

W finałach singla Weronika Falkowska pokonała najwyżej rozstawioną Magdalenę Zajdę, a faworyt męskiego turnieju Kacper Żuk wygrał z Yannem Wójcikiem.

W deblu złoto dla Niny Furmaniak i Pauliny Mattik oraz Michała Bedry i Bartłomieja Maroszka.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Zajda – N. Komar 6:0, 4:6, 6:0; Furmaniak – Wędrocha 6:0, 6:1; K. Jaśkiewicz – Głowińska 6:0, 6:0; (5) Podlińska – Światłoń 6:0, 6:1; (3) Sokolovskaia – Kostek 6:0, 6:1; Mattik – Kądzielewska 6:2, 7:5; Sasiak – Stepan 0:6, 6:3, 6:2; Hędrzak – (8) D. Walczak 6:0, 6:3; (7) Pietras – Zduniak 5:7, 6:2, 6:4; Gruszczyńska – Makal 6:1, 6:0; Buczyńska – Pietraszkiewicz 6:2, 6:0; (4) Zakordoniec – J. Piątek 6:1, 6:4; Falkowska – (6) Wilk 6:0, 6:3; K. Szmit – Maniawska 6:0, 6:0; Bobik – Al. Schmidt 6:3, 6:2; (2) Oczachowska – Zając 6:2, 6:2.

Druga runda: Zajda – Furmaniak 6:4, 6:3; K. Jaśkiewicz – Podlińska 6:3, 2:6, 6:2; Sokolovskaia – Mattik 6:0, 6:4; Hędrzak – Sasiak 6:1, 7:6 (4); Gruszczyńska – Pietras 6:2, 6:1; Buczyńska – Zakordoniec 6:4, 0:6, 6:3; Falkowska – K. Szmit 6:2, 6:1; Oczachowska – Bobik 6:0, 6:3.

Ćwierćfinały: Zajda – K. Jaśkiewicz 6:4, 1:6, 6:1; Hędrzak – Sokolovskaia 6:1, 5:2 i krecz Julii; Gruszczyńska – Buczyńska 6:2, 6:0; Falkowska – Oczachowska 6:1, 6:1.

Półfinały: Zajda – Hędrzak 6:2, 6:3; Falkowska – Gruszczyńska 6:3, 6:0.

Finał: Falkowska – Zajda 7:5, 3:6, 6:4.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Kimaszewski – (1) Drzewiecki 1:4 i krecz Karola; Galus – Selwesiuk 6:0, 6:0; Wetoszka – Olech 3:6, 6:3, 6:4; (7) Nazaruk – Piekarek 6:2, 6:3; (4) Kyrychenko – Maroszek 6:3, 6:3; Bujakiewicz – Szpejankowski 6:4, 6:2; Bedra – Stach 6:3, 6:2; Żuk – (6) Sadal 6:4, 6:0; Y. Wójcik – (8) M. Piątek 7:5, 6:1; Ziomber – Krzeptowski 5:7, 6:2, 6:3; A. Pawlicki – Tadyszak 6:4, 6:2; (3) Grzegorczyk – M. Pawlicki 2:6, 6:2, 6:4; Bronka – (5) Wrzoł 6:2, 6:2; Skonieczny – Bienkiewicz 6:1, 6:0; Zamorski – Kuś 6:3, 6:3; (2) Walków – Kossek 6:4, 6:3.

Druga runda: Galus – Kimaszewski 6:2, 6:4; Nazaruk – Wetoszka 6:2, 6:2; Kyrychenko – Bujakiewicz 6:2, 6:0; Żuk – Bedra 6:4, 6:3; Y. Wójcik – Ziomber 6:4, 6:2; Grzegorczyk – A. Pawlicki 6:1, 6:1; Skonieczny – Bronka 6:2, 6:1; Walków – Zamorski 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Nazaruk – Galus 6:1, 6:1; Żuk – Kyrychenko 6:4, 6:3; Y. Wójcik – Grzegorczyk 6:2, 6:7 (2), 6:4; Walków – Skonieczny 6:0, 6:2.

Półfinały: Żuk – Nazaruk 7:6 (3), 6:1; Y. Wójcik – Walków 7:6 (4), 3:6, 7:6 (1).

Finał: Żuk – Y. Wójcik 5:7, 6:2, 6:2.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Buczyńska/Zduniak – bye; Falkowska/Oczachowska – Pietras/Sasiak 6:0, 6:1; (4) Światłoń/Zajda – Głowińska/Maniawska 6:1, 6:2; Furmaniak/Mattik – Piątek/Walczak 5:7, 6:1, 10:6; Sokolovskaia/Stepan – Pietraszkiewicz/Zając 6:1, 6:2; (3) Podlińska/Wilk – bye; Hędrzak/K. Jaśkiewicz – Bobik/Gruszczyńska 6:2, 6:1; (2) Kądzielewska/Wędrocha – bye.

Ćwierćfinały: Falkowska/Oczachowska – Buczyńska/Zduniak 6:2, 6:1; Furmaniak/Mattik – Światłoń/Zajda 6:1, 6:4; Podlińska/Wilk – Sokolovskaia/Stepan 6:1, 6:2; Hędrzak/K. Jaśkiewicz – Kądzielewska/Wędrocha 6:1, 6:2.

Półfinały: Furmaniak/Mattik – Falkowska/Oczachowska walkower; Podlińska/Wilk – Hędrzak/K. Jaśkiewicz 6:3, 7:5.

Finał: Furmaniak/Mattik – Podlińska/Wilk 3:6, 7:5, 11:9.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Drzewiecki/Walków – bye; Bedra/Maroszek – Galus/Wetoszka 6:4, 6:4; Bujakiewicz/Wójcik – (4) Wrzoł/Ziomber 2:6, 6:4, 10:4; Pawlicki/Pawlicki – Kimaszewski/Olech 6:7 (5), 7:6 (6), 10:4; Sadal/Skonieczny – Piekarek/Zamorski 6:2, 6:2; (3) Grzegorczyk/Nazaruk – Andrzejczak/Andrzejczak 6:3, 6:0; Kyrychenko/Piątek – Selwesiuk/Sobolewski 6:1, 6:2; (2) Gajewski/Żuk – Kuś/Szpejankowski 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Bedra/Maroszek – Drzewiecki/Walków walkower; Pawlicki/Pawlicki – Bujakiewicz/Wójcik 6:1, 6:3; Sadal/Skonieczny – Grzegorczyk/Nazaruk 7:5, 6:3; Gajewski/Żuk – Kyrychenko/Piątek 6:2, 6:3.

Półfinały: Bedra/Maroszek – Pawlicki/Pawlicki 6:1, 6:2; Gajewski/Żuk – Sadal/Skonieczny 6:3, 6:2.

Finał: Bedra/Maroszek – Gajewski/Żuk 6:3, 2:6, 10:8.

ELIMINACJE KOBIET

Pierwsza runda: Mattik – bye; Głowińska – bye; Kostek – bye; Bobik – bye; Maniawska – bye; Gruszczyńska – Bartusek 6:1, 6:2; Stepan – Okopniak 6:1, 6:4; Furmaniak – Wira 6:4, 6:2.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Filar – Kusiewicz 6:4, 6:0.

Druga runda: Bedra – Nispoń 6:0, 3:6, 6:3; Kossek – Cieśla 6:4, 4:6, 7:5; Maroszek – Filar 6:4, 6:1; Kuś – Kmiecik 6:0, 6:1; M. Pawlicki – B. Andrzejczak 3:6, 6:1, 7:5; Olech – Sobolewski 6:4, 6:0; Selwesiuk – K. Kowal 6:3, 0:6, 6:2; Szpejankowski – J. Andrzejczak 6:3, 2:6, 7:5.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności