Polski Tenis

WYNIKI

TALLIN WTA 250: Kanepi - Muchova 6:2, 3:6, 7:6 (6); Krejcikova - Haddad Maia 6:3, 6:4; Bencic - Vekic 6:4, 6:1; Kontaveit - Bonaventure 6:3, 3:6, 6:3; SOFIA ATP 250: Huesler - Majchrzak 6:7 (4), 7:6 (6), 6:3; Musetti - Struff 7:6 (3), 6:1; Sinner - Vukic 6:2, 6:3; Rune - Ivashka 6:2, 5:7, 6:4; SEUL ATP 250: Nishioka - Ruud 6:2, 3:6, 6:2; Shapovalov - Albot 6:2, 6:2; Kovacevic - McDonald 4:6, 6:3, 6:2; Brooksby - Norrie walkower; TEL AWIW ATP 250: Lestienne - Cressy 6:7 (4), 6:3, 7:6 (3); Safiullin - Rinderknech 6:4, 6:1; Djokovic - V. Pospisil 7:6 (5), 6:3; Cilic - L. Broady walkower.
Polska Liga Tenisa

Halowy Supermasters PZT do lat 11

W Toruniu odbył się Halowy Supermasters PZT, w którym walczyli tenisiści urodzeni w 2008 roku.

Wśród chłopców (startowało dziesięciu) triumfował Hubert Plenkiewicz (AG TENIS Chorzowska Radom), który w finale pokonał Juliusza Stańczyka (SKT Promasters Szczecin).

W gronie dziewcząt najlepsza była Maja Pawelska (KS  Mostostal Zabrze). W meczu o pierwsze miejsce wygrała z Oliwią Kuszel (TAT Toruń).

11-LATKI

Grupa A: Pawelska – Matusik 6:0, 6:2; Odrobina – Skorupska 7:6 (1), 6:2; Pawelska – Wróbel 6:1, 6:2; Odrobina – Matusik 6:2, 7:6 (5); Skorupska – Wróbel 3:6, 6:3, 10:1; Pawelska – Skorupska 6:3, 6:4; Wróbel – Matusik 7:5, 6:2; Skorupska – Matusik 6:4, 6:2; Wróbel – Odrobina 2:6, 6:4, 11:9; Pawelska – Odrobina 6:3, 6:1. Kolejność: 1. Pawelska 4 zwycięstwa, 2. Odrobina 2, 3. Wróbel 2, 4. Skorupska 2, 5. Matusik 0. 

Grupa B: Kuszel – Kmiecik 6:0, 6:1; Biełus – Dróżdż 6:1, 7:6 (5); Kmiecik – Giżewska 6:1, 6:0; Biełus – Kmiecik 2:6, 6:3, 10:7; Dróżdż – Giżewska 1:6, 7:5, 10:5; Giżewska – Kmiecik 3:6, 6:2, 10:6; Kuszel – Dróżdż 6:1, 6:2; Giżewska – Biełus 6:2, 6:2; Dróżdż – Kmiecik 7:5, 6:1; Kuszel – Biełus 6:2, 6:2. Kolejność: 1. Kuszel 4 zwycięstwa, 2. Giżewska 2 ,3. Biełus 2, 4. Dróżdż 2, 5. Kmiecik 0. 

O 9. miejsce: Kmiecik – Matusik 6:2, 1:6, 10:2. O 7. miejsce: Skorupska – Dróżdż 4:6, 6:3, 10:7. O 5. miejsce: Biełus – Wróbel 6:1, 6:3. 

Półfinały: Pawelska – Giżewska 6:0, 6:3; Kuszel – Odrobina 6:1, 6:0.

O 3. lokatę: Giżewska – Odrobina 6:1, 6:1.

Finał: Pawelska – Kuszel 6:4, 7:6 (8).

11-LATKOWIE

Grupa A: Plenkiewicz – A. Kasperski 6:2, 6:4; Sadzik – Litwic 6:7 (2), 6:1, 10:7; Plenkiewicz – Chłodnicki 6:1, 6:4; Sadzik – A. Kasperski 6:2, 6:4; Chłodnicki – Litwic 6:7 (5), 6:3, 10:6; Plenkiewicz – Litwic 6:2, 6:0; Chłodnicki – A. Kasperski 6:3, 6:0; Sadzik – Chłodnicki 7:5, 6:1; A. Kasperski – Litwic 6:4, 6:1; Plenkiewicz – Sadzik 6:4, 6:1. Kolejność: 1. Plenkiewicz 4 zwycięstwa, 2. Sadzik 3, 3. Chłodnicki 2, 4. A. Kasperski 1, 5. Litwic 0. 

Grupa B: Tryjański – Błuś 6:2, 6:2; Stańczyk – Jeż 6:3, 6:0; Błuś – Chermoshentsev 6:4, 6:2; Stańczyk – Tryjański 6:3, 6:1; Jeż – Chermoshentsev 6:1, 6:2; Tryjański – Chermoshentsev 6:0, 6:0 (walkower); Błuś – Jeż 5:7, 6:4, 12:10; Stańczyk – Chermoshentsev 6:0, 6:0 (walkower); Tryjański – Jeż 6:3, 6:1; Błuś – Stańczyk 3:6, 7:5, 10:3. Kolejność: 1. Stańczyk 3 zwycięstwa, 2. Tryjański 3, 3. Błuś 3, 4. Jeż 1, 5. Chermoshentsev 0. 

O 9. miejsce: Litwic – Chermoshentsev 6:0, 6:0 (walkower); O 7. miejsce: A. Kasperski – Jeż 6:0, 6:0 (walkower). O 5. miejsce: Błuś – Chłodnicki 7:5, 6:4.

Półfinały: Plenkiewicz – Tryjański 6:2, 6:0; Stańczyk – Sadzik 6:1, 6:0. 

O 3. lokatę: Tryjański – Sadzik 6:1, 7:5.

Finał: Plenkiewicz – Stańczyk 6:0, 6:2. 

Kategoria: PZT