Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; Galan - Barrios Vera 7:6 (4), 4:6, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

Hart Open 2016 – wyniki z Zawady

Iga Świątek, Maja Chwalińska i Klara Siłka otrzymały dzikie karty do turnieju Hart Open.

Wyniki: Schaeder – Kerkhove 4:6, 7:6 (6), 7:5; Lemoine – Von Deichmann 6:4, 6:4; Jegiołka/D. Marcinkevica – Kremen/Lapko 6:4, 7:5.

Halowe zawody z pulą nagród 25 tys. $ odbywają się w klubie tenisowym w Zawadzie, ul. Skośna 9. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Do eliminacji dzikie karty dostały: Stefania Rogozińska-Dzik, Marta Leśniak, Magdalena Zajda, Emma Zakordoniec, Joanna Skrzypczyńska i Karolina Szmit (obecnie reprezentuje USA). Z Polek grały w nich też Justyna Jegiołka, Weronika Foryś, Adrianna Sosnowska. Żadnej z nich nie udało się przebić przez kwalifikacje.

W turnieju głównym znakomicie spisuje się Maja Chwalińska, która pokonała Rumunkę Iriną Marię Barę (244. miejsce w rankingu WTA) oraz Ukrainkę Valeriyę Strakhovą (272). W ćwierćfinale przegrała z Niemką Laurą Schaeder (326). Maja zdobyła 9 punktów.

W grze podwójnej triumfowały Justyna Jegiołka i Łotyszka Diana Marcinkevica.

15086809_10206130733262256_678567927_n

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Kerkhove – Dolonc 3:6, 6:4, 7:6 (3); Kapshay – Kotlica 6:0, 6:0; Rosatello – Leykina 3:6, 7:5, 7:5; Shoshyna – (5) Zidansek 6:0, 6:7 (6), 7:6 (4); Schaeder – (4) Grammatikopoulou 6:2, 7:5; Savinykh – Pietroiu 3:6, 6:1, 6:2; Strakhova – Honcova 6:2, 4:6, 6:2; Chwalińska – (7) Bara 6:1, 6:3; (8) Lemoine – Ferrando 6:2, 3:6, 6:4; Hon – Pantuckova 6:2, 6:4; D. Marcinkevica – Cabaj Awad 7:6 (5), 6:0; Njiric – (3) Maleckova 5:7, 7:6 (3), 6:2; Von Deichmann – (6) Kuzmova 6:1, 6:3; Lapko – Siłka 6:2, 6:1; Lukas – Ruse 6:7 (7), 6:2, 6:2; (2) Perrin – Świątek 6:4, 6:2.

Druga runda: Kerkhove – Kapshay 6:2, 6:2; Shoshyna – Rosatello 6:2, 6:3; Schaeder – Savinykh 6:4, 4:6, 6:1; Chwalińska – Strakhova 6:0, 6:3; Lemoine – Hon 6:2, 6:3; D. Marcinkevica – Njiric 6:4, 2:1 i krecz Chorwatki; Von Deichmann – Lapko 6:1, 7:6 (5); Perrin – Lukas 4:6, 6:0, 6:4.

Ćwierćfinały: Kerkhove – Shoshyna 6:4, 5:7, 6:2; Schaeder – Chwalińska 3:6, 6:4, 6:2; Lemoine – D. Marcinkevica 7:6 (1), 6:2; Von Deichmann – Perrin 6:1, 6:2.

Półfinały: Schaeder – Kerkhove 4:6, 7:6 (6), 7:5; Lemoine – Von Deichmann 6:4, 6:4.

Finał: Lemoine – Schaeder 3:6, 6:4, 7:5.

DEBEL

Pierwsza runda: Ewijk/Van der Hoek – (1) Kerkhove/Strakhova 6:3, 7:5; Leykina/Savinykh – Schaeder/Von Deichmann 6:4, 5:7, 10:3; Cabaj Awad/Yashina – (4) Honcova/Ruse 6:4, 6:3; Kremen/Lapko – Kotlica/Sosnowska 6:0, 6:0; Buzarnescu/Kapshay – Chwalińska/Świątek 6:4, 6:2; (3) Grammatikopoulou/Lemoine – Lukas/Njiric 6:4, 4:6, 11:9; Leśniak/Siłka – Hrabalova/Tomanova 6:2, 4:6, 10:7; Jegiołka/D. Marcinkevica – (2) Bara/E. Bogdan 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Leykina/Savinykh – Ewijk/Van der Hoek 6:3, 6:2; Kremen/Lapko – Cabaj Awad/Yashina 6:3, 6:1; Buzarnescu/Kapshay – Grammatikopoulou/Lemoine 6:3, 6:2; Jegiołka/D. Marcinkevica – Leśniak/Siłka 6:4, 6:3.

Półfinały: Kremen/Lapko – Leykina/Savinykh 6:3, 6:2; Jegiołka/D. Marcinkevica – Buzarnescu/Kapshay 6:2, 6:3.

Finał: Jegiołka/D. Marcinkevica – Kremen/Lapko 6:4, 7:5.

KWALIFIKACJE

Pierwsza runda: (1) Ferrando – Eidukonyte 6:2, 6:4; Mendesova – (16) Zovincova 6:4, 6:1; (2) Fridman – Szmit 6:2, 6:2; (10) Shoshyna – Mijacika 6:2, 6:1; (3) Herdzelas – Zarytska 6:3, 6:3; (14) Cabaj Awad – Leśniak 6:2, 5:7, 7:6 (5); (4) Dolonc – Sosnowska 6:3, 6:1; (11) Pislak – Sumova 6:3, 6:3; (5) Jurikova – Zakordoniec 6:0, 6:2; (13) Pietroiu – Zajda 6:0, 6:3; (6) Pribylova – E. Bogdan 6:2, 6:1; (15) Kapshay – Rogozińska-Dzik 6:2, 6:0; (7) Savinykh – Foryś 6:0, 6:2; Jegiołka – (9) Yashina 7:6 (3), 4:6, 7:5; (8) K. Schmiedlova – Tomanova 6:4, 6:2; (12) Njiric – J. Skrzypczyńska 6:0, 6:3.

Druga runda: Ferrando – Mendesova 6:2, 3:6, 6:2; Shoshyna – Fridman 0:6, 6:3, 6:2; Cabaj Awad – Herdzelas 2:6, 6:4, 7:5; Dolonc – Pislak 6:2, 6:0; Pietroiu – Jurikova 6:3, 6:2; Kapshay – Pribylova 6:2, 6:1; Savinykh – Jegiołka 6:3, 6:1; Njiric – K. Schmiedlova 6:1, 1:6, 6:3.

Strona turnieju

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności