INDIAN WELLS: Świątek - Sakkari 6:4, 6:0; Alcaraz - Medvedev 7:6 (5), 6:1.

Hua Hin WTA – Linette w półfinale

Magda Linette walczyła w turnieju WTA Toyota Thailand Open 2019 presented by E@.

Zawody w Hua Hin w Tajlandii (korty twarde, 250 tys. $ w puli nagród) debiutują w kalendarzu zawodowych rozgrywek kobiet. Zastąpiły imprezę rozgrywaną na Tajwanie.

Magda Linette (98. lokata w światowej klasyfikacji WTA) w Hua Hin wygrała w meczu pierwszej rundy z Australijką Priscillą Hon (142 WTA) 6:1, 2:6, 6:2.

W 1/8 finału Polka pokonała Rumunkę Monikę Niculescu (100 WTA) 4:6, 6:3, 6:2. Podniosła się po nieudanym starcie (0:4, 4:6). W drugim secie przegrywała ze stratą przełamania (0:1). Zdołała jednak złapać właściwy rytm.

W ćwierćfinale Magda była skuteczniejsza od Chinki Yafan Wang (60 WTA) 6:2, 6:3. W obydwu setach dominowała na korcie.

W półfinale Linette przegrała z Ukrainką Dayaną Yastremską (47 WTA) 4:6, 3:6. W pierwszej partii Magda nie wykorzystała czterech breakpointów. Przełamała rywalkę w pierwszym gemie drugiego seta, ale szybko straciła przewagę.

Dzięki trzem zwycięstwom poznanianka utrzyma się w czołowej 100.